Virtualus pasaulis
Virtualus pasaulis
.Šių dienų žmogui vis labiau darosi sunku įsivaizduoti gyvenimą be kompiuterio. Kompiuteris namuose anksčiau buvo laikomas prestižo ženklu, dabar tai įprasta ir normalu.Daugelį senų išradimų nukonkuravęs kompiuteris, užkariavo žmoniją. Daugelyje imonių kompiuteriai ir internetas yra neatskiriama dalis. Įvairios kompiuterio programos leidžia daryti viską pvz. nuotraukų ryškinimas anksčiau buvęs ilgu ir varginančiu darbu arba laikraščių ir žurnalų leidyba, kur tekdavo iš atskirų raidžių surinkti visą teksta, kompiuterio pagalba tampa tik kelių mygtukų paspaudimu.Viską pakeitęs kompiuteris neretai ir dabar yra llaikomas prestižo ženklu nors jau būtų pats laikas šio kvailo mąstymo atsikratyti. Vyriausybė stengiasi kiekvienam piliečiui leisti kuo pigiau nusipirkti kompiuterį o atskiros bendrovės siulo vis palankesnius interneto ryšio planus. Yra žmonių kurie neišgali nusipirkti kompiuterio ar įsivesti interneto. Tai tikrai nėra bėda, yra įstaigų pvz mūsų mokykla kur kompiuteriais galima naudotis nemokamai.
Apie pasaulio kompiuterio tinklą Internet šiandien Lietuvoje jau žino daugelis. Ir susidomëjimas juo sparčiai auga. Vieniems – tai didžiulis informacijos lobynas, kitiems – pigi ir greita ryšio ppriemonë, tretiems – pramoga. Visos bedrovės, parduotuvės ir kito įžymios įstaigos stengiasi internete sukurti savo puslapi kuriame butų svarbiausia informacija apie to objekto teikiamas paslaugas ir veiklą.
Internet – šį žodį šiandien žino beveik visi. Internetas – tai ištisas pasaulis, jo pprotevis 1969 m. sukurtas ARPANET tinklas. Iš pradžių buvo sujungti tik 4 kompiuteriai bet laikui bėgant visas pasaulis galėjo naudotis internetu, kuris draugiškai priima ir naujoką, ir senbuvį. Kiekvienas čia suranda kažką naudingo: nuo kompiuterinio žaidimo ar profesionalios programos iki populiarių dainų tekstų ir grožinës literatūros. Internetas – pasaulio kompiuterinių tinklų sistema, kurios žinioje yra didžiulis duomenų, programų, dokumentų ir kitokios informacijos kiekis, ir kuris leidžia asmeninį kompiuterį naudoti tos informacijos paieškai, tiesiogiai bendrauti su daugiau nei 35 milijonais šio milžiniško tinklo vartotojų. Internete yra kompiuterių, kurie pateiks Jums naujausią orų prognozę ar kelionių tvarkaraštį, papasakos apie žemës drebëjimų aktyvumą ar padës išsirinkti labiausiai tinkamą šuns veislę. Internete galite pakeliauti po pasaulio meno ir mokslo muziejus, aplankyti įvairius miestus. Interneto aaukcionai, kuriuose bet kuris prie interneto prisijungęs vartotojas gali tiek pirkti, tiek parduoti beveik viską, ko dar nesusiprasta uždrausti, toliau stebina prekių orginalumu. Neseniai už kelis tūkstančius dolerių buvo parduota juvelyrinio dirbinio fotografija(pirkëjas pamanë, kad parduodamas pats dirbinys).
