Mobilios kompiuterijos mados tęsiasi
Mobilios kompiuterijos mados tęsiasi
Šį mėnesį bendrovė „Vermond“ pademonstravo naują mobilųjį telefoną „Doubler“, atliekantį daug įvairių funkcijų. Akį pirmiausia patraukia išskirtinis telefono dizainas: savo forma telefonas primena storą flomasterį, nėra įprastų mygtukų, įrengtas ne kvadratinis, o pailgas ekranas.
Apgaulinga išvaizda
Iš pirmo žvilgsnio asketiškas telefonas slepia daug techninių gudrybių. Į „Doubler“ įdiegta didelė dinaminė atmintinė – net 128 MB, tad bendroji dar labiau padidėja. Aparatas nepraleidžia drėgmės ir dulkių, o jo galiuose esantys guminiai žiedai apsaugo nuo įbrėžimų ir smūgių.
Apie skambučius ir žinutes „„Doubler“ informuoja garsu, virpesiais ir (arba) šviesos signalais. Atsiliepti galite automatiškai (jeigu pasirinksite automatinio atsiliepimo funkciją), paspaudę mygtuką arba pridėję telefoną prie ausies ir ištarę „klausau“, „alio“ ar pan. „Doubler“ bematant jus sujungs su pašnekovu ir pakartos ištartą žodį jūsų balsu.
Be įprastų pastabų apie rinktus numerius, atsilieptus ir praleistus skambučius, „Doubler“ informuoja ir apie vadinamuosius „švyturėlius“.
Telefonas praleidžia pirmą kvietimo signalą – jeigu iš karto padedamas ragelis, jis neskamba ir nevibruoja. Ši funkcija, kaip ir dauguma kitų, pasirenkama bei keičiama pagal vvartotojo poreikius: ją galima išjungti arba „švyturėliams“ skirti atskirą melodiją.
Telefonas pats duoda signalą – paskambina nurodytu numeriu ir, sulaukęs kvietimo signalo, padeda ragelį.
„Doubler“ atstoja net atsakiklį. Pastarasis gali veikti įprastai (atsiliepti ir leisti išklausyti iš anksto parengtą tekstą, o paskui įįrašyti skambinančiojo žinutę) arba padėti ragelį ir, paskambinus dar kartą (nusiuntus SMS žinutę), pranešti pageidaujamą informaciją. Pavyzdžiui, šeimos nariams „Doubler“ gali paskambinti ir pasakyti: „po 20 minučių baigsis susirinkimas, tada paskambinsiu“, draugams ir giminaičiams: „dabar esu užsiėmęs, paskambinkite vakare“ (tokias frazes reikia rašyti iš anksto), o darbo partneriams nusiųsti žinutę su jūsų darbotvarke.
Telefono numerių ir SMS filtras apsaugo nuo reklaminių žinučių ir nepageidaujamų skambučių. Viena griežčiausių nuostatų – galimybė paskambinti tik tiems, kurių numeriai įtraukti į telefono knygelę, o nežinomus numerius ir žinutes išsaugoti atskirame aplanke.
Neribota energija
Visas telefono paviršius, išskyrus ekraną, padengtas saulės baterijomis. Nors jų galios neužtenka automatiniam telefono darbui, tačiau jos taupo energiją. Papildomą bateriją įdėjus vietoj išsikrovusios arba įstačius į „PlusPlug“ lizdą, telefono budėjimo ir pokalbių laikas ppailgėja dukart. Staliniu krovikliu galima iš karto įkrauti dvi baterijas (taip pat vienu metu įkrauti mobilųjį telefoną ir papildomą bateriją). Jeigu neturite kur įkrauti telefono baterijos, įsigykite vieną AA tipo elementą. Įstatę jį į aparatą, galėsite kalbėti toliau.
SMS
Trumposios žinutės rašomos dviem telefono galuose esančiais žiediniais reguliatoriais. Tekstą rašyti gana paprasta: raidės parenkamos sukant kairįjį arba dešinįjį žiedą. Drauge su žiedu ekrane sukasi ir įvairūs eilutėmis surašyti raidžių bei simbolių deriniai. Atsiradus reikiamai eilutei, sukamas kitas žiedas, parenkantis tos eilutės raidę. JJeigu atitinkamoje eilutėje raidė jau yra, reikia paspausti žiedą arba padaryti trumpą pauzę ir pasirinkti kitą eilutę (kaip ir įprastose mobiliųjų telefonų klaviatūrose).
