Viskas apie D. Britaniją
Škotija – tai žemė paskendusi istorijoje, kurios folkloras, legendos ir romantika susivienija, kad paverstų Škotiją nepakartojama ir nepamirštama vieta. Pilių, milžiniškų istorinių mūšių vietų, senovinių gyvenviečių vaizdai derinasi prie kitos Škotijos ypatybės – modernūs ir klestintys didmiesčiai. Škotijos peizažas menininkui, žvejui, keliautojui ar golfo mėgėjui yra idealus. Sostinė Edinburgas garsėja savo pilimi ir internacionaliniais festivaliais. Nuo kalnuotų vietovių ir išvagotų pajūrių Škotijos pietuose iki didingų kalnų, ežerų ar „stebuklingųjų salų“ – kur bekeliautumėte visur jus pasitiks draugiškiausia D. Britanijos tauta &– škotai.GlazgowGlazgow – didžiausias Škotijos miestas, kuriame gyvena daugiau nei 2,5 milijonai gyventojų. Galzgow turi labai seną ir spalvingą praeitį, o šiuo metu tai yra itin skirtingas, modernus, pilnas kontrastų, kosmopolitinis miestas. Jis yra netoli Edinburgo. Glazgow miesto centras pastatytas palei upę Clyde.Jokia kelionė į Glazgow nebūtų pilnavertė be apsilankymo meno galerijose, kuriose yra meno kūrinių iš viso pasaulio.Glazgow miesto centre galima nusipirkti visko, nes tai yra antra pagal dydį prekybos sritis visoje Didžiojoje Britanijoje. Miesto centre autobusai visada pilni, ttačiau Glazgow turi labai savotišką, vieną seniausių pasaulyje metro sistemą. Ji buvo sukurta 1890 metais. Tai yra antras pagal dydį metro tinklas D. Britanijoje. Metro sistema leidžia lengvai keliauti po šį didžiulį miestą. Miesto tarptautinis oro uostas yra mažiau nei 330 minučių nuo Glazgow centro.
Velsas
Velsas – tai legendų, dainų, ugnimi besisvaidančių drakonų, galingų burtininkų, avių ir neginčijamo gamtos grožio žemė. Čia jūs pamatysite didžiulius akmenis, pilis, plačius smėlėtus paplūdimius, vešlius žalius slėnius, stačias uolas bei kalnus. Velso kultūrinis palikimas bei istorija siekia tūkstančius metų kuomet poezija, muzika, menai ir amatai turėjo ypatingai didelę įtaką velsiečių gyvenimui. Sostinė Kardifas – kosmopolitinis miestas, visai nepanašus į „miegančius“ Velso kaimelius.
Kardifas
Kardifas – miestas esantis pietryčių Velse prie upės Taff, į kurią įsilieja Bristolio kanalas ir čia yra puikus uostas. Romos laikais toje vietoje kur dabar yra Kardifas buvo miestas (prieš du tūkstančius metų !), todėl šiuo metu Kardife yra ypatingai saugomi šio buvusio miesto griuvėsiai. Kardife taip pat yra Nacionalinis Velso muziejus.
Šis pažangus, kkomercijos ir mokslo miestas reprezentuoja Velso išskirtinumą ir skirtingumą. Pajūrio mieste, Kardife, gausu architektūros šedevrų bei skulptūrų. Kosmopolitinė vieta, čia siūlomos apsipirkimo ekskursijos bei aukščiausios klasės viešbučiai ir restoranai. Kardifas ekologiškas miestas, jame daug plačių švarių gatvių bei itin gausu medžių. Mieste yra daugybė parkų, kuriuose dažnai draugiškai žaidžiamas regbis.
Big Benas
(„Big Ben“)
Big ben’as tai ne garsiojo Londono laikrodžio vardas kaip daugelis mano, iš tikrųjų tai 13 tonų svorio didžiulio varpo, kuris yra laikrodžio viduje, vardas. Varpas yra „St. Stephen“ bokšte, kkuris yra Parlamento Rūmų Šiauriniame gale. Pats varpas palyginus su Parlamento Rūmais nėra labai senas. Varpas pirmą kartą suskambėjo 1859 metų gegužės 31 dieną.