Kompiuteris tai įrankis, pramoga ar gyvenimo būdas? Iš tiesu pasakius bet kurį iš šių teiginių nesuklystume.Nes yra tūkstančiai žmonių kurie vartoja kompiuterį visiems šiems trims poreikiams. Suaugusieji kompiuterį dažniausiai naudoja kaip darbo irankį. Šis įrenginys daug kartų supaprastina darbą ir padeda daug produktyviau ddirbti. Dėl tokio kompiuterio paprastumo, darbą kompiuteriu renkasi gan daug žmonių. Tai nesunkus daug mokslų ir fizinių jėgų nereiklaujantis darbas. Deja tokio darbo pasekmės dažnai pasirodo tik po ilgesnio laiko. Tai visokiausi stuburo iškrypimai, nusilpusios akys, bet darant viską teisingai šis darbas tikrai sutaupo laiko ir pinigų. Taip pat kompiuteris daugeliui asocijuojasi su pramogomis. Įvairiausi veiksmo, strateginiai ar labai trumpi internetiniai žaidimai traukia jaunimą. Mano manymu žaizdamas kompiuterinius žaidimus žmogus tikrai atsiriboja nuo jį supančios aplinkos ir pasineria į žaidimų pasaulį. Toks atsipaklaidavimo būdas populiarus ne tik jaunuolių rate, dažnas suauges taip pat neatsisako valandą kita pažaisti su kompiuteriu. Klausimas kodėlgi tie kompiuteriniai žaidimai taip traukia žmones. Aš manyčiau kad yra kelios priežastys. Viena iš tai kad nereikia niekur eiti nieko daryti, tiesiog patogiai atsisėdęs ant kėdės spaudai mygtukus, o antra kaip ir minėjau tai kad atsiriboji nuo pasaulio ir pasineri visai kitur, ten gyvenimas verda visai kitaip. Pralaimėjas gali vėl žaisti iš naujo ir bandyti nors šimtus kartus. Toks nereališkumas manau viena svariausių priežaščiu kodėl kompiuteriniai žaidimai tokie populiarūs. Kompiuteris šiais laikais neretai tampa žmogaus gyvenimo būdu, jo gyvenimo tikslu. Būtent šis kompiuterio naudojimo būdas , mano manymu, yra pats pavojingiausias. Besaikis kompiuterio naudojimas gali privfesti pire to, kad kkompiuteris taps gyvenimo būdu, ir žmogus taps kompiuterių manjaku.
Manjakai neretai naudojamas žodis, vis dažniau naudojamas žmonėms kuriems kompiuteris atstoja viską, kuriems kompiuteris vienintelis dalykas apsaulyje, apibūdinti. Būtų galima priskirti 2 tokių manjakų rūšis: kompiuterių ir interneto manjakai. kompiuterinių manjakų bendravimas internetu nedomina. Jie kuria įvairiausias programas tiesiog savo malonumui arba , kad parodyti kitiems ka gali. Šie žmonės neretai yra įvairiausių kompiuterinių virusų autoriai. Šie virusai interneto pagalba pasklinda po visą pasaulį ir kenkia atskirų žmonių ar bendrovių kompiuteriams. Tokie manjakai gali būti tiek suagę žmonės tiek vaikai Interneto manjakų dažniausias užsiėmimas yra bendravimas internetu. Toks bendravimas yra pigus ir paprastas. Susirašinėjant internetu tu nematai kito žmogaus veido, jo emocijų ar judesių. Matai tik tai ka jis parašo . tai sukialia drąsos pojutį, todėl net ir nedrąsiausieji mėgsta šią bendravimo rūšį. Taip galima šnekėti apie bet ką nebijant kad tai nepatiks tavo pašnekovui. Būtent dėl šių priežasčių toks bendravimas tapo labai mėgiamas. Deja tai tampa problema. Nuo nekalto bendravimo pereinama prie manjakiško susirašinėjimo naktimis ir netgi paromis, tai gali patapti psichologinės ar fizinės ligos pradžia. Toks manjakiškumas pamažu tampa gyvenimo būdu ir tada jau nerūpi ar už lango lietus lyja ar saulė šviečia Interneto manjakai dažniausiai mokiniai nuo 10 iiki 18 metų. Bet kaip ir visada būna išimčių, nors asmeniškai aš dar niekada neesu matęs septyniasdešimtmečio dieduko kuris naktimis sėdėtų internete. Bet tai nereiškia kad kiekvienas prisėdęs prie kompiuterio taps manjaku kuriam visiškai nerūpi aplinka.Tai netiesa, pvz aš pats turiu namuose kompiuterį tiesa, mėgstu prie jo pasėdėt bet turiu saiką ir esant svarbesniems reikalams kompiuterį nustumiu į žemesnę vietą. Kartais tas manjakiškumas įgauna kita prasmę. Internete susirandi tikrų draugų su kuriais vėliau susitinki ir benderauji, taigi internetas savotiškas pažinčių klubas, deja kartais virtualūs draugai ir lieka tokiais, bet už tad labai smagu kai vakare sėdi vienas kambarį ir gali pašnekėt su savo pažystamais.
