„INTRO“ klubo analizė
2006 m. lapkričio 19 d. aš apsilankiau „Intro“ klube. Čia aš išvydau daug įspūdingų darbų. „Intro“ klube vyrauja pop art menas. Todėl visi darbai buvo skirtingi, šokiruojantis savo stiliumi. Darbuose vyravo ryškios spalvos, jie išsiskyrė neįpratu stilizuotu dekoratyvumu, asimetrine kompozicija. Kai kurie darbai panašūs į žurnalų puslapių iškarpas, plakatus. Darbuose „kalbama“ apie šiuolaikinį gyvenimą, siekiama populiarumo, norima kažkuo pritraukti, priartinti žmones prie šio meno.
Pop art menas – XX a. meninis judėjimas pradėtas 1950 m. Anglijoje ir JAV.
Pop aart menas plačiai interpretuojamas kaip reakcija į tuomet populiarias abstrakčiojo ekspresionizmo idėjas. Pop menas, kaip pop muzuka, siekė populiarumo, o ne įtikti elitui ir pritraukė didžiulę auditoriją. Idėja buvo suformuota 1958 m. kaip atsakas į Ričardo Hamiltono darbus. Kaip „pop“ judėjimas plačiai pripažintas 1960 metais. Judėjimas kartais buvo vadinamas Neo-Dada. Didelę įtaką padarė dadaizmo pradininkas Marselis Diušampas, Jaspersas Džonsas, Andy Warhol.
Labiausiai darbams įtaką daro šie faktoriai: nuotaika, laikmetis, aplinka, jausmai, technologijos, visuomenės įtaka, dailininko požiūris, mada, fantazija, socialinė aplinka, sseksualinis požiūris ir kt.
Pavyzdžiui Lansbergis (dailininkas) savo darbe naudoja labai ryškias spalvas, stilizuotą dekoratyvumą. Savo darbe visas geles, kurias nutapė, pateikė kaip maišatį (viskas į vieną krūvą).
Dailininkas Didžpetris savo darbą padarė abstrakčiai. Jo darbas neįprastas, šokiruojantis savo įvaizdžiu. JJis nutapė krūtis ir pateikė jas atvirai.
Dailininkė Marcinkevičiūtė savo darbą pateikė labai įdomiu aspektu. Žmogų jis palygino su kiaulės galvą. Ji nutapė kiaulės galvą ir ir žmogaus galvą prisiglaudusę prie kiaulės. Atrodo taip, tarsi kiaulė yra žmogui geras draugas, nes taip švelniai prisiglaudęs, tartum jam būtų gera šalia jos būti.
Visi kiti darbai, taip pat originalūs ir įspūdingi, kažkuo sudominantys, patraukiantys akį.
Man ši paroda paliko didelį įspūdį. Nesitikėjau, kad išvysiu būtent tokius darbus. Vien tik pravėrusi šios parodos duris, aš suglumau pamačiusi tokį vaizdą. Iškart sudomino mane. Įdomu buvo patyrinėti kiekvieną darbą, kaip jis atrodo bei iš ko padarytas. Kiekvienas darbas savotiškai įdomus ir įspūdingas. Beto jie visi skirtingi, tai man ir labiausiai patiko, kad prie kiekvieno darbo bbuvo įdomu pastovyniuoti ir įsigilinti. Štai dar keliatas darbų, kurie man paliko įspūdį: