Pardavimu skatinimas, reklama, reklamos strategija ir planavimas

PRAKTINIS DARBAS NR – 1

Pardavimų skatinimas

Darbo tikslas – Gebėti įvertinti pardavimą skatinančius veiksnius.

Darbo uždaviniai:

įvertinti rinkos situaciją;

parinkti pardavimo skatinimo būdą;

mokėti parengti pardavimų skatinimo planą;

pateikti išvadas.

Užduotis:

Aprašyti pardavimo skatinimo galutiniam vartotojui programą.

Parengti įmonės pardavimo skatinimo planą galutiniam vartotojui.

Aprašyti pardavimų skatinimo į prekybininkus programą.

Parengti įmonės prekybininkų skatinimo planą.

Pateikti išvadas bei pasiūlymus

Praktinis darbas

Nr. 1

Pardavimo skatinimas

Vaistinė

Paslaugos:

Parduodami receptiniai ir bereceptiniai vaistai;

Parduodamos įvairios higieninės prekės;

Pagal receptus gaminami individualūs vaistai;

Parduodamos įvairios kūno priežiūros priemonės;

Nemokamai galima pasimatuoti kraujo spaudimą ir pulsą;

Galima pasimatuoti savo ūgį ir susižinoti svorį.

Įmonė įkurta 11994m. vartotojams žinoma kaip „Camelia“ vaistinė. „Camelia“ tai patentuotas prekinis ženklas vienijantis daugiau nei vieną šimtą trisdešimt vaistinių visoje Lietuvoje. „Camelia“ tinklas turi sėkmingai sukurtą, išplėtotą ir nuolat tobulinamą prekybą vaistais, farmacijos ir kitomis prekėmis sistemą, bei infrastruktūrą, veiklos organizaciją, marketingo strategiją, bei kitus elementus, kurie yra „Camelia“ vaistinių grupės privalumas ir sėkmingos veiklos garantas. Farmacijos rinkos tyrimų bendrovės „IMS Health“ duomenimis, Lietuvos vaistų rinka, neįskaitant pardavimų ligoninėse, pernai išaugo 14,1 proc. ir mažmeninėmis kainomis siekė 1,188 mlrd. litų.Tokius duomenis EEltai pateikė „IMS Health“ generalinis direktorius Arvydas Pačkauskas.“Vaistų rinkos augimą lėmė ir padidėjęs vartojimas, ir pabrangę vaistai“, – Eltai sakė didmeninės prekybos vaistais bendrovės „Armila“ direktorius Remigijus Mielinis.Pasak rinkos dalyvių, vaistų brangimą skatino ir Lietuvos narystė Europos Sąjungoje.“Vaistai pabrango dėl ttaikomų griežtesnių reikalavimų“, – Eltai sakė vienos didžiausių Lietuvos didmeninės prekybos vaistais bendrovių „Medikona“ generalinis direktorius Gvidas Galminas.Didžiausio Lietuvos vaistinių tinklo „Eurovaistinės“ pardavimai Lietuvoje pernai išaugo 70,5 proc. – nuo 174 mln. iki 296,7 mln. litų. Šiemet tikimasi pardavimus Lietuvoje, skelbiamus su pridėtinės vertės mokesčiu, padidinti iki 350 mln. litų.Vaistinių tinklas „Camelia vaistinės“ 2004 metais pasiekė 96 mln. litų apyvartą – 57 proc. didesnę nei 2003 metais (61 mln. litų).Abu didžiuosius šalies vaistinių tinklus didele dalimi augino naujų vaistinių atidarymas.Lietuvoje iš viso veikia apie 1000 vaistinių. 2004 metų pabaigoje „Eurovaistinių“ tinklui priklausė 169 vaistinės, o „Camelia“ – 107 vaistinės. Rinkos augimas leidžia daryti prielaidą, kad ir toliau rinka plėsis ir didės. Norėdami dar labiau padidinti prekių pardavimą ir įsitvirtinti Lietuvos ffarmcijos rinkoje, bei tapti vienais iš pirmaujančių, „Camelia“ vaistinių tinklas nusprendė sudaryti metams į priekį vartotojų, pardavėjų ir tarpininkų skatinimo planus.

„Camelia“ vaistinių tinklui numatytas vartotojų, pardavėjų ir tarpininkų skatinimo planas vieniems metams į priekį (pirmam ir antram pusmečiui).