.Iškyla klausimas ar Internetas tikrai naudojamas pagal paskirtį. Nors kiti žmonės teigia kad besaikis bendravimas internetu yra tiesiog laiko švaistymas aš manau kitaip. Sakyčiau bendravimas internetu yra neišvengiamas žengimas į priekį. Mano manymu toks bendravimas bus ateityje ir paprasto bendravimo bus atsisakyta. Kyla klausimas kodėl paprastas bendravimas darosi nepopuliarus. Svari priežastis yra ta kad kai bendrauji internetu tau nebūtina kur nors išeiti. Taigi tai sutaupo laiko, o laikas šiuolaikiniam žmogui yra tikrai brangus.
Kompiuteris tikrai nuostabus išradimas. Kiekvienas iš mūsų turime mokėtyi juo naudotis. Žmonijos o kartu ir pasaulio žengimas į priekį neišvengiamai reikalauja to. Ateityje viskas bus
kompiuterizuota ir nemokėjimas naudotis kompiuteriu nuspręs viską. Per i amžių žmonija išrado radiją, televiziją, kompiuterį, internetą . belieka tik spėlioti kas laukia mūsų ateitija. Gal būt viskas apsivers aukštyn kojom o gal būt bus išrasta kas nors ko mes dabar net negalim įsivaizduoti.
1984 Pristatytas pirmasis pasaulyje nešiojamas NMT automobilinis telefonas NOKIA TALKMAN. Taip ir prasidėjo mobiliūjų telefonų istorija. Jie buvo vis labiau tobulinami ir iš plytos dydžio aparato tapo delne laisvai telpančiu telefonu. Telefonas iš tiesų yra rerikalingas prietaisas jis ssuteikia galimybę žmonėm bendrauti tarpusavyje, kurie yra šimtų ar tūkstančių km atstumu.šiomis dienomis telefonus turi kiekvienas: nuo vaiko katik pradėjusio eiti į mokyklą iki senyvo žmogaus. Būtų neteisinga sakyti kad telefonai nereikalingi. Pagrindinis privalumas yra tai kad nereikia ieškoti žmogaus ar su juo suitik kad pasakytum kelis sakinius. Prasidėjus 21 amžiui telefonas įgavo visai kitą prasmę. Skambinimas ar trumpųjų žinučių rašymo funkcija tampa būtinybe. Perkant telefoną dabar yra atsižvelgiama į jo papildomas funkcijas tokias kaip: foto aparatas ra radiją telefone.
Televizija. TTai puikus informacijos šaltinis. Informacinės laidos tai labai patogus ir greitas budas sužinoti visa kas naujausia, o pramoginės laidos ir visokiausi filmai padės atsipalaiduoti po darbo dienos. Ansčiau kai kompiuterius turėdavo tik pavieniai žmonės vaikai žiųrėdavo televizija. Tai buvo panaši pproblema kaijp dabar su interneto manjakais. Bet ilgai netrukusi mada žiųrėti televizija dingo. Dabar turėti televizorių yra savaime suprantamas dalykas.
* * *
priedas
Manau, kad bendravimas internetu is dalies praplecia pazinciu rata, tai ir papildoma priemone tobuleti, keistis su kitais mintimis, bei siaip linksmai leisti laisvalaiki. Bendravimas internetu padeda atrasti draugystę tiems, kas nemoka ar bijo bendrauti gyvai. Virtuali erdvė supaprastina santykius ir leidžia būti atviresniam, nei norėtum sau leisti.
bendravimas internetu manau tai vienimes laisvalaikio praliedimas, kietiems gyvenimo budas