irengimai
VILNIAUS KOLEGIJA
AGROTECHNOLOGIJOS FAKULTETAS
Savarankiškas darbas
Tešlos kočiojimo mašina
Atliko:
Tikrino:
Vilnius 2006
Tūrinis :
Įvadas 3
Mašina „ SPTO – E“ 4
Veikimo principas 5
Eksploatavimas. Darbo sauga 5
Išvados 6
Literatūra 7
Priedas 8
Įvadas
Plečiantis maitinimo įmonių tinklui , steigiamos naujos kavinės, restoranai, rekonstruojamos senos maitinimo įmonės, jose įrengiamos šiuolaikiška technologinė įranga aprūpintos virtuvės, konditerijos cechai.
Maitinimo įmonėse miltams apdoroti, įvairios konsistencijos tešlai ruošti, kočioti, įdarams gaminti yra naudojamos įvairių modelių ir dydžių įrenginiai.
Tešlos kočiojimo mašinos modernaus dizaino, lengvai eksploatuojamos, ekonomiškos. Jų gaminiai atitinka visus sanitarijos ir higienos reikalavimus. Įsigijusios tokius įrengimus, maitinimo įmonės sukuria geras darbo sąlygas ddarbuotojams. Mažėją sunkus fizinis darbas.
Mašina – „ SPTO – E “
Konditerijos cechuose, picerijose tešlos kočiojimo mašinos įvairaus kietumo tešlą iškočioja norimo storio lakštais.
Pagal konstrukciją tešlos kočiojimo mašinos yra skirstomos:
· Ant gamybinio stalo arba ant specialaus stovo statomos mašinas
· Ant grindų statomos tešlos kočiojimo mašinos
Tešlos kočiojimo mašinos gali būti tvirtinamos stacionariai arba gali būti mobilios. Mašinose su trumpu darbo stalu elektrinė pavara montuojama virš kočiojimo velenų. Mašinose su ilgesniais darbo stalais elektrinė pavara montuojama apatinėj mašinos dalyje. Šio tipo mašinose darbo stalų kryptis rreguliuojama pedalais, mažesnėse tešlos kočiojimo mašinose – rankinių būdų.
Aš manau , kad paruošti 400kg sluoksniuotos tešlos per dieną tiktų tešlos kočiojimo mašina „ SOTTO – RIVA“ : „ SPTO – E “, nes ji pagaminta laikantis ES CEI normose apibrėžtų ddarbo saugos taisyklių, todėl ją eksploatuoti saugų ir paprasta. Ši mašina pagaminta Vokietijoje. O ja galima įsigyti UAB „ Kartogena“ firmoje. Ši firma dar užsiima kaip konditerijos žaliavų pramonės tiekimu ir kepimo įrangos, bei aptarnavimo tekimo.UAB „ Kartogena“ dirba su žymiausiomis firmomis iš Vokietijos, Prancūzijos, Šveicarijos. Italijos. Aš manau ši mašina labai patogi, nes iš iškočiotos tešlos lakštų galima iškart pagaminti pusgaminių, nes ši mašina turi funkcijų supjaustyti tešlą. Mašina yra tvirtinama prie grindų dviem varžtais.
Mašinos pagrindinės dalys:
1) Korpusas
2) Stovas su ratukais
3) Ratukų fiksatoriai
4) Du darbo stalai –transporteriai
5) Kočiojimo velenai
6) Tešlos grandikliai
7) Apsauginės grotelės
8) Mikroišjungikliai
9) Atstumo tarp velenų reguliavimo rankena
10) Rankenos
11) Fiksatorius
12) Darbo stalų krypties reguliavimo rankeneles
13) Miltų dėžutė
14) Elektrinė pavara
15) Valdymo pultas
Elektrinė pavara sumontuota apatinėje mašinos dalyje. Pavarą sudaro elektros variklis ir perdavimo mechanizmai – grandinis ir diržinis. Darbo stalo transporterio juosta sukasi vienu ggreučiu. Juostos kryptis reguliuojama dviem korpuso apačioje esančiais pedalais. Po darbo stalais ir ištraukiami paviršiai turi metalines atramas, kad laikytųsi horizontalioje padėtyje. Mašinoje prieš tešlos kočiojimo velenus yra lizdai, į kuriuos įstatomi peiliai iškočiotam tešlos lakštui supjaustyti. Tai yra velenas su diskiniais peiliais ir velenas su trikampės formos briaunomis. Velenas su diskiniais peiliais pjausto tešlos lakštą juostelėmis, o velenas su trikampės formos briaunomis – trikampiais. Velenai gali būti tvirtinami ant darbo stalo specialiame korpuse. Iškočiotas tešlos lakštas darbo stalu praslenka ppro besisukančius formavimo peilius, gautos tešlos lakšto formos dedamos ant padėklo, pastatyto po stalu.
Mašinos valdymo pulta sudaro įjungimo ir išjungimo migtukai.
Veikimo principas:
Ant vieno darbo stalo dedamas tešlos gabalas, priplojamas rankomis arba kočėlų ir įjungus mašiną, bei nustačius atstumą tarp velenų stalu kryptį apdorojama tešla. Tešlos gabalas patekės prie kočiojimo velenų prispaudžiamas ir suplojamas ir nukrenta ant kito stalo.pakeičiama stalu judėjimo kryptis rankinele. Retkarčiais transporterio juosta pabarstoma miltais. Sumažinus atstumą tarp velenų tešla ir vėl kočiojama. Tai kartojasi, kol gaunasi reikiamas tešlos storis.
Eksploatavimas. Darbo sauga:
Apie tešlos kočiojimo mašiną reikia palikti laisvos vietos, kad dirbti būtų saugu. Prieš darbo pradžia patikrinti mašinos sanitarinė – higieninė ir techninė būklė. Mašina tūri būti saugiai pritvirtinta prie grindų paviršiaus. Darbo stalai, kočiojimo velenai turi būti švarus ir sausi, stalo – transporterio juosta įtempta. Valdymo pulto mygtukai, pasukamos rankenėlės nesuskilusios. Mašina įjungiama tuščiąja eiga ir ir patikrinama, ar garai sukasi stalų – transporterių juostos, velenai, ar pakėlus apsauginės grotelės išjungia variklis. Apsaugines groteles tūri būti nesulaižytos. Mašina turi dirbti tyliai ir greitai. Jeigu nėra gedimu pradedamas darbas.
Negalima palikti veikiančios be priežiūros. Baigus darbą, spaudžiamas mygtukas STOP ir išjungiamas variklis, ištraukiamas iš lizdo jungiamojo kabelio kištukas. Reguliavimo rankenos pasukamos į pradinę padėtį. Darbo stalai, vvelenai, grandikliai nuvalomi sausu švelniu šepečiu,mentele, stengiantis nesubraižyti kočiojimo velenų paviršiaus.
Išvados
Tobulėjant maisto ruošimo technologijoms, virtuvėje mažėja sunkaus fizinio darbo, naudojami patogesni maisto ruošimo įrengimai. Tešlos kočiojimo mašina „SPTO – E“ ne tik palengvins darbą, bet ir su šia mašina galima padidinti įmonės kapitalą, nes šitos mašinos lengvas veikimo principas ir turi daug papildomų operacijų.
Literatūra:
1. www.kartogena.lt
2. „Maitinimo įmonių įrengimai “ – D. Pocienė, Vilnius 2002m.
Priedas
„SPTO – E“ tešlos kočiojimo mašina ir kai kurie mašinų modeliai UAB „ Kartogena“ firmos.