Maisto ruošimo ir aptarnavimo kursinis

ĮVADAS

Šio darbo objektas yra konferencija-pobūvis – furšetas.tai yra: konferencija po kurios vyks pobūvis – furšetas. Pobūvis – furšetas gali vykti per pertrauką arba po konferencijos. Šiuo atveju visa tai vyks po konferencijos. Vienas iš pagrindinių darbo tikslų būtų:

Įtvirtinti ir pagilinti teorines ir praktines žinias aptarnavimo sferos.

Šio darbo tikslai:

 Įtvirtinti ir pagilinti teorines ir praktines žinias

 Įgyti pobūvio organizavimo įgūdžius

 Analizuoti ir apibendrinti juos

 Naudoti įvairiais informaciniais šaltiniais

Jei visi šie tikslai bus įgyvendinti vadinasi mūsų teorines žinios geros ir mes galime organizuoti pobūvius iir konferencijas. Tačiau visada galima (net ir reikia) tobulinti šiuos įgūdžius bei žinias. Juk tobulėjimui visada yra vietos visada.

1. KONFERENCIJOS IR POBŪVIO-FURŠETO TRADICIJOS

Konferencijos tradicijos

Konferencijos būna oficialios, ko nors pristatymas, spaudos konferencijos ir t.t. Konferencijų dalyviai aptarnaujami maitinimo įmonėse, esančiose prie konferencijų vietos ar tiesiog konferencijų organizavimo virtose. Vienu metu gali reikti aptarnauti daug svečių (dalyvių), todėl maitinimo įmonė turi gerai pasiruošti, kad nebūtų jokių nesklandumų aptarnaujant svečius. Reikia žinoti dalyvių skaičių, maitinimo rėžimą, sumą (vienam asmeniui), atsiskaitymo tvarką. Dalyviai aatsiskaito grynais arba talonais. Kartais būna taip, kad konferencijos svečiams nereikia nieko mokėti, nes viską apmoka konferencijos rengėjas. Visos konferencijos aptarnavimo metui yra sudaromas specialus meniu. Kuriuo laiku būna pertraukos tokiam laikotarpiui ir meniu (ryte – pusryčių, per pietus – ppietų, vakare – vakarienės) variantai. Konferencijos dalyviai gali būti aptarnaujami konferencijos organizavimo vietoje. Tokiu atveju įrengiami ir paruošiami furšetiniai stalai, kurie aptarnauja per pertraukas. Stalai gali būti vienas ar keli 2 – 6 metrų ilgio. Stalai dengiami kaip ir pobūvio – furšeto metu. Ant stalų sudedami šalti užkandžiai, supjaustyti nedideliais gabaliukais, duona – duonlėkštėse, didlėkštėse – sumuštiniai, gastranomijos gaminiai, vazose – pyragaičiai, vaisiai. Stalo galuose pastatomi termosai su karštais gėrimais, puodeliai arbatai, kavai, sutiniams. Ąsočiai su gaiviaisiais gėrimais. Šalia furšetinio stalo pastatomi pagalbiniai staliukai ant kurių išdėstomos: lėkštės (užkandžių, duonos), užkandžių šakutės ir peiliai (grupėmis), taurės ir stiklinaitės. Taip pat popierinės servetėlės. Ant kito sudedami buteliai mineralinio ar gaiviųjų geėrimų, alaus. Prie kiekvieno dirba po tris padavėjus: pirmas papildo ant sstalo patiekalus, papilsto gėrimus; antras nurinkinėja panaudotus įrankius, indus ir įrankius pakeičia juos naujais, o trečias atsiskaito. Galimi ir kitokie variantai, pvz: jei tai būtų pietūs ar vakarienė (pilni) tada būtų galima aptarnauti prancūziška arba rūsiška sistema.

