Elektroninė komercija

TURINYS

LITERATŪRA

TURINYS

TURINYS

LITERATŪRA

TURINYS

ĮVADAS…………………………3

KAIP ATSIRADO WWW?………………………4

IŠVADOS…………………………5

LITERATŪRA…………………………6

Šiandieniniame pasaulyje mokslas ir technologijos yra be galo pažengę. Kiekvieną dieną žmogus atranda vis kažką nauja, nuolat tobulina savo išradimus bei trokšta pažinti Visatą. Turbūt jau nieko nebenustebintume belaidžiu internetu, mažaisiais mp3 grotuvais, „išmaniaisiais „telefonais ir panašiai. Visiškai nesuklystume pasakę, jog žmogaus sumanumas beribis.

Įsivaizduokime, jei staiga dingtų mobilieji telefonai, internetas ir kitos greito susisiekimo priemonės .Ar tai apsunkintų individą? Turbūt atsakytume taip, todėl, kad mes jau esame išlepinti naujausių technologijų .. Neįsivaizduojame nė dienos be interneto, mobiliojo telefono ,ar automobilio. Šie išradimai palengvina mūsų gyvenimą , nes nuo jų priklauso mūsų gyvenimo kokybė.

Interneto atsiradimas neatsiejamas nuo „šaltojo karo“ laikų . Dar karo laikais beveik visos pasaulio valstybės buvo susirūpinusios ginklavimusi. Tarybų sąjunga pirmoji į orbitą paleido dirbtinį palydovą .Metams bėgant buvo sukurtas internetas be kurio šiandieninis pasaulis neįsivaizduojamas. Interneto sukūrimo istorija siejama su paketiniu duomenų perdavimu ir elektroniniu paštu. 1972 metais JAV kompiuterių komunikacijų konferencijoje buvo pademonstruotas ARPHANET kompiuterių ttinklo veikimas. Dabar šis žodis mažai ką sako, o tie kas jį girdėję – dažniausiai negali deramai paaiškinti, kas tai yra. Iš tikrųjų, tai buvo tiesiog pirmas sėkmingas bandymas sujungti kompiuterius į tinklą ir perduoti tarp jų informaciją. Nuo tokio ppaprasto eksperimentinio žingsnio ir prasidėjo kelias link dabartinio interneto. Iš konferencijoje įrengto kompiuterio buvo galima kreiptis į bet kurį iš 40 JAV sujungtų kompiuterių. Visuotinis internetas pradėjo plisti ir tapo visiems įdomus apie 1990 metais , kai įsigalėjo žiniatinklio WWW idėja. Interneto komponentai WWW (World Wide Web) trumpinamas į Web arba WWW, yra interneto serverių sistema,kuri palaiko hipertekstą ir protokolus, pasiekiamus per viengubą sąsają. Beveik kiekvienas protokolas, esantis internete, yra pasiekiamas per WWW.

Taigi šios temos tikslas išsiaiškinti : Kaip WWW (World Wide Web) interneto serverių sistema pakeitė pasaulį.

Hiperteksto koncepciją internetui 1989 metais pasiūlė Timas Berneris-Lee ir Robertas Cailiau Europos branduolinės fizikos tyrimų laboratorijoje , Šveicarijoje. Tada ir buvo pasiūlytas terminas World Wide Web, kuris netrukus virto santrumpa WWWW. Timas Berneris – Lee buvo Britanijos programuotojas , baigęs Karalienės koledžą Oksforde . Vėliau jis prisijungė prie CERN (Europos branduolinių tyrimų centras), Ženevos mieste,Šveicarijoje , kaip programinės įrangos inžinierius- konsultantas. Tuo metu ten pasirašė savam privačiam naudojimui programą tam , kad apsirūpintų informacija, apimdamas atsitiktinių asociacijų naudojimą. Iš tikrųjų Bernerio tikslas buvo sukurti priemonę , skirta padėti fizikams atsakyti į sudėtingus klausimus apie Visatą, bet turbūt tuo metu nė nenumanė, jog jo būsimas išradimas pakeis pasaulį .1989 metais jis ppasiūlė globalinį hiperteksto projektą , kuris būtų žinomas kaip žiniatinklis(www). Jis turėjo būti suprojaktuojamas taip , kad žmonės galėtų dirbti išvien kombinuojant jų žinias hiperteksto duomenų tinkle.Tim Berneris aprašė pirmą tinklo serverį ir pirmutinį klientą hiperteksto naršyklės redaktorių. Apibrėžė URL, HTTP ir HTML kalbos specifikaciją, nuo kurios tinklas priklausė. Ši programa suformavo konceptualų pagrindą būsimajam žiniatinkliui (WWW) . WWW – tai sistema iš interneto serverių , kuri specialiai suformuoja dokumentus ir duomenis. Duomenys yra suformuojami žymėjimo kalba vadinama HTML(Hypertex Mark up Language), kuri palaiko ryšius su kitais dokumentais, taip pat grafika, garso ir vaizdo , failus . Tai reiškia , kad galite pereiti iš vieno dokumento į kitą , tiesiog paspaudę ant tam tikrų taškų. Daugelis klysta tapatindami internetą ir WWW. Internetas yra didžiulis tinklų tinklas, jis jungia milijonus kompiuterių kartu visame pasaulyje, o WWW yra tiesiog internete , tai būdas gauti reikiamą informaciją per terpę. Tai keitimosi informacija modelis, kuris yra įdiegtas internete.Web naudoja HTTP, kuri leidžia bendrauti , siekiant keistis verslo logika, naudojantis žiniatinklio dalijama informacija . Ji siūlo labai platų paslaugų pasirinkimą tai raiškos priemonių pristatymus, bendravimą realiu laiku, dialoginius puslapius, radiją ir televiziją, galimybę siųstis bylas iš interneto ir t.t. Web taip pat naudoja naršykles tokias kkaip Internet Explorer ar Firefox. Naudojami interneto dokumentai vadinami tinklalapiais ,kurie yra susiję vieni su kitais per hipersaitus.

WWW tinklas buvo padarytas prieinamu CERN viduje gruodį 1990 metais . Vasarą 1991 metais internetas išsiplečia .

1994 metais Berneris – Lee prisijungia prie Kompiuterijos laboratorijos Masačusetso tecnologijos institute, kaip W3C Konsorciumo vadovas, kuris koordinuoja tinklo išsivystymą visame pasaulyje .Jis sujungė į visumą tekstą, vaizdą ir garsą. Pirmasis šiuo naujuoju standartu buvo sukurtas puslapis „ http: // www.cern.ch“ . W3C nustato HTML standartus. Dabar W3C daugiau dirba su XHTML. World Wide Web susideda iš bylų, vadinamų puslapiais ar asmeniniais puslapiais, sąsajų į dokumentus ir šaltinių, esančių internete. Web siūlo labai platų paslaugų pasirinkimą pavyzdžiui: raiškos priemonių pristatymus, bendravimą realiu laiku, dialoginius puslapius, radiją ir televiziją, galimybę siųstis bylas iš interneto ir t.t. Programavimo kalbos, tokios kaip Java, JavaScript, Visual Basic, Cold Fusion ir XML, dar labiau išplečia Web komponento galimybes.

WWW įdiegimas yra vienas iš svarbiausių interneto istorijos įvykių. Jis leidžia kompiuterių vartotojams peržiųrinėti įvairias informacijas , mokslinius straipsnius įskaitant žurnalus arhyvuose , valstybinių ir universitetinių bibliotekų išteklius, dabartines pasaulio ir verslo naujienas. WWW prieinamas tik prisijungus prie interneto .

WWW ištekliai yra organizuojami tam, kad vartotojai galėtų lengvai pereiti iš vvieno šaltinio į kitą. Web naršyklė pristato suformuotą vaizdą ,tekstą, garsą ir kitus objektus, pavyzdžiui kaip hipersaitus. Web puslapiai yra suformuoti naudojant HTML ir informacija perduodama tarp kompiuterių naudojant WWW. Per WWW pasiekiami tokių paslaugų protokolai kaip el. paštas, FTP, Telnet‘as ar Usenet naujienos. Web turi savybes dirbti su daugybe terpių ir pažangiomis programavimo kalbomis, dėl to yra sparčiausiai besivystantis komponentas internete. Jo komponento operacijos, kurios priklauso nuo hiperteksto, leidžia lengvai išrinkti informaciją.

Web iššūkiai su kuriais susiduria ,tai paskatinti darbą internete .Mokslo ir standartų programas, būsimoms Web technologijoms , kurios geriau aptarnautų žmones. Beveik kiekvienas protokolas, esantis internete, yra pasiekiamas per WWW.