PIMAM PUSMEČIUI

Pardavimą skatinantys veiksniai, nukreipti į galutinius vartotojus.

1. ETAPAS

Nemokama dovana prie prekės. Perkant vaikiškus vitaminus „Kiddi“, duodama nemokama dovanėlė – žaidimas domino. Akcija galioja nuo sausio 3d. iki vasario 1d.

2. ETAPAS

Kainos nuolaida tam tikromis dienomis. Įsimylėjelių dienos proga vitaminams „VITAMIN ENERGY“ suteikiama 10 % nuolaida.

3. ETAPAS

Nuolaidos mokant už prekes specialiomis atsiskaitymo kortelėmis. Vaistinėse „Camelia“ parodžius pc. „IKI“ kortelę, suteikiama 5 % nuolaida.

4. ETAPAS

Reklaminiai straipsniai. Viename populiariausių moterų žurnale „Laima“, aprašomi vitaminai „Talijas“(kurie rekomenduojami laikantis lieknėjimo dietų, gali sumažinti apetitą ir potraukį saldumynams).

Pardavimą skatinantys veiksniai, nukrepti į pardavėjus.

„Camelia“ vaistinių tinkle numatomi ir pardavėjų skatinimo veiksniai. Esame įsitikinę, kad klientų pasitenkinimas ir mūsų darbo sėkmė priklauso ne tik nuo kiekvieno darbuotojo žinių, kompetencijos, bet kartu meilės, atsidavimo farmacijai ir, žinoma, didelio noro bei pasiryžimo padėti kitiems. Norėdami tobulinti savo paslaugų ir aptarnavimo kokybę, nuspręsta taip pat sudaryti ir vaistininkų skatinimo planą.

1. ETAPAS

Už pardavimo skatinimo programų sėkmingą įgyvendinimą geriausiems vaistinių tinklo darbuotojams organizuojamos viliojančios ekskursijos. Daugiausia apyvartos padariusiam darbuotojui per kovo mėnesį padovanojama egzotiška kelionė lėktuvu.

2. ETAPAS

Už pardavimo skatinimo programų sėkimingą įgyvendinimą geriausi vaistinių tinklo darbuotojai apdovanojami skatinamosiomis premijomis. Geriausi “Camelia” vaistininkai bus skatinami piniginėmis premijomis.

Pardavimą skatinantys veiksniai, nukreipti į tarpininkus.

Norint sėkmingai plėtoti verslą, dauguma prekių kainų priklauso nuo jas tiekiančių tarpininkų. Vaistinių tinklas „Camelia“ yra susijungęs su didmenine vaistų prekybos bendrove “Mauda” ir jos dukterinėmis įmonėmis. Kartu siekiami bendri tikslai, leidžia plėtoti verslą. Norint dar sėkmingiau dirbti su vaistų tiekėjais, sudarome taip pat ir tarpininkų skatinimo planą.

1. ETAPAS

Dalis prekių duodama nemokamai, jeigu perkamas sutartas partijos dydis. Perkant 550 vnt. “Acotinum”, penki dar pridedami nemokamai.

2. ETAPAS

Nuolaida taikoma sutartam prekių partijos dydžiui. Užsisakius 30 vnt. “ArthroStop PLUS” suteikiama 7 % nuolaida.

ANTRAM PUSMEČIUI

Pardavimą skatinantys veiksniai, nukreipti į galutinius vartotojus.

1. ETAPAS

Ypatingi pasiūlymai už gerokai sumažintą kainą. Ką tik pasirodęs naujas preparatas „MagVit“ pasirodymo proga parduodamas 20 % pigiau.

2. ETAPAS

Prekybos įmonės veiklos jubiliejaus proga taikomos nuolaidos. „ Camelia“ vaistinių tinklui, liepos mėnesį sukanka 10 metų, todėl pirmąsias dvi liepos savaites visoms prekėms bus taikoma 10 % nuolaida.

3. ETAPAS

Pardavimo skatinimas ir reklama labdaros tikslais. Prie LNK „Gerumo dienos“ gali prisideti ir „Camelia“ vaistinių tinklo pirkėjai, pirkdami daugiau nei už 30 litų, 5 % procentai bus pervesti į LNK „Gerumo dienos“ sąskaitą.

4. ETAPAS

Perkant vieną prekę, kita prekė parduodama pigiau. Perkant vitaminus „Ingiberas“, vaistus „Laxasen“ galima nusipirkti 15 % pigiau.

Pardavimą skatinantys veiksniai, nukrepti į pardavėjus.

1. ETAPAS

Suteikiamos papildomos atostogos. Geriausiai dirbantiems savo darbuotojams „Camelia“ vaistinės, suteiks galimybę švenčių proga pabūti ilgiau su šeima.

2. ETAPAS

Įmonės darbuotojai siunčiami į įvairias konferencijas bei tobulinimosi kursus.

Pardavimą skatinantys veiksniai, nukreipti į tarpininkus.

1. ETAPAS

Sueigų ir išvykų organizavimas, kurių metu rodomos turiningos ir įdomios programos, skelbiami apdovanojimai, dalijamasi darbo patirtimi, ruošiamos vaišės ir kt.

2. ETAPAS

Skiriamos premijos, jeigu per tam tikrą laiką parduoda daugiau prekių, nei numatyta sutartyje.

IŠVADOS

Pardavimą skatinantys veiksniai, nukreipti į galutinius vartotojus.

Norėdami ppadidinti prekių pirkimą, buvo sudaryti šie skatinantys veiksniai, nukreipti į galutinius vartotojus:

1. Nemokama dovana prie prekės.

2. Kainos nuolaida tam tikromis dienomis.

3. Nuolaidos mokant už prekes specialiomis atsiskaitymo kortelėmis.

4. Reklaminiai straipsniai.

5. Ypatingi pasiūlymai už gerokai sumažintą kainą.

6. Prekybos įmonės veiklos jubiliejaus proga taikomos nuolaidos.

7. Pardavimo skatinimas ir reklama labdaros tikslais.

8. Perkant vieną prekę, kita prekė parduodama pigiau.

Didžiausią poveikį pirkėjams turi reklaminiai straipsniai, taip pat pardavimo skatinimas ir reklama labdaros tikslais, kadangi tai visiems žmonėms suteikia galimybę prisidėti prie gerų darbų. Mažiausiai naudos turėtų duoti paskutinysis variantas „ Perkant vieną prekę, kita prekė parduodama pigiau“, kadangi ne visuomet antroji prekė, kuri parduodama pigiau, yra reikalinga pirkėjui.

Pardavimą skatinantys veiksniai, nukreipti į pardavėjus.

Norėdami padidinti prekių apyvartą, taip pat entuziastingiau dirbti savo darbuotojus, buvo sudaryti šie skatinantys veiksniai, nukreipti į pardavėjus:

1. Už pardavimo skatinimo programų sėkmingą įgyvendinimą geriausiems vaistinių tinklo darbuotojams organizuojamos viliojančios ekskursijos.

2. Už pardavimo skatinimo programų sėkimingą įgyvendinimą geriausi vaistinių tinklo darbuotojai apdovanojami skatinamosiomis premijomis.

3. Suteikiamos papildomos atostogos.

4. Įmonės darbuotojai siunčiami į įvairias konferencijas bei tobulinimosi kursus.

Tinkamiausi būdai yra kai suteikiamos papildomos atostogos, piniginės premijos bei įvairios viliojančios ekskursijos, kadangi tai yra apčiuopiama nauda. Mažiau populiarus būdas yra, kai darbuotojai siunčiami į įvairius tobulinimosi kursus, kadangi tai nėra materiali nauda, o tik įgauni naujų žinių.

Pardavimą skatinantys veiksniai,

nukreipti į tarpininkus.

Norėdami pagerinti santykius su tarpininkais, vaistų tiekėjais, buvo numatyti šie skatinantys veiksniai:

1. Dalis prekių duodama nemokamai, jeigu perkamas sutartas partijos dydis.

2. Nuolaida taikoma sutartam prekių partijos dydžiui.

3. Sueigų ir išvykų organizavimas, kurių metu rodomos turiningos ir įdomios programos, skelbiami apdovanojimai, dalijamasi darbo patirtimi, ruošiamos vaišės ir kt.

4. Skiriamos premijos, jeigu per tam tikrą laiką parduoda daugiau prekių, nei numatyta sutartyje.

Geriausias ir tinkamiausias būdas norint pagerinti santykius su tarpininkais yra sueigų ir išvykų orgnizavimas, kadangi neišdildomi įspūdžiai lieka ilgam. Pirmasis ir antrasis būdas yyra naudingas ne tik vaistų tiekėjams, bet ir pačioms vaistinėms, taigi tai abipusiai naudingas sanderis. Aplamai, šie veiksniai yra visi labai geri, svarbu, kad kas nors yra daroma, norint palaikyti gerus santykius su tiekėjais.

