Interjero dizainas

Interjero dizainas

Interjeras – jautriausia gyvenamosios aplinkos dalis, atspindinti jūsų socialinį statusą, charakterio ypatybes, išsilavinimą. Tai būsto „rūbas“ kurį dėvite kiekvieną dieną. Savo namus kuriame su meile, tačiau kartais to nepakanka, kad jie taptų mieli ir jaukūs. Rodos, dažome sienas gražiausiomis spalvomis, renkamės naujausius baldus, stilingus aksesuarus, o kambarys neturi savo „veido“ ir gana. Akivaizdu, jog kažko trūksta, bet ko?

Tinkamas išplanavimas, koncepcija, profesionaliai parinktos spalvos, medžiagos ir apšvietimas yra esminiai jūsų būsto kokybės ir patogumo kriterijai. Tiek spalvos, tiek formos tturi savo poveikį žmogui. Jei kuriame interjerą kavinei – vyrauja viena nuotaika, jei namams – kitokia.

Interjeras – Raštų ir faktūros akcentas.

Įvairūs raštai (tam tikrų motyvų deriniai) ir faktūra (smulkūs motyvai, akcentuojantys paviršių) tapetuose, kiliminėje dangoje, dekoratyvinėse pagalvėlėse ir netgi balduose suteikia erdvei išraiškingumo ir pabrėžia jos nuotaiką. Juos atrenkant galioja viena taisyklė – derinimas ir saikas.

Raštus turėtų jungti bent viena bendra spalva. Jei pasirinksite daug ir įvairių spalvų bei motyvų raštus, kambarys nuo jų raibs ir atrodys perkrautas bei aapsunkęs. Be to, raštai užgoš vertingus meno kūrinius ir kitus kambario akcentus. Tokio kambario neišgelbės nei visų raštuotų interjero puošmenų sutelkimas atokioje vietoje, nes ji vis tiek taps vieninteliu dėmesio centru.

Derinant raštus, venkite jų panašumo, nes jis, atvirkščiai mūsų llūkesčiams, kuria disharmoniją. Pageidautina, kad raštai skirtųsi linijų, motyvų dydžiu, paviršiumi ir netgi stiliumi. Dizaino specialistai teigia, jog niekada nesuklysite derindami gėlėtus, juostuotus ir languotus motyvus.

Ne mažiau už raštus, svarbi ir faktūra. Vizualiai erdvei ji suteikia tam tikrų charakteristikų – pavyzdžiui, švelni, raibuliuojanti ir žvilganti faktūra sukuria atviros ir svetingos erdvės pojūtį, o minkšta, pūkuota, pintų vytelių – jaukios ir šiltos.

Faktūra interjere yra kaip slaptasis ginklas – nebūtinai pastebima vos tik įžengus į kambarį, tačiau priėjus arčiau ar palietus, gali maloniai nustebinti. Faktūrai svarbus apšvietimas – dienos šviesoje sienų paviršius, išklijuotas „faktūriniais“ tapetais, gali atrodyti lygus, tačiau dirbtinis apšvietimas, išryškindamas kiekvieną paviršiaus detalę, tokias sienas gali paversti nepaprastai subtiliomis.

Interjeras – Baldų išdėstymo subtilybės

Kokybė ir grožis nėra vieninteliai kriterijai renkantis bbaldus. Baldai turi būti funkcionalūs ir patogūs, o forma ir stilius – derėti su bendra kambario nuotaika. Todėl jei sienas dažote ryškia spalva, pasirūpinkite ir kiek įmantresniais bei ryškesniais baldais.

Baldai sustatyti prie sienų linijine tvarka – nieko nebestebina. Interjero specialistai baldus siūlo komponuoti aplink pagrindinį kambario akcentą – didelį paveikslą, veidrodį, židinį, kitokia spalva nei likusios nudažytą sieną ir pan.

Interjeras – Kada detalės ir priedai puošia?

Pats maloniausias kambario dekoravimo etapas – tam tikrų akcentų – stalinių lempų, pagalvėlių, vveidrodžių, paveikslų, kambarinių augalų – parinkimas. Jie suteikia erdvei ne tik estetinio grožio, bet ir individualumo.

Tolimų kraštų suvenyrai, įvairūs rankdarbiai, žvakių, kriauklių ar kaktusų kolekcijos gali tapti puikiu kambario akcentu ir net pokalbių su svečiais pradžia. Dekoratyvinius daiktus išdėliokite ne tik sekcijose ar knygų lentynose, bet ir apšviestose nišose ar specialiai pagamintose mažose lentynėlėse.