Pobūvio – furšeto tradicijos

Šio darbo tikslas yra konferencija po kurios įvyks pobūvis – furšetas.Pobūvis – furšetas dažniausiai būna oficialaus pobūdžio. Jis rengiamas pasitarimų teatro premjerų metu ir kitomis progomis. Pobūvis – furšetas paprastai rengiamas nuo 18 – 20 valandos ir trunka 2 – 33 valandas.naudojant šią sistema galima nedidelėse patalpose patarnauti daug svečių. Šiam pobūviui būdinga, kad svečiai valgo ir geria stovėdami prie stalų, prie kurių nėra kėdžių. Meniu furšetinio pobūvio nėra labai įvairus. Karšti, šalti užkandžiai, karštieji antrieji patiekalai, desertai, vaisiai, karšti ir šalti gėrimai, alus, gaivieji gėrimai, mineralinis vanduo, alkoholiniai gėrimai ir t.t. patiekalai patiekiami mažomis porcijomis 10 – 15 g., kad valgyti būtų galima tik šakutėmis (užkandinėmis) ar smeigtukais. Tačiau nieko tokio jei panaudojamas bus ir peilis. Užkandžių asorti turėtų būti didelis.

2. POBŪVIO UŽSAKYMAS

2.1. Užsakymo priėmimas

Svarbu klientą (užsakovą) sudominti, kad jis atėjęs, pamatęs panorėtų užsisakyti patalpas kokiai nors šventei atšvęsti. Lengva bendrauti su užsakovu kai jis žino ko nori. Šis užsakovas atėjęs pas mus jau žinojo ko jam reikia ir ko nori. Pokalbis užsimezga tarp restorano administratoriaus ir užsakovo:

Užsakovas: Man šios patalpos patinka. Jos puikiai įrengtos yra konferencijų salė, interjeras tiesiog nuostabus. Aš norėčiau jas išsinuomoti.

Administratorius: Labai jums ačiū. Taip konferencijų salė mums suteikia pranašumą. Be to tai vienos iš žemiausių kainų už konferencijos salės nuomos.

Užsakovas: Aš jau esu viską suplanavęs. Ar jus galėtumėt tai įgyvendinti?

1. Konferencija (14 – 16 val.)

2. Pietūs (16 – 17 val.)

3. Konferencija (17 – 19 val.)

4. Pobūvis – furšetas (19 – 22 val.)

Administratorius: Taip mes galėtume tai ssurengti. Mums nebūtų sunku tai padaryti, nes mes turime jau patirties tokiems renginiams rengti. O ką pietums norėtumėt užsakyti? Kokie patiekalai tūrėtų būti pobūvio metu? Gėrimai?

Užsakovas: Pietums būtų: krabų saloto, vištienos kepsnys, skrudintos bulvytės, šviežios daržovės. Gėrimai alus, vynai. Kas ko pageidaus. Desertui tortas. Pobūviui – furšetui: šalti užkandžiai (mėsos asorti), krabų salotos, vištienos salotos, antras karštas patiekalas (veršienos kepsnelis, su ryžiais ir šviežiomis daržovėmis). Saldus stalas (šakotis, kava, arbata, vaisiai, saldainiai, sausainiai). Gėrimai (alus 30 litrų, vyno raudono 5 buteliai, balto 5 buteliai, brendžio 3 buteliai, degtinės 4 po 0.7 litro.)

Administratorius: Mums neturėtų kilti kliūčių tai įvykdyti. O kiek žmonių bus?gal mes galėtume gauti svečių sąrašą?

Užsakovas: Taip mes jums jį pateiksime. Dalyvių bus 30.

Administratorius: Tada gal užpildykime sutartį ir paaiškės visos smulkmenos kurios domina ir jus ir mus.

2.2. Pobūvio sutartis

Restoranas „Klevo lapas“

(Telefaksas: (+370-349) 60020, Telefonas: (+370-676) 38685)

Laisvės aleja 95. Kaunas

Renginio forma: Konferencija, pobūvis – furšetas

Data: 2004-12-21 nuo 14 iki 22 val.