PRAKTINIS DARBAS NR – 2

Reklama

Darbo tikslas – Žinoti reklamos skleidimo priemonų pasirinkimo kriterijus.

Įvertinti reklamos nešiklių privalumus bei trūkumus.

Darbo uždaviniai:

Siekdami šio tikslo turite:

Reklamos priemonių klasifikavimą;

Svarbiausius reklamos skleidimo priemonių klasifikaciją;

Reklamos skleidimo priemonių parinkimo kriterijus;

Pateikti visas reklamos rūšis;

Nurodyti galimus reklamos nešiklius;

Pateikti išvadas;

Užduotis:

Aprašyti reklamos skleidimo priemones;

Pasirinkus reklaminę informaciją perduodančias priemones, ppateikti visus reklamos pavyzdžius panaudojant visas reklamos rūšis;

Pateikti ekonominio efektyvumo įvertinimą;

Pateikti išvadas ir pasiūlymus;

Praktinis darbas

Nr. 2

Reklama

REKLAMOS RŪŠYS

• Spaudos reklama:

1. reklaminiai skelbimai

2. apžvalginio – reklaminio pobūdžio straipsniai ir publikacijos

• Spausdinta reklama:

1. reklaminiai kataloginiai – informaciniai leidiniai

2. proginiai reklaminiai leidiniai

• Audiovizualinė reklama:

1. reklaminiai klipai

2. reklaminiai – techniniai filmai

3. reklaminiai prestižiniai filmai

4. reklaminė ekspresvideoinformacija

5. skaidrių ffilmai

• Demonstracinė – propaguojanti reklama

• Reklaminiai suvenyrai

• Pašto reklama

• Lauko reklama

• Ryšiai su visuomene

• Kompiuterizuota reklama

SPAUSDINTOS REKLAMOS NEŠIKLIAI

Spausdintos reklamos nešikliams priskiriami periodiniai leidiniai – laikraščiai, žurnalai, katalogai, žinynai, telefonų knygos ir kiti informaciniai leidiniai. Laikraščiai yra pagrindinės informacijos apie prekę šaltinis. Reklama laikračiuose populiari, ją galima dažnai kartoti. Žurnalai reklamoje naudojami gana plačiai, nes reklama patrauklesnė, kokybiškesnė nei laikraščiuose. Žurnalai skaitomi keletą kartų ar tiesiog vartomi. Todėl yra tikimybė, kad žmogus tą pačią reklamą skaitys keletą kartų ir įsimins.

NEPERIODINIAI LEIDINIAI

Neperiodiniai leidiniai – tai lapeliai, atmintinės, kalendoriai, brošiūros ir kita. Lapeliais ir atmintinėmis vartotojai informuojami apie naujas prekes, muges, paslaugas. Plakatai naudojami kaip reklama arba suvenyrai. Brošiūros supažindina su įmonės istorija, prekėmis, paslaugomis. Kalendoriai gali būti šventiniai, proginiai arba informuojantys apie konkrečią prekę.

TRANSLIACINĖ REKLAMA

Transliacinės reklamos nešikliams priklauso ttelevizija ir radijas. Televizija – masiškiausias, galingiausias ir brangiausias reklamos nešiklis. Televizijos reklamos efektyvumui užtikrinti svarbu parinkti tinkamą jos perdavimo būdą ir laiką, ypatingai tada, kai reklaminė žinutė skiriama tam tikrai auditorijai. Geras laikas yra prieš žinias, po jų, prieš filmus, per filmus ir po jų. Trūkumas tokios reklamos yra tas, kad reikia sukaupti dėmesį laidai. Teigiamas veiksnys – patogumas.

Radijo reklama turi daugiau galimybių pasiekti skirtingas vartotojų grupes įvairiu laiku, įvairiose vietose. Radijo reklama pagaminama per trumpą laiką, ją lengva ggreitai pakeisti. Trūkumai – negalima parodyti prekės, judesio, bet tokia reklama žadina klausytojų vaizduotę.