Bokštas yra 97 metrų (320 pėdų) aukščio, o laikrodžio skersmuo – 7 metrai (23 pėdos). Laikrodžio rodyklės yra 4,3 metrų (14 pėdų) ilgio. Bokštas baigtas statyti 1859 metais ir tuo metu jo varpas buvo pats didžiausias Didžiojoje Britanijoje. Big Ben’as dar kartais vadinamas Laikrodžio Bokštu (Clock Tower).
Linksma istorija kaip buvo pavadintas varpas :
Kai šis varpas buvo atgabentas į bokštą, Parlamentas surengė specialų posėdį, kad tinkamai pavadintų šį tuo metu didžiausią varpą. Buvo daugybė diskusijų ir prieštaravimų. Posėdžiui einant į pabaigą, itin apkūnus ir apvalus biurokratas Seras Benjaminas Hall, tarp kolegų vadintas Didžiuoju Benu, pasakė labai ilgą kalbą šia tema, o po šios kalbos vienas politikas Parlamente sušuko „Kodėl nepavadinus šio varpo Didžiuoju Benu ?“, posėdžio dalyviai pradėjo juoktis ir taip atsirado Big Ben’o pavadinimas.
Vieta: Parlamento aikštė („Parliament Square“), Londonas
Bokštų tiltas
(„The tower bridge“)
Bokštų tiltas atidarytas 1894 metais, jo statyba truko aštuonerius metus. 1876 metais buvo nuspręsta, kad rytinei Londono daliai su sparčiai didėjančiu gyventojų skaičiumi reikalingas tiltas. Daugelį metų tai buvo vienintelis Londono tiltas per Temzės upę. Londonas augo ir tobulėjo, vėliau buvo pastatyta daugiau naujų tiltų.
Architektai, suprojektavę ššį tiltą buvo Horace Jones ir John Wolfe Barry. Sunku patikėti, bet vien tilto „griaučiams“ pastatyti buvo sunaudota daugiau nei 11 000 tonų plieno.
Tilto galingi varikliai pakelia sunkias tilto sekcijas vos per 1 minutę (86 laipsnių kampu). Tai leidžia praplaukti dideliems kroviniams bei kruiziniams laivams. Tiltas pakeliamas daugiau nei 700 kartus per mėnesį. Galima nemokamai pereiti šį tiltą ir pėsčiomis.
Hyde Park’as
Hyde Park’as egzistuoja nuo 1536 metų, kai ši žemė buvo skirta medžiojimui. Parkas augo ir keitėsi atsižvelgiant į valdžios ir visuomenės interesus. Vėliau šis parkas tapo labiausiai turistų lankomu parku D. Britanijoje. Populiariausia Hyde Park’o vieta yra 11.34 hektarų ploto Serpentine ežeras, kuriame galima maudytis, žvejoti, plaukioti įvairiausiu vandens transportu. Kita populiari parko dalis yra „Rotten row“ – garsiausia pasaulyje jojimo trasa, kuri 1990 metais šventė savo 300 metų jubiliejų. Ši trasa buvo pirmoji Didžiosios Britanijos gatvė, kuri buvo apšviesta naktį.
Nepaisant didžiulio žmonių srauto Hyde Park’as sugeba išlaikyti ramią kaimišką atmosferą, kuri labai vertinama visų turistų bei vietinių gyventojų.
Parkas dar garsėja tradicija-jame yra vieta („Speakers corner“), kur kiekvienas žmogus gali garsiai reikšti savo idėjas bet kokia tema.