Nors Web samprata prasidėjo kaip priemonė ,skirta padėti fizikams atsakyti į sudėtingus klausimus apie Visatą, šiandien ji naudojama norint pasiekti įvairią informaciją. Web daro įtaką mūsų kasdieniniame gyvenime. Šiandieną yra daugiau kaip 80 milijonų svetainių , su dar daugiau kompiuterių prijungtų prie interneto ir šimtų milijonų gyventojų.

LITERATŪRA

1. http://www.ittech.ucoz.net/pub_files/IT_VADOVELIAI/I-dalis_info_vad_Zandario.pdf

2. http://web.ebscohost.com/lrc/results?hid=7&sid=d3ef3ff0-b375-4b62-887f-d766ce453a2a%40sessionmgr10&vid=8&bquery=(tim+AND+berner+AND+lee)&bdata=JmRiPWxmaCZ0eXBlPTAmc2l0ZT1scmMtbGl2ZQ%3d%3d

3. http://translate.google.lt/translate?hl=lt&sl=en&u=http://www.ideafinder.com/history/inventions/worldweb.htm&ei=oXk9TezYFcebOq- SwKQL&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=6&ved=0CFkQ7gEwBTgK&prev=/search%3Fq%3Dworld%2Bwide%2Bweb%26start%3D10%26hl%3Dlt%26sa%3DN%26rlz%3D1R2ADSA_enLT383%26prmd%3D

TURINYS

ĮVADAS…………………………3

KAIP ATSIRADO WWW?………………………4

IŠVADOS…………………………5

LITERATŪRA…………………………6

Šiandieniniame pasaulyje mokslas ir technologijos yra be galo pažengę. Kiekvieną dieną žmogus atranda vis kažką nauja, nuolat tobulina savo išradimus bei trokšta pažinti Visatą. Turbūt jau nieko nebenustebintume belaidžiu internetu, mažaisiais mp3 grotuvais, „išmaniaisiais „telefonais ir panašiai. Visiškai nesuklystume pasakę, jog žmogaus sumanumas beribis.

Įsivaizduokime, jei staiga dingtų mobilieji telefonai, internetas ir kitos greito susisiekimo priemonės .Ar tai apsunkintų individą? Turbūt atsakytume taip, todėl, kad mes jau esame išlepinti naujausių technologijų . Neįsivaizduojame nė dienos be interneto, mobiliojo telefono ,ar automobilio. Šie išradimai palengvina mūsų gyvenimą , nes nuo jų priklauso mūsų gyvenimo kokybė.

Interneto atsiradimas neatsiejamas nuo „šaltojo karo“ laikų . Dar karo laikais beveik visos pasaulio valstybės buvo susirūpinusios ginklavimusi. Tarybų sąjunga pirmoji į orbitą paleido dirbtinį palydovą .Metams bėgant buvo ssukurtas internetas be kurio šiandieninis pasaulis neįsivaizduojamas. Interneto sukūrimo istorija siejama su paketiniu duomenų perdavimu ir elektroniniu paštu. 1972 metais JAV kompiuterių komunikacijų konferencijoje buvo pademonstruotas ARPHANET kompiuterių tinklo veikimas. Dabar šis žodis mažai ką sako, o tie kas jį girdėję – dažniausiai negali deramai paaiškinti, kas tai yra. Iš tikrųjų, tai buvo tiesiog pirmas sėkmingas bandymas sujungti kompiuterius į tinklą ir perduoti tarp jų informaciją. Nuo tokio paprasto eksperimentinio žingsnio ir prasidėjo kelias link dabartinio interneto. Iš konferencijoje įrengto kkompiuterio buvo galima kreiptis į bet kurį iš 40 JAV sujungtų kompiuterių. Visuotinis internetas pradėjo plisti ir tapo visiems įdomus apie 1990 metais , kai įsigalėjo žiniatinklio WWW idėja. Interneto komponentai WWW (World Wide Web) trumpinamas į Web arba WWW, yra interneto serverių sistema,kuri palaiko hipertekstą ir protokolus, pasiekiamus per viengubą sąsają. Beveik kiekvienas protokolas, esantis internete, yra pasiekiamas per WWW.

Taigi šios temos tikslas išsiaiškinti : Kaip WWW (World Wide Web) interneto serverių sistema pakeitė pasaulį.

Hiperteksto koncepciją internetui 1989 metais pasiūlė Timas Berneris-Lee ir Robertas Cailiau Europos branduolinės fizikos tyrimų laboratorijoje , Šveicarijoje. Tada ir buvo pasiūlytas terminas World Wide Web, kuris netrukus virto santrumpa WWW. Timas Berneris – Lee buvo Britanijos programuotojas , baigęs Karalienės koledžą Oksforde . Vėliau jis prisijungė prie CERN (Europos branduolinių tyrimų centras), Ženevos mieste,Šveicarijoje , kaip programinės įrangos inžinierius- konsultantas. Tuo metu ten pasirašė savam privačiam naudojimui programą tam , kad apsirūpintų informacija, apimdamas atsitiktinių asociacijų naudojimą. Iš tikrųjų Bernerio tikslas bbuvo sukurti priemonę , skirta padėti fizikams atsakyti į sudėtingus klausimus apie Visatą, bet turbūt tuo metu nė nenumanė, jog jo būsimas išradimas pakeis pasaulį .1989 metais jis pasiūlė globalinį hiperteksto projektą , kuris būtų žinomas kaip žiniatinklis(www). Jis turėjo būti suprojaktuojamas taip , kad žmonės galėtų dirbti išvien kombinuojant jų žinias hiperteksto duomenų tinkle.Tim Berneris aprašė pirmą tinklo serverį ir pirmutinį klientą hiperteksto naršyklės redaktorių. Apibrėžė URL, HTTP ir HTML kalbos specifikaciją, nuo kurios tinklas priklausė. Ši programa suformavo kkonceptualų pagrindą būsimajam žiniatinkliui (WWW) . WWW – tai sistema iš interneto serverių , kuri specialiai suformuoja dokumentus ir duomenis. Duomenys yra suformuojami žymėjimo kalba vadinama HTML(Hypertex Mark up Language), kuri palaiko ryšius su kitais dokumentais, taip pat grafika, garso ir vaizdo , failus . Tai reiškia , kad galite pereiti iš vieno dokumento į kitą , tiesiog paspaudę ant tam tikrų taškų. Daugelis klysta tapatindami internetą ir WWW. Internetas yra didžiulis tinklų tinklas, jis jungia milijonus kompiuterių kartu visame pasaulyje, o WWW yra tiesiog internete , tai būdas gauti reikiamą informaciją per terpę. Tai keitimosi informacija modelis, kuris yra įdiegtas internete.Web naudoja HTTP, kuri leidžia bendrauti , siekiant keistis verslo logika, naudojantis žiniatinklio dalijama informacija . Ji siūlo labai platų paslaugų pasirinkimą tai raiškos priemonių pristatymus, bendravimą realiu laiku, dialoginius puslapius, radiją ir televiziją, galimybę siųstis bylas iš interneto ir t.t. Web taip pat naudoja naršykles tokias kaip Internet Explorer ar Firefox. Naudojami interneto dokumentai vadinami tinklalapiais ,kurie yra susiję vieni su kitais per hipersaitus.

WWW tinklas buvo padarytas prieinamu CERN viduje gruodį 1990 metais . Vasarą 1991 metais internetas išsiplečia .

1994 metais Berneris – Lee prisijungia prie Kompiuterijos laboratorijos Masačusetso tecnologijos institute, kaip W3C Konsorciumo vadovas, kkuris koordinuoja tinklo išsivystymą visame pasaulyje .Jis sujungė į visumą tekstą, vaizdą ir garsą. Pirmasis šiuo naujuoju standartu buvo sukurtas puslapis „ http: // www.cern.ch“ . W3C nustato HTML standartus. Dabar W3C daugiau dirba su XHTML. World Wide Web susideda iš bylų, vadinamų puslapiais ar asmeniniais puslapiais, sąsajų į dokumentus ir šaltinių, esančių internete. Web siūlo labai platų paslaugų pasirinkimą pavyzdžiui: raiškos priemonių pristatymus, bendravimą realiu laiku, dialoginius puslapius, radiją ir televiziją, galimybę siųstis bylas iš interneto ir t.t. Programavimo kalbos, tokios kaip Java, JavaScript, Visual Basic, Cold Fusion ir XML, dar labiau išplečia Web komponento galimybes.

WWW įdiegimas yra vienas iš svarbiausių interneto istorijos įvykių. Jis leidžia kompiuterių vartotojams peržiųrinėti įvairias informacijas , mokslinius straipsnius įskaitant žurnalus arhyvuose , valstybinių ir universitetinių bibliotekų išteklius, dabartines pasaulio ir verslo naujienas. WWW prieinamas tik prisijungus prie interneto .

WWW ištekliai yra organizuojami tam, kad vartotojai galėtų lengvai pereiti iš vieno šaltinio į kitą. Web naršyklė pristato suformuotą vaizdą ,tekstą, garsą ir kitus objektus, pavyzdžiui kaip hipersaitus. Web puslapiai yra suformuoti naudojant HTML ir informacija perduodama tarp kompiuterių naudojant WWW. Per WWW pasiekiami tokių paslaugų protokolai kaip el. paštas, FTP, Telnet‘as ar Usenet naujienos. Web turi savybes dirbti su daugybe terpių ir ppažangiomis programavimo kalbomis, dėl to yra sparčiausiai besivystantis komponentas internete. Jo komponento operacijos, kurios priklauso nuo hiperteksto, leidžia lengvai išrinkti informaciją.

Web iššūkiai su kuriais susiduria ,tai paskatinti darbą internete .Mokslo ir standartų programas, būsimoms Web technologijoms , kurios geriau aptarnautų žmones. Beveik kiekvienas protokolas, esantis internete, yra pasiekiamas per WWW.

Nors Web samprata prasidėjo kaip priemonė ,skirta padėti fizikams atsakyti į sudėtingus klausimus apie Visatą, šiandien ji naudojama norint pasiekti įvairią informaciją. Web daro įtaką mūsų kasdieniniame gyvenime. Šiandieną yra daugiau kaip 80 milijonų svetainių , su dar daugiau kompiuterių prijungtų prie interneto ir šimtų milijonų gyventojų.

LITERATŪRA

1. http://www.ittech.ucoz.net/pub_files/IT_VADOVELIAI/I-dalis_info_vad_Zandario.pdf

2. http://web.ebscohost.com/lrc/results?hid=7&sid=d3ef3ff0-b375-4b62-887f-d766ce453a2a%40sessionmgr10&vid=8&bquery=(tim+AND+berner+AND+lee)&bdata=JmRiPWxmaCZ0eXBlPTAmc2l0ZT1scmMtbGl2ZQ%3d%3d

3. http://translate.google.lt/translate?hl=lt&sl=en&u=http://www.ideafinder.com/history/inventions/worldweb.htm&ei=oXk9TezYFcebOq- SwKQL&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=6&ved=0CFkQ7gEwBTgK&prev=/search%3Fq%3Dworld%2Bwide%2Bweb%26start%3D10%26hl%3Dlt%26sa%3DN%26rlz%3D1R2ADSA_enLT383%26prmd%3D

TURINYS

ĮVADAS…………………………3

KAIP ATSIRADO WWW?………………………4

IŠVADOS…………………………5

LITERATŪRA…………………………6

Šiandieniniame pasaulyje mokslas ir technologijos yra be galo pažengę. Kiekvieną dieną žmogus atranda vis kažką nauja, nuolat tobulina savo išradimus bei trokšta pažinti Visatą. Turbūt jau nieko nebenustebintume belaidžiu internetu, mažaisiais mp3 grotuvais, „išmaniaisiais „telefonais ir panašiai. Visiškai nesuklystume pasakę, jog žmogaus sumanumas beribis.

Įsivaizduokime, jei staiga dingtų mobilieji telefonai, internetas ir kitos greito susisiekimo priemonės .Ar tai apsunkintų individą? Turbūt atsakytume taip, todėl, kad mes jau esame išlepinti naujausių technologijų . Neįsivaizduojame nė dienos be interneto, mobiliojo telefono ,ar automobilio. Šie išradimai palengvina mūsų gyvenimą , nes nuo jų priklauso mūsų gyvenimo kokybė.

Interneto atsiradimas neatsiejamas

nuo „šaltojo karo“ laikų . Dar karo laikais beveik visos pasaulio valstybės buvo susirūpinusios ginklavimusi. Tarybų sąjunga pirmoji į orbitą paleido dirbtinį palydovą .Metams bėgant buvo sukurtas internetas be kurio šiandieninis pasaulis neįsivaizduojamas. Interneto sukūrimo istorija siejama su paketiniu duomenų perdavimu ir elektroniniu paštu. 1972 metais JAV kompiuterių komunikacijų konferencijoje buvo pademonstruotas ARPHANET kompiuterių tinklo veikimas. Dabar šis žodis mažai ką sako, o tie kas jį girdėję – dažniausiai negali deramai paaiškinti, kas tai yra. Iš tikrųjų, tai buvo tiesiog ppirmas sėkmingas bandymas sujungti kompiuterius į tinklą ir perduoti tarp jų informaciją. Nuo tokio paprasto eksperimentinio žingsnio ir prasidėjo kelias link dabartinio interneto. Iš konferencijoje įrengto kompiuterio buvo galima kreiptis į bet kurį iš 40 JAV sujungtų kompiuterių. Visuotinis internetas pradėjo plisti ir tapo visiems įdomus apie 1990 metais , kai įsigalėjo žiniatinklio WWW idėja. Interneto komponentai WWW (World Wide Web) trumpinamas į Web arba WWW, yra interneto serverių sistema,kuri palaiko hipertekstą ir protokolus, pasiekiamus per viengubą sąsają. Beveik kiekvienas pprotokolas, esantis internete, yra pasiekiamas per WWW.

Taigi šios temos tikslas išsiaiškinti : Kaip WWW (World Wide Web) interneto serverių sistema pakeitė pasaulį.

Hiperteksto koncepciją internetui 1989 metais pasiūlė Timas Berneris-Lee ir Robertas Cailiau Europos branduolinės fizikos tyrimų laboratorijoje ,, Šveicarijoje. Tada ir buvo pasiūlytas terminas World Wide Web, kuris netrukus virto santrumpa WWW. Timas Berneris – Lee buvo Britanijos programuotojas , baigęs Karalienės koledžą Oksforde . Vėliau jis prisijungė prie CERN (Europos branduolinių tyrimų centras), Ženevos mieste,Šveicarijoje , kaip programinės įrangos inžinierius- konsultantas. Tuo metu ten pasirašė savam privačiam naudojimui programą tam , kad apsirūpintų informacija, apimdamas atsitiktinių asociacijų naudojimą. Iš tikrųjų Bernerio tikslas buvo sukurti priemonę , skirta padėti fizikams atsakyti į sudėtingus klausimus apie Visatą, bet turbūt tuo metu nė nenumanė, jog jo būsimas išradimas pakeis pasaulį .1989 metais jis pasiūlė globalinį hiperteksto projektą , kuris būtų žinomas kaip žiniatinklis(www). Jis turėjo būti suprojaktuojamas taip , kad žmonės galėtų dirbti išvien kombinuojant jų žinias hiperteksto duomenų ttinkle.Tim Berneris aprašė pirmą tinklo serverį ir pirmutinį klientą hiperteksto naršyklės redaktorių. Apibrėžė URL, HTTP ir HTML kalbos specifikaciją, nuo kurios tinklas priklausė. Ši programa suformavo konceptualų pagrindą būsimajam žiniatinkliui (WWW) . WWW – tai sistema iš interneto serverių , kuri specialiai suformuoja dokumentus ir duomenis. Duomenys yra suformuojami žymėjimo kalba vadinama HTML(Hypertex Mark up Language), kuri palaiko ryšius su kitais dokumentais, taip pat grafika, garso ir vaizdo , failus . Tai reiškia , kad galite pereiti iš vieno dokumento įį kitą , tiesiog paspaudę ant tam tikrų taškų. Daugelis klysta tapatindami internetą ir WWW. Internetas yra didžiulis tinklų tinklas, jis jungia milijonus kompiuterių kartu visame pasaulyje, o WWW yra tiesiog internete , tai būdas gauti reikiamą informaciją per terpę. Tai keitimosi informacija modelis, kuris yra įdiegtas internete.Web naudoja HTTP, kuri leidžia bendrauti , siekiant keistis verslo logika, naudojantis žiniatinklio dalijama informacija . Ji siūlo labai platų paslaugų pasirinkimą tai raiškos priemonių pristatymus, bendravimą realiu laiku, dialoginius

LITERATŪRA