TIESIOGINĖ REKLAMA

Tiesioginės reklamos nešikliai yra paštas ir kitos ryšių priemonės. Tiesioginė reklama – tai reklaminė medžiaga, įteikiama vartotojui tiesiogiai arba pasiunčiant paštu. Dažniausiai tai kvietimai, informaciniai laiškai. Tiesioginė reklama adresuojama konkrečiam žmogui, nukreipiama į darbą arba į namus. Reklamos poveikį sustiprina, jog ant voko nurodoma asmens pavardė ir vardas. Tokios reklamos sunku nepastebėti, todėl dauguma atplėšia voką ir/arba perskaito, peržvelgia turinį. Galima siųsti ne tik paštu, bet dabar jau ir faksu, internetu.

VIEŠOJI (IŠORINĖ) REKLAMA

Viešosios reklamos nešikliai yra transporto priemonės ir stacionarūs įrenginiai. Viešoji reklama potencialų vartotoją pasiekia pakeliui į darbą, parduotuvę ar įvairiuose renginiuose. Reklama ant transporto priemonių pasiekia didelę vartotojų auditoriją. Reklaminės žinutės įtaisomos transporto viduje arba išorėje. Gali būti įrengiamos transporto priemonių stotyse. Ši reklama nebrangi, poveikis gana ilgas.

Stacionarinės reklamos priemonės – tai reklaminiai skydai, iškabos, stendai, plakatai. Ši reklama santykinai pigi. Reklaminė žinutė gali lengvai pasklisti plačiai auditorijai. Šios reklamos priemonės įrengiamos matomose vietose. Reklaminiai skydai dažnai keičiami siekiant apsisaugoti nuo neigiamos vartotojų reakcijos.

REKLAMA PARDAVIMO VIETOSE

Reklama pardavimo vietose iki minimumo sutrumpina laiko tarpą tarp reklaminės žinutės įsisavinimo ir pirkimo. Pirkėjas informuojamas apie prekės savybes, kainas. Prie šių reklamos priemonių galima paskirti lentynas, kuriose laikomos pprekės, taip pat tai gali būti reklama ant lango.

SPECIALI REKLAMA

Reklaminiai suvenyrai yra specialios reklamos nešikliai. Tai smulkūs daiktai su įmonės vardu, adresu, prekės ženklu. Prie jų priskiriami: rašikliai, užrašų knygutės, maišeliai ir kita. Jie dalijami nemokamai. Vartotojas naudodamasis rašikliu ar užrašų knygute ilgiau įsimins reklaminę informaciją. Jų savybė – nebrangūs daiktai. Kai kurie reklaminiai suvenyrai naudojami reprezentacijai.

DEMONSTRACINĖ REKLAMA

Demonstracinės reklamos nešikliai – tai kino, vaizdo ir kompiuterinė medžiaga. Reklamos kino teatruose populiarumas auga. Klipai rodomi prieš filmą. Reklama kino teatruose ir vaizdo juostose nebrangi, dauguma žiūrovų ją gerai įsimena, ji dažnai kartojama. Vaizdo ir kompiuterinė medžiaga dažnai naudojama ir potencialiam vartotojui geriau leidžia pristatyti prekę, parodyti jos vartojimo savybes ir pan.

IŠVADOS

1. Reklama yra vienas populiariausių meno žanrų pasaulyje.

2. Reklamos yra daug įvairių rūšių, tad savo prekei reklamuoti galime parinkti optimaliausią variantą – nuo garsinės iki vaizdinės.

3. Kiekviena reklamos rūšis turi savo privalumų ir trūkumų.

4. Kiekviena reklama veikia žmogaus sąmonę ir skatina įsigyti reklamuojamą prekę ar pasinaudoti paslaugomis.

PRAKTINIS DARBAS NR – 3

Rinkos tyrimas

Darbo tikslas – suvokti tyrimo svarbą efektyviems reklamos sprendimams įgyvendinti. Gebėti atlikti rinkos tyrimą bei reklamos skleidimo priemonių tyrimą.

Darbo uždaviniai:

Įvertinti rinkos situaciją;

Pasirinkti tinkamai tyrimo tipą, tyrimo metodą bei tyrimo instrumentą;

Sudaryti anketą ir apklausti vartotojus;

Apibendrinti gautus duomenis;

Pateikti išvadas.

