skaiciu fi

skaicius fi =1.618. paprastai fi yra laikomas graziausiu skaiciu pasaulyje. skaiciu fi buvo isvestas is fibonacio sekos.si seka garsi ne tik tuo kad dvieju greta esanciu skaiciu seka lygi treciajam bet ir tuo kad gretimu dvieju skaiciu dalmenys stulbinamai panasus ir apytiksliai lygus 1.618 tai yra skaiciui fi. nepaisant lyg mistiskos matematines kilmes labiausiai yra stulbinamas kitas fi bruozas: sis ksaicius gamtoje yra esminis visa ko pagrindas. augalai, gyvunai ir net zmones turi tokiu erdziniu savybiu, kurios tarpusavuje sutinka taip kkaip skaicius fi sutinka su 1. atsizvelgiant i tai kaip daznai gamtoje aptinkamas skaiciu fi, negalima kalbeti apie joki atsitiktinuma. taigi senuju laiku gyventojaj mane, kad skaiciu fi turejo sumanyti Visatos kurejas. pirmieji mokslininkai viena kablelis sesis viena astuonis pavadino dieviskaja proporcija.

Jejgu niekada nesate per biologijos pamoka girdeje apie sy skaiciu tada jums reiketu suzinoti,kad bet kurio pasaulio avilio jame gyvenanciu biciu skaiciu padalijusi is bitinu skaiciaus, visada gausite ta pati atsakyma.

ka visa tai turi bendra su menu? garusis lleonardo da vincio nuogalis – ,, Vitruvijaus zmogus“, pavadintas Marko Vitruvijaus, puikaus romenu architekto, isgyrusio dieviskaja proporcija savo veikale De Architektura, vardu. niekas geriau uz Da vinci nesuvoke dieviskosios zmogaus kuno strukturos. Da Vincis iskasdavo lavonus noredamas ismatuoti tikslias zmogaus kkaulu strukturos proporcijas. jis pirmasis yrpde,kad zmogaus kunas yra sudarytas is ,,statybiniu“ vienetu, kuriu vieno su kitu santykis visada atitinka vienoda proporcija, lygia fi.. pvz ismatuokite atstuma nuo peties iki pirtu galiuku, ir gauta skaiciu padalinkite is atstumo, nuo alkunes iki pirstu galiuku. arba padalykite skaiciu gauta ismatavus atstuma nuo klubo iki grindu, is atstumo nuo kelio iki grindu, visada gausite ta pati atstuma lygu fi.

pasaulio chaosas slepia giliai gludincia tvarka. kai senojo pasalio gynebtojaj atrado skaiciu fi, jie buvo tikri, jog aptiko savotiska Dievo staybiny vieneta, is kurio ir pastatytas visas pasaulis stai todel jie ir eme garbinti gamta. skaiciu fi isryskeja ir graiku pertentono architekturiniuose matuose, Egipto piramidese ir net Niujorke esanciame Jungtiniu tautu organizacijos pastate.taip pat MMocarto sonatu strukturuose, penktojoje Betchoveno simfonijoje taip pat debiusi ir Suberto kuriniuose. net ir Stradivarijus remesi skaiciumi fi kad apskaiciuotu, kur tiksliai turi buti jo garsiuju smuiki f formos ispjoovos.

bet gryskime prie simboliu, nubraize 5 susikertancias linijas, sudarancias penkiakampe zveigzde vadinama pentagrama, kuri yra laikoma dieviska ir megiska. kai nupesi pentagrama, linijos automatiskai pasidalija i atkarpas pagal dieviskaja proporcija, taigi atkarpu proporcijos lygios skaiciui fi. todel sis skaicius yra laikomas tobuliausia dieviskosios proporcijos israiska. del sios priezasties penkiakampe zvaigzde visada ssimbolizavo grozi ir tobulybe. simboliai plyti tokiose vietose kur net neisivaizdavote.

informacija is Harvardo universitete skaitytos paskaitos apie simbolius mene.