Organizatorius: Gintaras Gasiulis

Telefono Nr.: (+370-622) 35971

Atsiskaitymo forma: grynaisiais

Sąskaitos adresas: Asmenų skaičius: 30

Patalpa: Konferencijos salė

Pobūvio salė

Stalo forma: Stalai 6

Stačiakampis

Padavėjų skaičius: 6 ir 1 barmenas

Meniu pietų:

Krabų salotos

Vištienos kepsnys

Tortas „Napoleonas“

Pobūvio meniu:

Mėsos asorti

Krabų salotos

Vištienos salotos

Veršienos kepsnelis (skrudintos ryžiai, šviežios daržovės)

Šakočiai 2

Sausainių asorti

Saldainiai ,,Fortūna” ir ,,Pauzė”

Vaisiai (apelsinai, vynuogės. obuoliai, kriaušės)

Gėrimai:

Mineralinis vanduo “Bonaqua”

,,Multivitamin” sultys

Sausas baltas vvynas „Chanet“

“Kava „Tchibo“

Arbata „Lipton“

Gėrimai:

Mineralinis vanduo „Montavit“

Sultys: persikų

Sausas baltas vynas „Chanet“

Raudonas vynas „Chanet“

Brendis „Alita“

Degtinė „Gera premium“

Kava „Tchibo“

Arbata „Lipton“ Kitos paslaugos ir reikmenys:

Svečių kortelės: 30 vnt.

Žvakidės

Konferencijos reikmenys

Kitos paslaugos ir reikmenys:

Gyva muzika

Žvakidės

Dekoracijos

Viso pobūvio kaina: 2600 Lt

Salės nuoma 4 val. * 100 Lt ═ 400 Lt

Konferencijos salės nuoma 4val. * 50 Lt ═ 200 Lt

Muzikantai 3val. * 100 Lt ═ 300 Lt

Maistas pietūs 30 asm.*20 Lt ═ 600 Lt

Pobūvio maistas ir gėrimai ═ 1100 Lt Pradinis įnašas 50%: 1300 Lt

Vardas, pavardė ir parašas (administratorius)

Vardas, pavardė ir parašas (užsakovas)

Pietų meniu

Vermutas “Stock”

**********

Krabų salotos

**********

Mineralinis vanduo “Bonaqua”

,,Multivitamin” sultys

**********

Vištienos kepsnys

**********

Sausas baltas vynas „Chanet“

**********

Tortas „Napoleonas“

**********

Kava „Tchibo“

Arbata „Lipton“

Viskas yra išdėliota kaip bus patiekiami pietūs. Jei jūs pageidausite jums asmeniškai pateikti galime kaip Jus norite.

Restorano “Klevo lapas” administratorius

Gintaras Gasiulis

3.POBŪVIO APTARNAVIMO PLANAS

3.1. Pobūvio aptarnavimo stilius ir metodai

Padavėjams teks aptarnauti svečius du kartus. Pirma kart kai bus pertraukėlė pietų, o antrą kart kai vyks pobūvis – furšetas. Kai pietus aptarnaus padavėjai tai kiekvienas padavėjas turės po stalą prie kurio sėdės po penkis asmenis. Juos padavėjas turės pilnai aptarnauti. Ši sistema palengvina padavėjams darbą, nes yra sudarytas specialus meniu. Jei tai būtų bendras stalas ir kiekvienas valgytų skirtingai, tada reikėtų padavėjams užsirašinėti kas ką valgo (užsakymo knygutė). Toks aptarnavimas, kuris taikomas dabar, padavėjams

aptarnauti bus lengviau ir jie atliks viską geriau. Aptarnaujama bus kaip kavinėse. Kiekvienam svečiui bus patiekta po salotų porciją, kepsnį, desertą, gėrimą ir t.t. (pagal meniu pietums). Pobūvyje – furšete bus kitaip aptarnaujama. Šis aptarnavimas yra grandininis, nes kiekvienas padavėjas turės savo pareigas. Šiam darbui kiekvienas padavėjas turi būti tinkamas pasiruošęs, apsirengęs.

Padavėjo reikalavimai:

• Suinteresuotumas

• Iniciatyva

• Nusiteikimas vykdyti nurodymus

• Gebėjimai

• Lojalumas

• Sąžiningumas

• Patikimumas

• Fizinės savybės

• Protiniai sugebėjimai

• Charakterio savybės

• Asmenybės žavesys

• Elgesys ir laikysena

Teigiamas požiūris į šią profesiją yra pagrindinė prielaida sėkmingai veiklai aptarnavimo sferoje. Jo neįmanoma pakeisti net ir puikiausia serviravimo ttechnika. Aptarnavimas iš dalies yra ir šou biznis, o tikrai geras šuo be profesinio meistriškumo reikalauja dar ir geležinės disciplinos.

Elgesio taisyklės su svečiais:

o Niekuomet nepamirškite – Jūsų pareiga aptarnauti taip, kad klientas būtų patenkintas.

o Tesėkite pažadus, venkite pagyriškumo.

o Lankytojai jūsų paslaugų pirkėjai: nelikite jiems skolingi.

o Kiekviena lankytoją aptarnaukite individualiai

o Neįsižeiskite ir nekeršykite jei lankytojas nepatenkintas ir neteisus.

o Ir t.t.

3.2. Padavėjų skaičiaus nustatymas

Padavėjų skaičius priklauso nuo daugelio dalykų:

 Aptarnavimo sistemos

 Koks atstumas nuo salės iki virtuvės

 Svečių skaičiaus

 Kokia šventė vyksta

 Ir t.t.

Vienam padavėjui 4 – 8 svečiai jei pilnas aaptarnavimas. Jai iš dalies aptarnauja tai vienam padavėjui tenka 12 – 15 svečių. Šiuo atveju (pietų metu) yra 30 svečių tai vienam padavėjui teks po 5 – 6 žmones aptarnauti. Dar bus vienas barmenas kuris stovės prie baro. Pobūvio – ffuršeto metu padavėjų yra tiek nes iš dalies aptarnaujama. Du stovės prie pagrindinio stalo (stalo galuose pilstys gėrimus), du nurinkinėja indus ir įrankius bei keičia švariais.barmenas pilsto alų prie baro, o dar vienas padavėjas stovės prie saldaus stalo, o kitas prie karšto stalo. Taip bus bandoma aptarnauti optimaliausiai.

3.3. Pobūvio stalų forma ir dydis

Stalai restorane tūrėtų būti vienam asmeniui 60 – 70 centimetrų. jei iš dalies aptarnaujama žmogui tūrėtų būti bent 60 centimetrų. Jei tai pilnas aptarnavimas tai 80 – 100 centimetrų. Pobūvyje – furšete stalų aukštis apie 90 – 100 centimetrų. Stalai nesiauresnį kaip 1.5m. Vienam svečiui skiriama 20 – 30 cm. Stalas turi būti neilgesnis nei 10 metrų. Garbingiems svečiams (dalyviams) galima padėti korteles, tačiau jie ir stovi. NNuo stalo galima toliau gali būti pastatomos kėdės atsisėdimui (garbingiems svečiams, seniems žmonėms ir t.t.)

Pietų metu bus panaudoti 1.5 metro ilgio ir 1 metro pločio stalai. Prie kiekvieno gali atsisėsti po šešis asmenis, o čia pietauja 30 svečių. Mums reikės 6 tokių stalų (vienas atsargai). Galbūt kas nors norės atsisėsti vienas ar dviese.

Pobūvyje bus 1 stalas 10 metrų ilgio. To pilnai užtenka, nes svečių yra 30. pagal teoriją vienam reikia tik 25 – 30 cm., o mūsų kklientas turės prie stalo vietos 33 centimetrus. Dar pobūvyje bus reikalingi du staliukai 1 metro pločio ir 1.5 metro ilgio. Vienas karštam patiekalui, kuris bus pastoviai šildomas iš apačios. Kitas bus reikalingas saldaus stalo paruošimui. Ant jo bus padėti du šakočiai, saldainiai, sausainių asorti, kavos ir arbatos termosai.