Užduotis:

Problemos išsiaiškinimo stadijoje reikia nustatyti, ar problema iš ttikrųjų yra reali ir aktuali, o ne tariama ar išgalvota ir lėšos, darbas, laikas nebus eikvojami mažareikšmiams antraeiliams dalykams.

Sudaryti apklausos anketą.

Apklausti ne mažiau kaip 20 respondentų.

Gautus duomenis apibendrinti.

Pateikti išvadas.

Praktinis darbas

Nr. 3

Rinkos tyrimas

Anketa yra labai patogus ir plačiai naudojamas pirminių duomenų rinkimo būdas. Į anketos klausimus respondentai atsakinėja raštu. Apklausta 50 respondentų.

Duomenų apdorojimui buvo naudojamas sisteminimo būdas, t.y. atsakymų grupavimas, vidurkio skaičiavimas, grafinis duomenų vaizdavimas, gautų rezultatų apibendrinimas ir išvadų formavimas.

ANKETA

Ši anketa yra apie tai, ar žmonėms turi įtakos vaistams teikiamos nuolaidos, kada žmonės daugiausiai perka vaistus, ar naudojasi visomis vaistinės teikiamomis paslaugomis, ar yra kokio nors vieno vaistinės tinklo nuolatiniai klientai. Atliekamame tyrime dalyvauja vaistinių klientai, perkantys įvairius medicininius preparatus.Tyrimo tikslas – atskleisti, ar žmonėms turi įtakos vaistams daromos nuolaidos.Todėl kreipiamės į Jus kaip vastinės klientą ir prašome atsakyti į keletą klausimų.Tyrimo rezultatai bus naudojami tik apibendrinti.Užtikriname visišką mūsų bendradarbiavimo konfidencialumą.

I. Jūsų amžius:

1) iki 25 metų;

2) nuo 25 iki 50 metų;

3) virš 50 metų.

II. Ar dažnai perkate vaistus?

1) taip;

2) retai;

3) ne.

III. Kada perkate vaistus?

1) kai vaistas parduodamas su nuolaida;

2) tik tada, kai susergu;

3) tik kai paskiria gydytojas.

IV. Kuriuo metų laiku daugiausiai perka vaistų?

1) žiemą;

2) pavasarį;

3) vasarą;

4) rudenį.

V.

Ar eidamas (a) į vaistinę pirkti vaistų, žinote kokį vaistą pirksite, ar reikalinga vaistininko konsultacija?

1) žinau, kokį vaistą pirksiu;

2) reikalinga vaistininko konsultacija;

3) būna įvairiai.

VI. Ar vaistinėje perkate tik vaistus, ar ir kitas priemones (kremus, šampūnus ir kt.)?

1) perku tik vaistus;

2) perku ir vaistus ir kt. priemones;

3) perku tik priemones;

4) nieko neperku.

VII. Kai sergate, ar ieškote vaistinės, kur vaistą galima pigiau nusipirkti?

1) taip;

2) ne;

3) kartais.

VIII. Ar esate kokio nors vaistinės tinklo nuolatinis klientas? Kodėl?

1) taip, nes ten suteikiama daugiau nuolaidų;

2) ne, nes man svarbiausia yra nusipirkti vaistą, o ne kad pigiau būtų;

3) kita.

IX. Ar perkate vaistą, jei jam yra suteikiama nuolaida, nors tuo metu Jums jo nereikia?

1) perku;

2) neperku;

3) kartais perku.

X. Ar naudojatės vaistinėje teikiamomis paslaugomis, kaip pasisverti, pasimatuoti ūgį, kraujo spaudimą, pulsą?

1) taip;

2) ne;

3) kartais.

IŠVADOS:

1. Apklausoje dalyvavo daugiausia žmonių virš 50 metų (t.y. 27 žmonės 54 proc. apklaustųjų).

2. Į klausimą ar dažnai perkate vaistus, net 72 proc. apklaustųjų ( tt.y. 36 žmonės) atsakė teigiamai.

3. Pusė apklaustųjų teigia, kad vaistus perka tuomet, kai jam yra nuolaida, 34 proc. (17 žmonių) vaistus perka tuomet, kai suserga.

4. Žmonės daugiausia vaistų perka žiemą, po 18 proc. apklaustųjų daugiausia vaistus perka rudenį ir pavasarį.

5. Žmogus eidamas pirkti vvaistų, kartais žino ko jam reikia, o kartais reikalinga vaistininko konsultacija.

