biplan

Klausimai

· Koks buvo tavo pirmas pasirodymas scenoje?

Viktoras: Mano pirmas pasirodymas buvo labai anksti su motinos teatro grupe Afrikoje. Aš vaidinau vaiką teatro trupėje. O su Skamp’ais tai vasario 16-osios gimnazijoje per talentų vakarą.

* Kas buvo sunkiausia kuriant albumą „Angatą“?

Vilius: Nieko, jaučiau tik malonumą.

* Kaip įsivaizduoji Skamp po penkerių metų?

Erika: Manau būsime kaip „The Fugees“ – vis dar kartu ir leisime albumus. Taip pat įrašinėsime solo projektus ar dainas su kitais atlikėjais, bet vienas dalykas nepasikeis – niekas tarp mūsų neįsiterps.

* Labiausiai ppatinkanti daina iš albumo „Angata“?

Erika: Man patinka visos dėl skirtingų priežasčių.

Justinas: „Jig That Thing“ and „Sunday feelings“.

Vilius: „Jig That Thing“.

Viktoras: Dainos yra kaip mano vaikai – visas myliu vienodai.

* Su kuo labiausiai patiko įrašinėti dainas?

Vilius: Su A.Mamontovu ir Rebelheart.

* Ar paliktum Skamp, jei pasiūlytų tapti kitos grupės daininke?

Erika: Ne. Nes jei išeisiu iš Skamp tai įrašinėsiu savo projektus arba sukursiu savo grupę.

* Ką, jei galėtumėte, pakeistumėte šiam pasaulyje?

Vilius: Save.

Erica: Neapykantą ir nemokšiškumą.

Viktoras: Aš pakeisčiau žmonių požiūrį į kitus.

VIKTORO VAIKYSTĖ

Mano vaikystė buvo labai įdomi. Užaugau Afrikoje (Mali).

Ten lankiau tarptautinę mokyklą ir turėjau daug draugų iš viso pasaulio. Be to turėjau daug draugų „iš gatvės“, kurie net nemokėjo parašyti savo vardo. Mes daug „durniavome“, lipdavom ant medžių, medžiodavome, žuvaudavome iir t.t. Turėjau daug gyvūnų (beždžionę, du šunis, dvi kates, vištų, balandžių ir kt.) Vokietijoje gyvenau nuo 10 metų. Ten susitikau daug įvairių žmonių ir taip pat „durniavome“, baliavojom, važinėjom po Europą ir kt.

VILIAUS VAIKYSTĖ

Visą vaikystę praleidau žaisdamas futbolą ir besikarstydamas medžiais – kaip ir visi vaikai.

Nebuvau namisėda ir nežaidžiau ištisas dienas kompiuterinius žaidimus. Viena iš energingos vaikystės pasekmių yra randas ant kaktos, kurį įsigijau Kaune belipdamas ant autobuso. Mokinausi gerai ir mylėjau naminius gyvūnus.

ERIKOS VAIKYSTĖ

Galėčiau sakyti, kad mano vaikystė buvo nuostabi. Aš visada buvau skatinama išreikšti savo jausmus, kurių dėka nuo 3 metų pradėjau domėtis šokiais (baletu ir moderniais) ir dainavimu. Beveik kiekvieną vasarą praleisdavau senelių fermoje. Išmokau kirpti avis, melžti karves iir nuimti derlių.

Turėjau nuostabų šunį, kuris su manimi buvo nuo pat gimimo. Galima sakyti, kad kartu su juo užaugau.

Jau vaikystėje žinojau, kad noriu būti meno sferoje: aktore, dainininke ar šokėja. Pasirinkau dainavimą, kol kas.

Erika Jennings Viktoras Diawara Vilius Alesius

vokalas vokalas ir gitara vokalas, tekstų kūrėjas

Pilnas vardas: Erica Juliette Lakisha Quinn Jennings Pilnas vardas: Viktoras Diawara Pilnas vardas: Vilius Alesius

Amžius: 18 metų. Amžius: 21 metų Amžius: 20 metų

Gimimo data: 1980 05 17 Gimimo data: 1978 02 13 Gimimo data: 1978 08 06

Gimimo vieta: Dublinas Gimimo vieta: Vilnius Gimimo vieta: Vilnius

Zodiako ženklas: Tauras Zodiako ženklas: VVandenis Zodiako ženklas: Liūtas

Tautybė: airė Tautybė: širdyje – kosmopolitas, o šiaip malietis-lietuvis Tautybė: sakosi esąs grynaveislis lietuvis

Ūgis: 170 cm Ūgis: 178 cm Ūgis: 180 cm

Broliai, seserys: 2 seserys Deirdze (Dee) ir Anne Broliai, seserys: Sesuo Gabija Broliai, seserys: Vienas brolis

Mokamos kalbos: anglų, truputį Ki-swakili, airių, lietuvių. Mokamos kalbos: lietuvių, anglų, prancūzų, vokiečių. Mokamos kalbos: lietuvių, anglų, rusų, vokiečių.