Prie furšetinio stalo priėjimas galimas iš abiejų pusių. Feršetinius stalus galima statyti įvairiai. Tai priklauso nuo salės ploto, architektūrinių ypatumų, žmonių dalyvausiančių jame. Feršetinis stalas yra visų svečių dėmesio centre, tad jis turi būti tinkamai stovėti (taip, kad galima prie jo prieiti iš visų pusių). Stalas turi būti gerai apšviestas, nearti durų,ir šilumos šaltinių. Be pagrindinio gali būti ir pagalbinių staliukų (atsarginėms lėkštėms, įrankiams, puodukams stiklinėms, panaudotiems indams sudėti). Furšetinių stalų išdėstymo būdai:

Yra ir daugiau būdų, bet jie nelabai populiarūs:

3.4. Indų, įrankių, stalo aptiesalų pasirinkimas ir apskaičiavimas

Kaip jau minėjome svečių dėmesio centre yra stalas, todėl jis turėtų atrodyti nepriekaištingai. Furšetiniams stalui papuošti yra naudojami įvairiausi užtiesalai. Furšetiniai stalai užtiesiami specialiomis staltiesėmis, kurios kraštai nuleidžiami beveik iki pat žemės (5 cm virš grindų). Staltiesės kampai skersgaliuose tvarkingai įlenkiami į vidų ir susegami taip, kad susidarytų status kampas. Jei staltiesės plačios, bet trumpos, jomis užtiesiamas stalo viršus ir abu jo kraštai pradedant nuo ttolimiausio, nuo įėjimo galo. Jei staltiesės ilgos, bet siauros, jomis pradžioje dengiami stalo kraštai, po to viršus. Mes panaudosime baltos spalvos staltiesę, nes ji dažniausiai naudojama ir gražiausiai atrodo. Indams, įrankiams, staltiesėms apskaičiuoti nėra specialių formulių. Reikia tik visą reikalingą indų (įrankių, staltiesių) kiekį padidinti 15 – 20 procentų.

Užsakymas – sąskaita pobūviui į servizinę:

Valgių ir gėrimų pavadinimas Indų, įrankių serviravimui pavadinimas Indų ir įrankių skaičius

Mineralinis vanduo „Montavit“ (buteliuose) Vaisvandenių taurė 30

Sultys: persikų Vaisvandenių taurės, ąsočiai (4vnt.) 34

Krabų salotos Užkandžių lėkštelė, užkandžių šakutė, duonos lėkštelė, duonos pintinės (5 vnt.) 71

Vištienos salotos Užkandžių lėkštelė, užkandžių šakutė, duonos lėkštelė, duonos pintinės (5 vnt.), 71

Sausas baltas vynas „Chanet“(buteliuose) Balto vyno taurė 30

Vištienos kepsnys

didysis peilis, didžioji šakutė, karšto patiekalo lėkštės, 90

Veršienos kepsnelis Užkandinės lėkštės, užkandžių šakutės, užkandžių peiliai (nes porcijos nedidelės ir svečiai juk valgo stovėdami) 90

Raudonas vynas „Chanet“(buteliuose) Raudono vyno taurė 30

Brendis „Alita“ (buteliuose) Brendžio stiklai 30

Tortas „Napoleonas“ Deserto lėkštelės, deserto šakutės, tortinė (1 vnt,), įsidėjimo mentelės (1 vnt.) 62

Sausainių asorti Didlėkštės (3 vnt.), 3

Šviežių vaisių asorti Vaisių vazos (3 vnt.) 3

Kava „Tchibo“ Kavos puodeliai ir lėkštutės, bei šaukšteliai, termosai (3 vnt.), cukrinės (3 vnt.) 96

Arbata „Lipton“ Arbatos puodeliai ir lėkštutės su šaukšteliais, arbatinukai (3 vnt.) 93

Alus „Utenos auksinis“ Bokalai 30

Užsakymas – sąskaita pobūviui į virtuvę:

Valgių ir gėrimų pavadinimas Užsakytas porcijų skaičius Indų skaičius Porcijų skaičius viename inde Indo rūšis, pavadinimas

Mineralinis vanduo „Montavit“ 30 30 1 Atnešamas buteliuose

Sultys: persikų 30 4 8 Ąsočiai

Krabų salotos 30 30 1 Duonos pintinės, salotinės

Vištienos salotos 30 30 1 Salotinės

Sausas baltas vynas „Chanet“ 30 5 6 Atnešamas buteliuose

Vištienos kepsnys 30 30 1 Karšto patiekalo llėkštės

Veršienos kepsneliai

Raudonas vynas „Chanet“(buteliuose) 30

30 30

30 1

1 Užkandžių lėkštės

Atnešamas buteliuose

Brendis „Alita“ (buteliuose) 30 30 1 Atnešamas buteliuose

Tortas „Napoleonas“ 30 30 1 Tortinė, deserto lėkštutės

Sausainių asorti 30 3 10 Didlėkštės

Šviežių vaisių asorti 30 3 10 Vaisių vazos

Kava „Tchibo“ 30 3 10 Kavinukas (termosai)