6. 60 proc. apklaustųjų teigė, kad vaistinėje perka ne tik vaistus, bet ir įv. kitas priemones, kaip šampūnus ir kremus.

7. 60 proc. apklaustųjų teigė, jog ir sirgdami ieško, kur galima pigiau nusipirkti vaistą.

8. 64 proc. apklaustųjų yra nuolatiniai vieno vaistinės tinklo klientai, nes ten suteikiama daugiausiai nuolaidų.

9. Pusė apklaustųjų perka vaistą, jei jam yra suteikiama nuolaida, nors tuo metu jam jo ir nereikia.

10. 64 proc. vaistinių klientų, naudojasi ir tokiomis paslaugomis, kaip pasisverti, pasimatuoti ūgį, pulsą, kraujo spaudimą.

PRAKTINIS DARBAS NR – 4

Reklamos strategija ir planavimas

Darbo tikslas – išmanyti reklamos kampanijos organizavimo aspektus. Gebėti parengti reklamos strategiją.

Darbo uždaviniai:

Perprasti reklamos strategijos esmę;

Mokėti nustatyti reklamos strategijos planavimo tikslus;

Parengti reklamos planą;

Pateikti išvadas;

Užduotis:

Parengti reklamos planą.

Pateikti išvadas bei pasiūlymus

Praktinis darbas

Nr. 44

Reklamos strategija ir planavimas

(lėšos reikalingos reklamos strategijai įgyvendinti)

IŠVADOS

2006 –iems metams skirtos lėšos reklamos strategijai įgyvendinti

Iš viso šiems metams buvo skirta pusė milijono litų. Iš jų daugiausiai, t.y. pusė visos sumos atiteko televizijos reklamai, kadangi tai efektyviausia reklama, bet gana brangi. Šiais metais 100000 litų buvo skirta ir transporto priemonių reklamai, dėl to jog tai ne vienadienė ir ne trumpalaikė reklama. Tuomet 70000 litų buvo skirta ir radijo reklamai, kadangi ši reklama taip pat pasiekia daugelį vartotojų. Mažesnės sumos skirtos neperiodinių lleidinių, vitrinų ir reklaminių suvenyrų reklamoms.

2007 –iems metams skirtos lėšos reklamos strategijai įgyvendinti

Iš viso skirta 600000 litų. Televizijos ir radijo reklamai lėšų skirta tiek pat kaip ir praeitais metais, tačiau šiais metais daugiau lešų skirta vitrinų, pašto ir periodinių leidinių reklamoms. Be to 100000 litų skirta stacionarių reklamų įrengimams.

2008 –iems metams skirtos lėšos reklamos strategijai įgyvendinti

Šiems metams lėšų skirta 550000 litų. Kaip ir kiekvienais metais daugiausia lėšų skiriama televizijos reklamai netgi daugiau nei pusė nuo visos sumos. Šiais metais 100000 litų skirta ir neperiodinių leidinių reklamai. Daugiau lėšų nei visada skirta ir radijo reklamai. Mažesnės sumos atiteko vitrinų reklamai ir reklaminiams suvenyrams.

2009 –iems metams skirtos lėšos reklamos strategijai įgyvendinti

Iš viso skirta 600000 litų. Pusė visos sumos skirta televizijos reklamai. Šiais metais 100000 litų skirta ir transporto priemonių reklamai, kadangi pastaruosius dvejus metus tam pinigų nebuvo skirta. Mažesnės sumos atiteko neperiodinių leidinių, pašto ir stacionarių įrenginių reklamoms.

2010 –iems metams skirtos lėšos reklamos strategijai įgyvendinti

Šiems metams skirta pusė milijono litų. Daugiausiai t.y. 250000 litų, kaip ir visuomet skiriama televizijos reklamai. 100000 litų skirta radijo reklamai. Mažesnės sumos atiteko pašto, periodinių leidinių, vitrinų reklamoms, taip pat ir raklaminių suvenyrų.

Literatūra

1. Vytautas Pranulis, Arvydas Pajuodis, Sigitas Urbonavičius, Regina Virvilaitė. – Vilnius:Eugrimas, 1999. – psl. 95, psl.270, ppsl. 327.

2. Bronislovas Čereška.- Vilnius: HOMO LIBER, 105 psl., 142 psl., 240 psl., 261 psl., 273 psl.

3. www.camelia.lt