„Doubler“ raides parenka pagal vartojamų žodžių dažnumą, įdiegtą žodynėlį, taip pat atsižvelgdamas į nustatytos kalbos fonotaktines savybes, tad sukant žiedą skirtingose eilutėse nebūtinai pažymima pirmoji raidė.
Pavyzdžiui, rašome žodį „Labas“: kairiųjų žiedu sukame „jkl5“ eilutę, dešiniuoju raidę „L“, paskui vėl kairiųjų žiedu „abc2“ (jau būna pažymėta „a“ raidė), po pauzės kairiuoju pasirenkame „b“ ir t.t. Taip pakaitomis parašome visą tekstą. Stebitės, kaip galima sukinėti abu žiedus nejudinant telefono? Tai galima labai paprastai paaiškinti: kadangi žiedai yra minkšti, stipriau suspaudus reguliatorių sugriebiamas ir telefono korpusas, tad jis nejuda sukant kitą žiedą. Be to, žiedai yra mygtukai, kuriais valdomos papildomos telefono funkcijos.
Priedai
Įprastą komplektą sudaro mobilusis telefonas su pakabučiu, atsarginė baterija ir stalinis kroviklis. Kitus priedus galima įsigyti atskirai:
*Telefonas gali puikiai tarnauti kaip rašiklis, įprastas arba ultravioletinių spindulių žibintuvėlis banknotams tikrinti (įdiegti įvairių spalvų diodai)
*Jeigu dažnai dalyvaujate pristatymuose, įsigykite lazerinę rodyklę – ji visada bus po ranka, o „Doubler“ atstos pateikiančių nuotolinio valdymo pultą.
*Rūkaliams patiks integruotas žiebtuvėlis, o muzikos mėgėjams – radijas arba garso įrašų grotuvas.
*Taip pat galima įsigyti vieną iš trijų fotoaparatų: paprastą, skirtą MMS žinutėms (0,5 megapikselio raiškos; „„L5“ modelis); tekstui fotografuoti ir rašytiniais simboliais versti skirtą „Photic OCR „ arba net 2 megapikselių raiškos modelį, pasižymintį 3x optinio artinimo galimybę („H2 Zoom“). Pastarasis yra didžiausias – jo lęšių mechanizmas lieka išorėje, tad aparatas vizualiai pailgėja. „H2 Zoom‘‘ vaizdas artinamas ranka sukant objektyvo žiedą. Įsigijus „Photic OCR‘‘, galima išsaugoti nufotografuotą knygos tekstą. Norint įkelti A4 formato lapą, jį maždaug šešiose vietose reikia nufotografuoti laikant telefoną 15-20 cm virš knygos. Įdiegtas mikroprocesorius automatiškai sujungia vaizdus į vieną ir gautą rastrinę rinkmeną paverčia redaguojamu tekstu (galima išsaugoti nuotrauką).
*Nors „Doubler“ balso žinutes ir priminimus įrašo be jokių priedų, papildomas diktofonas yra funkcionalesnis: galima išsaugoti iki penkių valandų trukmės garso įrašą, rūšiuoti rinkmenas, naudotis garso artinimo, triukšmo slopinimo ir įsijungimo nuo garso funkcijomis. Be to, šis diktofonas veikia kaip įprastas „Doubler“ mikrofonas, todėl su pašnekovu galima geriau susikalbėti. Diktofonu mp3 formatu galima įrašyti visus pageidaujamus telefono pokalbius – su pauzėmis ir be jų. Taip pat galima nurodyti, kad būtų išsaugotas tik vienas ar keli paskutiniai skambučiai, pokalbiai.
*Verta pagalvoti ir apie papildomą bateriją arba vietoj jos įstatyti AA tipo elementą (paprastą arba įkraunamą).
Šie priedai jungiami prie universalios „Plus-Plug“ jungties. Juos keičiant telefono išjungti nereikia.