Arbata „Lipton“ 10 3 10 Arbatinukas (termosai)

Užsakymas – sąskaita pobūviui į barą:

Gėrimų pavadinimas Kiekis vienam žmogui (ml., g.) Bendras kiekis pobūviui (l., g.)

Mineralinis vanduo „Montavit“ 250 7.5

Sultys: persikų 200 6

Sausas baltas vynas „Chanet“ 150 4.5

Raudonas vynas „Chanet“ 100 3

Brendis „Alita“ 50 1.5

Kava „Tchibo“ 150 4.5

Arbata „Lipton“ 200 6

Alus „Utenos auksinis“ 1000 30

5. POBŪVIO APTARNAVIMAS

4.1. Salės ruošimas pobūviui

Salės ruošimas yra svarbus dalykas. Salės ruošimas pobūviui yra labai svarbi dalis organizuojant pobūvį. Reikia salę papuošti taip, kad atėjęs svečias pasijustų laisvai ir džiugiai jaustųsi. Reikia atsižvelgti į tai, jog pobūvyje dalyvaus 30 žmonių. Reikia padaryti taip, kad visiems svečiams būtų jauku ir gera. Salės nederėtų puošti labai įmantriai, kad pobūvis nevirstų karnavalu. Visų pirma, ant kiekvieno stalo stovės porcelianinės žvakidės (pietų metu, o furšeto metu tik viena). Jos turėtų duoti jaukumo. Stalo kraštams papuošti naudosime rusvus kaspinus. Sienų papuošimui naudosime su konferencijos tema susijusius plakatus. Salės apšvietimui naudosime truputį tamsesnes šviesas nei įprastai, tokiu būdų norime, kad būtų šiek tiek romantikos. Toks salės papuošimas turėtų sukurti jaukią aplinką svečiams.

Dar vienas labai svarbus elementas yra indų ir įrankių paruošimas. Prieš serviruojant stalą yra labai svarbu kokius įrankius ir indus naudos svečiai. Šiam pobūviui naudosime užkandžių lėkštutes ir užkandžių šakutes, peiliai bus beveik nereikalingi, nes viskas bus paruošta

ne stambiais gabaliukais. Šiam pobūviui bus naudojama keletas rūšių taurių: raudono vyno, balto vyno , gaiviųjų gėrimų, brendžio, degtinės taurelės, todėl reikia labai kruopščiai jas parinkti, kad nebūtų įskilusių, išblizginti. Kiekvienos rūšies indų reikia paruošti daugiau, nes labai retas atvejis yra kai niekas nesudūžta.

4.2. Stalo serviravimas

Pirmiausia serviruosime užkandžių stalą. Stalas bus 10 metrų ilgio, todėl lėkštes dėsime kampuose geriausiai prieinamoje vietoje. Užkandžių lėkštutės bus sukrautos viena ant kitos, po kiekviena patiesta servetėlė. Įrankiai išdėlioti aplink lėkštutės. Taip jie užima mmažiau vietos. Kiekviename kampe bus paserviruota po 15 lėkštučių. Tada išdėliosime gaiviųjų gėrimų taures. Jas dėsime trijose stalo vietose: stalo galuose ir per vidurį.

Ant stalo išdėliosime taures raudono vyno, balto vyno, brendžio ir degtinės. Jas reikia išdėlioti taip kad, kad liktų vietos sukrauti gėrimams. Gėrimai bus sukrauti toliausiai nutolę nuo stalo, o taurės mažėjančia tvarka. Taip bus lengviau jas pasiimti.

Ant deserto stalo išdėliosime kavos ir arbatos puodukus su lėkštutėmis. Viename kampe kavos kitame arbatos. Prie kiekvieno puoduko ppo šaukštelį.