Individualumo kambariui suteiks šeimos fotografijos, vaikų piešiniai. Juos galite kabinti vienoje didelėje lentoje ant sienos ir nuolat keisti ekspoziciją arba tradiciškai – įrėminti. Rėmeliai turėtų būti panašios spalvos, kad sujungtų visas nuotraukas. Ekspozicijai paskirkite vietą vienoje sienoje, nes jei kabinsite ant visų, kambarį perkrausite akcentais, kurie praras išskirtinumą. Erdviam kambariui ieškokite didesnių paveikslų arba kompozicijų, sudarytų iš kiek mažesnių daiktų, nes smulkūs akcentai sienoje paskęs. Didesni akcentai išgelbės ir mažas erdves – padės jas vizualiai padidinti.

Spalvų kalba

Geltona – Stimuliuoja atmintį, skatina aktyvumą, pavydą, sukuria linksmą nuotaiką.

Raudona – Energinga, aktyvi, skatina meilę, aistrą, pyktį, stiprybę.

Mėlyna – Giedra, tyra, rami, skatina atvirumą, jėgą, mąstymą, atsiskyrimą, tinkama meditacijai ir poilsiui.

Oranžinė – Neformali, draugiška, linksma, įdomi, gyvybinga, teikia energijos, kviečia bendrauti.

Žalia – Raminanti, draugiška, neutrali, skatina harmoniją.

Violetinė – Karališka, turtinga, raminanti, skatina dvasingumą, kūrybiškumą, gydo nemigą (levandų).

Ruda – Neutrali, atpalaiduojanti, jauki, nesuteikia energijos.

Balta – Gaivi, sudaro švaros, sterilumo, ppaprastumo ir tvarkingumo įspūdį.

Juoda – Elegantiška, paslaptinga, stilinga, niūri. Jei jos per daug – slegianti.

Pilka – Elegantiška, neutrali, sukuria švaros įspūdį.

Mozaikos

Daug kruopštaus darbo reikalaujantis mozaikų kūrimo menas atsirado Graikijoje 5-tojo tūkstantmečio prieš Kristaus gimimą pabaigoje. Pirmieji pavyzdžiai buvo nušlifuotų akmenukų mozaikos, kuriose maži balti, juodi ir spalvoti akmenėliai buvo dėliojami į skiedinį, įrenginėjant namų grindis. Mozaikos vaizduodavo geometrines figūras, gėlių raštus, gyvūnus, pabaisas ar mitines būtybes.

Mozaikų gamybos technologijos vis tobulėjo, pradėtos naudoti mažos spalvoto stiklo, akmens, degto molio ar glazūruotos keraminės plytelės, netgi padengtos auksu. Mažyčiai gabalėliai gali būti įspaudžiami į keraminės plytelės paviršių, klijuojami ant kieto ar lankstaus pagrindo. Mozaikos technika puikiai tinka išskirtiniam interjerui sukurti. Lankstus pagrindas leidžia mozaikos plytelėmis padengti ne tik lygius, bet ir išgaubtus paviršius – kolonas, arkas. Mozaika galima dekoruoti beveik kiekvienos patalpos plokštumas – sienas, grindis, lubas. Jos ypač tinka virtuvėje, vonioje ar baseine. Mozaikos plytelėmis išklijuota siena galima sukurti erdvesnės patalpos įspūdį. Ji gali būti derinama ir su tinkuotais ar dažytais paviršiais – visai nebūtina dekoruoti didžiulį plotą – pakanka ir kelių detalių, akcentuotų spalva ar ornamentu.

Dirbtinio akmens plokštės

Tai puiki medžiaga norint sukurti nepakartojamą aplinką Jūsų namuose, bare, restorane, biure, priimamajame ir pan. Tinka poilsio kambariui, holui, židiniui, namų barui. Juo ggalima klijuoti rūsį ar pusrūsį skirtą pobūviams, pirties įrengimui. Dirbtinį akmenį galime derinti su kitomis medžiagomis, klijuoti visą sieną arba jos fragmentą. Skoningai pritaikius šią medžiagą, jūsų namai savo dizainu tikrai išsiskirs iš kitų.

JUODA IR BALTA Teatrališka, juodos ir baltos spalvų kontrastų persmelkta atmosfera.

SUBTILI DETALIŲ DERMĖ Dominuoja modernus, stilingas interjeras, paskanintas solidžiomis skoningomis klasikinėmis detalėmis. Modernų griežtumą išsklaido tarsi netyčia užklydę keli romantiški akcentai. Derinami modernūs, klasikiniai ir seni elementai.

GYVENIMAS AUKŠTUMOSE Aiški, minimalistiškai santūri stilistika, griežtas zonavimas, subtilus, tačiau žaismingas apšvietimas ir pro langus matomų vaizdų dominavimas – pagrindiniai bruožai.