Vieta: Marble Arch, London, SW1
Tel. numeris: 020 7298 2100
Įėjimas: Nemokamai
Londono apžvalgos ratas „Londono Akis“
(„London eye“)
Londono apžvalgos ratas baigtas statyti 1999 metais, bet dėl kkai kurių techninių kliūčių atidarytas tik 2000 metais. Jo aukštis – 135 metrai. Tai yra ketvirtas pagal aukštį pastatas Londone ir didžiausias pasaulyje apžvalgos ratas. Vienu metu jame gali būti 800 žmonių (iš viso yra 32 kabinos). Vaizdas iš šio apžvalgos rato nepakartojamas – galima matyti Londoną apie 30 km. spinduliu. Ratas apsisuka maždaug per pusę valandos. Jį suprojektavo David Marks ir Julija Barfield. Nors šis apžvalgos ratas yra aukščiausias pasaulyje, tačiau jo svoris yra palyginus mažas – 1600 tonos. (Čikagos apžvalgos ratas pastatytas 1893 metais ir sveria 4500 tonas nors jis yra ~50 metrų žemesnis). „Londono akis“ dirba visą savaitę.
Vieta: Country Hall, London,
Tel. numeris: 0870 500 0600
Trafalgos aikštė
(„Trafalgar Square“)
Trafalgos aikštė visada garsėjo kaip mėgstamiausia balandžių „susirinkimo“ vieta. Balandžių maistas šioje aikštėje populiariausia prekė, tačiau maitinančius balandžius reikia įspėti, kad balandžiai čia labai prijaukinti ir apsups jus iš visų pusių (gali net nusileisti ant jūsų) :). Kalėdų metu Norvegija D.Britanijai dovanoja didžiulę Kalėdų eglę kaip padėkos ženklą už D.Britanijos pagalbą išlaisvinant šią valstybę nuo nacių režimo ir ši eglė kasmet įrengiama Trafalgos aikštėje. Taip pat čia vyksta tradicinės šventės per Naujuosius Metus, žmonės net šoka į fontaną kai suskamba Big Ben’o varpas. Jei norite švęsti Naujuosius Metus Trafalgos aikštėje,
jums reikėtų čia ateiti keliomis valandomis prieš vidurnaktį, nes čia suplūsta didelė žmonių minia.
Bekingemo rūmai
(„Buckingham palace“)
Bekingemo rūmai pastatyti 1703 metais Bekingemo Hercogui, o dabar šis pastatas yra nuolatinė Karalienės rezidencija. Rūmų renovacijos ir atnaujinimo darbai atlikti 1825 metais. Rūmams priklauso ir 16,2 ha sodas. Karališkuosius rūmus saugo besikeičiantys sargai ir vasaros metu galima stebėti jų keitimosi ceremoniją (groja orkestras, sveikinimai, t.t). Tai galite pamatyti kiekvieną dieną 11:30 vasaros metu. Prabangūs kambariai yra pagrindinėje vakarinėje pastato dalyje su vaizdu į sodą, jjie papuošti ypatingomis dekoracijomis, piešiniais ir kitais meno kūriniais iš Karališkosios kolekcijos. Šie kambariai buvo atverti publikai tik 1992 metais. Juos galima aplankyti tik vasaros metu (2 mėnesių periodas). Šiems kambariams apžiūrėti kiekvienam lankytojui skiriama 1,5 valandos.
Vieta: The Mall, London, SW1
Tel: 020 7799 2331
Švento Pauliaus katedra(„St Pauls Cathedral“)Švento Pauliaus katedra – tai Sero C. Wren’o šedevras (šioje Katedroje jis buvo palaidotas). Katedra yra Ludgate kalno viršūnėje. Katedros aukštis net 108 metrai. Šios katedros kupolas yra vienas didžiausių pasaulyje. Dabartinė katedra bbuvo statoma nuo 1665 iki 1710 metų (Londono gaisras įvyko 1666 metais).
Londono bokštas
(„The Tower of London“)
Londono bokštas tai ne vien tik bokštas. Jis turi labai daug svarbių pastatų, meno kolekcijų ir muziejų. Londono bokšte galima pamatyti ir sužinoti viską apie :: Karūnų brangenybes, karūnas ir deimantus, Baltąjį bokštą, Karališkuosius ginklus, Viduramžių Rūmus, Žaliąjį bokštą (egzekucijų vietą), Išdavikų Vartus, muziejų. Taip pat galima užlipti ant bokšto stogo.
Daugiau nei 900 metų Londono bokštas buvo pagrindinė Londono gyvenimo dalis. Jis buvo liudininkas daugybės didingų įvykių britų istorijoje, nes tuomet tai buvo karališki rūmai, tvirtovė, kalėjimas, egzekucijų vieta, pinigų kalimo vieta bei brangenybių saugykla.
Čia įvyko Karaliaus Henry VIII dviejų žmonų egzekucija, Seras Walter Raleigh buvo uždarytas į šį kalėjimą 13 metų ir daugybė šnipų per abu pasaulinius karus buvo įkalinta Londono bokšte.
Vieta: Tower Hill, London EC3.
Westminster’io Abatija
(„The Westminster Abbey“)
Westminster’io Abatija buvo įkurta septintame amžiuje, tačiau įrašai teigia, kad tikrosios Abatijos šaknys buvo Benediktų vienuolyne, kuris stovėjo nuo 970 metų. Vienuolynas buvo patobulintas ir renovuotas ppamaldaus kataliko Edward’o (jis tapo Anglo-Saksų monarchu 1042m.). Jis atstatė bažnyčią Normanų stiliumi. Bažnyčia buvo pašventinta 1065 metų gruodžio 25 dieną. Edward’o palaikai palaidoti po aukštuoju altoriumi ir jis tapo pirmuoju karaliumi palaidotu Westminster’yje. Šiuo metu čia palaidota daugiau kaip 3000 žmonių (tarp jų daug karalių, karalienių, poetų ir kitų įžymių personų). Pirmoji karūnavimo procesija čia įvyko 1066 metų Kalėdų dieną – buvo karūnuotas William’as Užkariautojas (William the Conqueror) ir nuo tada kiekvienas monarchas būdavo karūnuotas Westminster’yje, išskyrus Karalių Edward’ą VV (1483m.) ir Edward’ą VIII (1936m.). Monarcho Edward’o pastatyta Normaniška Abatija gyvavo iki XIII amžiaus kuomet Henry III sugriovė ir atstatė ją nauju architektūriniu stiliumi. Sekančius kelis amžius buvo atlikti kai kurie pakeitimai, bet dauguma pastato bruožų išliko. Maži patobulinimai buvo atlikti ir XX amžiuje. Abatija išsiskiria savo architektūra ir jos bruožai nebūdingi nei katedrai nei parapijai, ji laikoma „Karališku Savotiškumu“ (Royal Peculiar).
Abatijoje galima pamatyti ne tik įspūdingą dizainą bei išgraviruotus langus, bet ir Karūnavimo Kėdę, kurioje buvo karūnuoti daugelis monarchų, taip pat vargonus, kuriais pradėta skambinti 1723 metais, nežinomų karių kapą, Abatijos muziejų, Koledžo sodus, Vienuolyno biblioteką.
Abatijoje galima paaukoti pinigų, kurie bus išleisti pastato remontui bei atnaujinimui. Tik ypatingais įvykiais Abatija būna uždaryta. Ekskursijos galimos už papildomą mokestį
Westminster’io katedra
(„Westminster cathedral“)
Wesminster’io katedra – tai romėnų katalikų katedra ir ji yra visai šalia Wesminster’io Abatijos. Ji buvo pašventinta 1910 metais, o įkūrimo akmuo gyvuoja nuo 1895 metų. Katedros statyba truko 8 metus. Westminster’io Katedros bažnyčią ankstyvosios krikščionybės stiliumi suprojektavo John Francis Bentley. Bažnyčios interjeras vis dar nebaigtas, bet marmuriniai sienų pamušalai, mozaikos bei keturiolika įspūdingų kryžių (juos suprojektavo Eric Gill) žavi visus. Katedra visada didelį dėmesį skyrė muzikai ir nuo pat įkūrimo datos turėjo savo chorą. Šiuo metu ji gali didžiuotis tturėdama vieną geriausių chorų visoje Didžiojoje Britanijoje bei išlaiko tradiciją – kiekvieną dieną choras dainuoja liturgines dainas. Įvairūs minėjimai bei koncertai vyksta visus metus, ypač vasarą.
„Campanile“ varpo bokštas yra 83 metrų (273 pėdų) aukščio ir jo viršuje iš keturių pusių galima pamatyti didelę Londono dalį.