Karštojo patiekalo serviruotė tokia: kaip ir ant pagrindinio stalo. Tik vietojo bus visos lėkštės (užkandinės) ir įrankiai užkandiniai. O garnyrą įdės padavėjas.

4.2.1. Furšetinio stalo serviruotė

1. Taurės vynui raudonam 5. Salotos (Krabų, vištienos)

2. Taurės vynui baltam 6. Žvakidė

3. Stiklai brendžiui 7. GGėlės

4. Lėkštės ir įrankiai 8. Mėsos ir vaisių asorti

4.2.2.Serviravimo eiga

Svarbu gerai apskaičiuoti kiek reikės indų bei įrankių, bet dar svarbiau juos paruošti. Pietų metu stalai bus papuošti tik gėlėmis. Jos aišku neaukštos, kad netrukdyti svečiams bendrauti vienam su kitu. Prieš tai buvo padengtos staltiesės tamsios žalios spalvos. Ant stalo padedamos druskinės ir pipirinės. Ant stalo iš anksto padedamos servetėlės svečiui nusišluostyti rankas. Maistas, įrankiai ir gėrimai padavėjų atnešami (kaip kavinėse).

Furšetinis stalas turi būti baigtas serviruoti 30 minučių prieš prasidedant pobūviui. Pirmiausia užtiesiamos staltiesės. Patikrinami indai ir įrankiai. Ar jie tvarkingi.pradedamos dėti gėlės, žvakidės, taurės. Tada atnešami gėrimai ir sustatomi taip kad būtų lengva padavėjui įpilti ir, kad svečiui prieiti prie padavėjo. Atnešami šalti užkandžiai, vaisių asorti ir padedami ant sstalo, kad gražiausioji pusė patiekalo būtų atsisukus į svečių pusę. Taip pat viskas padaroma ir su saldžiuoju stalu ir karšto patiekalo. Stalas turi atrodyti gausus, bet neperkrautas. Furšetinio stalo serviravimas lemia kai kurie organizaciniai ypatumai. Vienam svečiui pagal normatyvus reikia turėti 2 – 2.5 taurelių, 1 taurę, 0.5 stiklinaitės sultims, 0.5 – 0.75 duonos ar deserto lėkštelę, 1.5 – 2 užkandžių lėkštės, 1 užkandinį peilį, 1.5 – 2 užkandinės akutės, 0.5 vaisių peilį ir 0.5 vaisių šakutę.

4.2.3. Stalo puošyba

Stalas ppuošiamas bus gėlėmis ir vaza. Ji bus vidutinio dydžio, kad netrukdytu žmonėms. Stalo kraštai papuošti rusvos spalvos kaspinu. Indai ir įrankiai išdėliojami taip, kad tiktų prie stalo bendro vaizdo (kai bus sudėti patiekalai). Servetėlės bus ir kaip puošybos elementai, ir naudojamos pagal paskirtį. Stalo puošybai daug nieko nenaujame, kad neatrodytų karnavališkai (juk konferencija). Visi stalai taip papuošiami, kad nebūtų didelio margumo.

4.3.Svečių susodinimas

Svečius sutinka restorano administratorius ir konferencijos rengėjas (pradžioje prieš konferencija). Jie atsisėda kur kas nori ir su kuo, nes užsakovas nepageidavo, kad ant stalo būtų kortelės su vardais. Po to svečiai palydimi į konferencijų salę. Per konferencijos pertrauką rengėjas konferencijos savo svečius nuveda į prekybinę salę, kur jiems paruošti stalai pietauti. Pasibaigus pietų pertraukai padavėjai pradeda ruošti salę pobūviui – furšetui. Prasidėjus furšetui, svečius padavėjai sutinka salėje, stovėdami prie jiems paskirtų darbo vietų. Čia juk nėra prie stalo sėdimu vietų, todėl jų nereikia ir susodinti. Kai svečias prieina prie stalo padavėjas pasiteirauja ko svečias pageidautų.

4.4. Svečių aptarnavimas

Svečius padavėjai pietų metu aptarnauja pilnai. Pirmiausia garbingiausius svečius esančius prie stalo po to kitus likusius. Kaip visada pirmenybė skiriama moteris. Padavėjas turi atlikti. (viską gerai). Pirmiausia atnešamos salotos po to karštas patiekalas. Arba kaip klientas pageidaus, nes juk vvisokių būna.

