Bermudų Trikampis

Bermudų trikampis

Manau dauguma žinote ką vadiname Bermudų trikampiu. Tai trikampis rajonas Vakarų Atlante, netoli JAV pietryčių pakrantės, nusidriekiantis nuo Bermudų salų šiaurėje link Pietų Floridos, o iš ten į rytus per Bahamų salas palei Puerto Riką. Ši vieta kupina neramiu, beveik nepaaiškinamu paslapčių. Tarp trijų paslaptingų salų, vyksta nepaaiškinami dingimai ir kitokie fenomenai. Šie dingimai tebesitęsia ir pastaruoju metu, kai suintensyvėjo pervežimai jūromis bei oru ir vis rūpestingiau ieškoma dingusiųjų. Lėktuvai ir laivai paprasčiausiai dingsta iš radarų. Dėl to žmonėms kkyla daugybė keistokų minčių, kiekvienas sugalvoja sau priimtiną paaiškinimą: vieni teigia jog ta vieta yra užkeikta, antri tikina jog ten gyvena jūros pabaisos, dar kiti mano kad ten lankosi ateiviai, kurie grobia žmones savo tyrinėjimams. Kiekvienas gali rasti tinkamų argumentų savo versijai, tačiau yra kelios moksliškai ištirtos ir paaiškintos versijos. Viena iš jų teigia, jog visos keistenybės Bermudų trikampyje vyksta dėl metano, tiksliau metano dujų, sankaupų. Tai bespalvės, bekvapės ir labai nuodingos dujos, daug kartų lengvesnės už orą. Metanas susidarė pprieš milijonus metų, giliai po vandeniu, kur nėra deguonies, yrant organinėms medžiagoms. Šios dujos yra giliai po žeme. Būna atvejų, kai žmonės atkasa metano dujų klodą ir nuodingi garai įsiveržia į aplinką. Kadangi dujos yra bespalvės ir bekvapės, jas itin ssunku pastebėti. Todėl žmonės dažnai apsinuodija ar net miršta. Pavyzdžiui neseniai toks įvykis nutiko ir Lietuvoje. Šio nutikimo tyrimą atliko ir vėliau parodė LNK televizijos laida „Srovės“. Du vyrai kasė duobę šuliniui ir abu staiga numirė. Įdomu ką būtu pamanęs kiekvienas iš mūsų, jei mokslininkai nebūtų ištyrę, jog darbininkai paprasčiausiai atkasė metano dujų klodą. Juk žmonių fantazija neribota.

Būtent tokius pat metano dujų klodus mokslininkai yra pastebėję ir ištyrę liūdnai pagarsėjusioje Bermudų trikampio teritorijoje. Toje vietovėje yra gana nemažas seisminis aktyvumas, taigi po vandeniu vyksta žemės drebėjimai. Jų metu iš dugno ima veržtis burbulai, kurie užpildyti metano dujomis. Priklausomai nuo drebėjimo stiprumo, gali išsiskirti nevienodas kiekis nuodingųjų garų. Kartais pasitaiko, jog būtent tuo metu pro šalį plaukia laivas. Tokiu atveju apsinuodijusi mmetanu gali mirti visa įgula. Mirtis tokia staigi, kad neįmanoma pasiųsti net pagalbos signalo. Gali būti, kad dujų išsiveržimo metu į vandenyną įtraukiamas visas laivas. Šią prielaidą patvirtina daugybė laivų, kurie guli vandenyno dugne beveik visiškai sveiki. Dažniausiai jie guli ant kraterių ar žemės plyšių, kurie greičiausiai atsirado staiga išsiveržus metano dujoms.

Lėktuvų dingimai paaiškinami panašiai. Jei orlaivis atsiduria virš metano išsiveržimo vietos, pilotai gali būti apsvaiginti ar net nunuodyti šių duju ir nevaldomi lėktuvai paprasčiausiai tėškiasi į vandenį.

Tai šštai ir visa Bermudų trikampio paslaptis. Yra pasaulyje dar daug reiškinių, kurie turi logišką, mokslišką paaiškinimą. Ir nebūtinai tai turi būti NSO ar piktosios dvasios.