Visuomene

Manau, kad šiuolaikinėje visuomenėje kiekvienas turi kovoti už save, nes niekas kitas tavimi nepasirūpins. Visuomenėje – kaip ir gamtoje – nugali stipriausi ir geriausi. Kartu su demokratija gavome ne tik daugiau teisių, tačiau ir pareigų. Kadangi niekam nepriklausom, mumis niekas ir nesirūpina, todėl daug ką turime padaryti patys. Tiesa, tai daug geriau, nei kam nors priklausyti, nes kitų rūpestis ne visuomet atitinka mūsų poreikius.

Norint, kad tave išklausytų, suprastų tavo idėjas, reikia reklamuotis, mokėti išreikšti savo mintis, nes jei tiesiog lauksi, ttavęs gali taip ir nepastebėti. Kaip pavyzdį galima paimti, kad ir menininko profesiją. Jei menininkas kuria nuostabius kūrinius, tačiau niekam nerodo, laiko paslėpęs ar tiesiog laukia, kol kas nors pats juos pastebės, tai jis praranda šansą į savo sėkmę. Tačiau jei jis sukūręs kelis kūrinius rodo juos kitiems, rengia parodas, keliauja po įvairias šalis, juos reklamuoja, tada jis būna įvertintas, pripažintas. Dėl to pakyla jo kūrinių vertė, o kuo daugiau pajamų jis gauna, tuo daugiau laisvės kūrybai jis turi. Taip žžmogus gali užimti savo vietą gyvenime.

Dabar mes mokomės, skaitome, įvairias knygas, susipažįstame su naujomis technologijomis, ugdome savo sugebėjimus tam, kad pasiruoštume žiauriai konkurencinei kovai, kuri taip netikėtai užklumpa. Mes turime tobulinti ir papildyti jau turimas žinias, išmokti prisitaikyti prie vis llabiau kintančios aplinkos tam, kad išsikovotumėme ir išlaikytumėm savo vietą gyvenime.

Šiais laikais atsiranda vis daugiau įmonių, kurios rūpinasi savo klijentais, jiems nereikia kovoti dėl geriausių prekių ar paslaugų, nes įmonės tarpusavyje smarkiai konkuruoja tam, kad jas suteiktų, nes pateikti geriausia už priimtiniausią kainą nori ir kitos bendrovės. Jei joms nesiseka, iškyla pavojus netekti klientų, o jų netekus, dėl sumažėjusių pajamų, sunkiau pateikti geriausias prekes ir paslaugas.

Taigi, mano manymu, kova už save šuolaikinėje visuomenėje yra neišvengiama gyvenimo realybė, kuriai turime ruoštis jau dabar.

(Žmogus ir visuomenė)