Pobūvyje svečius aptarnauji paprastai. Prie stalo atėjo ir aptarnauji. Jei ateina kartu ir vyras, ir moteris tada aptarnauji pirma moterį.jei matai, kad svečias labai kuklinasi galima jam pasiūlyti priėjus. Padavėjai, kurie nurinkinėja indus turi dirbti taip, kad beveik jų niekas nepastebėtų. Jų darbas labai atsakingas nes juos papildo stalus švariais indais, patiekalais. Vynai pilstomi atsargiai, kad kuo mažiau lašėtų ant stalų. Ant raudono vyno gurklelio uždėta servetėlė, kad pilant neprilašėtų ant stalo. Vyno buteliai jau atnešami atidaryti, tik kamštį patraukus jie atsidaro (barmenas juos prie baro atidarinėja.

4.4.1. Padavėjų aptarnavimo zonos

kaip jau minėjau padavėjai suskirstyti. Kiekvienas turi savo darbo vietą (galima sakyti kiekvienas turi savo zoną). Padavėjų – nešikų darbo zonos pačios didžiausios, nes vaikšto prie visų stalų. Jiems reikia nunešinėti ir atnešinėti viską.

4.5. Pramogos pobūvio metu

Pramogų mūsų nereikalavo surengti tik pasamdyti gyva muziką grojančius muzikantus. Mes jiems parengiame sceną ir viskas. Nieko ypatingo nereikėjo rengti, nes neprašė. Jei būtų paprašę mes būtume surengę. Svarbiausia jog viskas vyktų sklandžiai, be jokių sutrikimų.

IŠVADOS

Šio darbo objektas yra surengti konferenciją – pobūvį – furšetą. Šiam projektui mums reikia labai daug teorinių ir praktinių žinių. Teorines žinias pritaikius darbe reikia įsivaizduoti kaip tai turėtų būti tikrovėje. Kadangi teko tokio tipo pobūviuos aptarnauti ttad buvo šiek tiek lengviau šį darbą ir atlikti. Pagrindiniai darbo tikslai buvo:

 Įtvirtinti ir pagilinti teorines ir praktines žinias

 Įgyti pobūvio organizavimo įgūdžius

 Analizuoti ir apibendrinti juos

 Naudoti įvairiais informaciniais šaltiniais

Šiuos tikslus pamėginau įvykdyti kursiniame darbe. Atliekant darbą teko naudoti ne viena knyga kurioje teorinių žinių be galo daug. Jas reikėjo atsirinkti. Tačiau aš rėmiausi ne tik teorinėmis žiniomis, bet ir praktinėmis, kurias įgijau per šį pusmetį. Organizuoti toki projektą būtų įdomu. Man dar neteko tai daryti realiame gyvenime (teko tik stebėti kaip tai daroma). Juk reikia pasitreniruoti teoriškai pirma po to atlikinėti tai iš tikrųjų. Šiame darbe bandžiau pagrįsti savo sprendimus tiek pagal taisykles, tiek pagal savo apskaičiavimus. Apibendrinamųjų minčių nėra gausu, nes jų ir nereikia daug, svarbu jos aiškios ir tikslios. Atliekant kursinį buvo pasinaudota daug šaltinių. Vieni paminėti literatūroje kiti iš interneto, o dar kiti patarimai gauti iš žmoni, kurie rengia tokia tipo pobūvius. Tikros žinios ateina tik per mokslą. Kažkas yra pasakęs: “mokslo žinios karčios, bet vaisiai saldus”

LITERATŪRA

1. Hinterwirth B. Kelnerio vadovas: Praktinio kurso metodiniai nurodymai. V.: Presvika, 1998

2. Jonikienė M., Oja A., Paulauskienė A. Aptarnavimo organizavimas maitinimo įmonėse.

V.: PMPP, 1991. – T1 – 5.

3. Jonikienė M. Lankytojų aptarnavimas maitinimo įmonėse. V.:2001

4.

PRIEDAI