Gražiausios spalvos: juoda Gražiausios spalvos: žalia Gražiausios spalvos: žalia, raudona

Pomėgiai: kinas, parduotuvės. Dievina rašyti eilėraščius, gaminti maistą. Pomėgiai: kinas + radijas + televizija Pomėgiai: kinas. Mėgsta pabūti vienas, „padūmoti“

Būstas: gyvena viena išsinuomotame bute Būstas: gyvena vienas išnuomotame bute ir tuo labai patenkintas Būstas: gyvena vienas išnuomotame bute

Sportas: šokiai diskotekose Sportas: žaidžia futbolą Sportas: žaidžia futbolą.

Maistas: naminis, indiškas, kiniškas Maistas: nekenčia jūros gėrybių – nuo jų bloga. Dievina indišką maistą Maistas: po truputį valgo beveik visą dieną. Trokšta tapti vegetaru, bet tokiam išbandymui dar „neprinoko“

Mėgstamiausi atlikėjai: Fugees, Whitney Houston, Prince. Mėgstamiausi atlikėjai: Fugees, Faithless, Sting Mėgstamiausi atlikėjai: Beastie Boys

Labiausiai patikęs filmas: „Leon“ (Luc Besson režisierius) ir „The Full Monty“ Labiausiai patikęs filmas: „The Doors“ Labiausiai patikęs filmas: „Pulp Fiction“

Mėgstamiausia knyga: „Vyrai – iš Marso, moterys – iš Veneros“ Mėgstamiausia knyga: „Muzikos ABC“ Mėgstamiausia knyga: Ker Uakas „Kelyje“

Mėgstamiausios vietos: „Muzikinis angaras“, „Ministerija“, Tanzania, Paryžius, Dublinas. Mėgstamiausios vietos: Daug kur.. Mėgstamiausios vietos: Namai, „Muzikinis angaras“.

Blogi įpročiai: kramtyti lūpas, išsiiminėti kontaktinius lešius. Blogi įpročiai: rūkymas Blogi įpročiai: rūkymas, tinginystė

Keletą žodžių apie save: Tikiu svajonėmis ir ggyvenu kaip noriu. Mėgstu gerą kompaniją. Keletą žodžių apie save: Savas bičas. Keletą žodžių apie save: Kuklus, mandagus, tylus.

Kredo: „Išnaudok dieną iki galo“ Kredo: „Kuo anksčiau suprasti, ko gyvenime nori“ Kredo: „Noriu daryti tai, kas patinka, ir iš to uždirbti pinigų“

Charakteris: įsiutusi daug rėkia ir net mosuoja rankomis. Užimtumas: jei dvi dienas neturi ką veikti – gresia išprotėjimas. Tada darosi piktas ir rėkia ant artimų žmonių. Pogrindinis darbas: vokiečių kalbos vertėjas (iš/į)

Karjeros planai: Muzikos akademijoje lankys privačias vokalo pamokas ir lavins balsą. Operoje neatsisakytų padainuoti. Kiti duomenys: plaukus šukuojasi kartą per mėnesį, bet tada pluša net dvi valandas. O afrikietiškąsias kasytes pina net 14 valandų ir pasitelkęs ką nors į pagalbą.Tėvai gyvena Afrikoje. Matė juos 4 kartus gyvenime

Dažniausiai vartojama frazė: „Viliau, nenervuok“ Dažniausiai vartojama frazė: Ką darom?

Keletas žodžių gerbėjams: Aš tikrai džiaugiuosi, kad jums patinka mūsų muzika taip, kaip man patinka ją kurti ir atlikti. Aš tikiuosi, kad jūs visada palaikysite SKAMP ir įgyvendysite savo svajones. Žinoti, jog yra žmonių, kuriems rūpi tavo dainavimas ir jie tai vertina yra tikrai nuostabus juosmas. Keletas žodžių gerbėjams: Keep on smilin’ Keletas žodžių gerbėjams: Man jūsų reikia.

SKAMP – GIMIMAS IR VYSTIMASIS

1992 metai

Vilius Alesius ir Viktoras Diawara susipažįsta Vasario 16-osios gimnazijoje. Netrukus Viktoras ir kitas draugas Vytas Lemkė įkuria roko grupę BO’P. Tai buvo jjau antroji Viktoro grupė. Didelę laisvalaikio dalį Viktoras praleidžia su Vytu Lemke, siekdamas padaryti keletą demo įrašų ir stengiasi kuo geriau susipažinti su muzikos verslo pasauliu.

1993 metai

Būsimieji grupės SKAMP įkūrėjai Vilius ir Viktoras imasi organizuoti įvairius muzikinio pobūdžio renginius savo mokykloje, bei pradeda kurti žodžius ir muziką būsimam projektui. Pasitelkę Vyto Lemkos pagalbą, jie įkuria grupę RAP ATTACK (vėliau perkrikštytą į MIXED ATTACK).

1994 metai

Didžiausią savo dėmesį Viktoras skiria grupės BO’P veiklai. Jis ir Vytas susiranda muzikantus, padedančius jiems gyvai įrašyti demo albumą. Tuoj pat po to grupė pirmą kartą koncerto metu Vokietijoje viešai pristato savo muzikinį projektą ir kreipiasi į tokias leidybines firmas kaip EMI, VIRGIN, BMG dėl galimybės įrašyti bei išplatinti jų albumą. Deja, kolektyvui neteko išgirsti teigiamo atsakymo. Tuo pačiu metu MIXED ATTACK (Vilius, Viktoras, Vytas) irašė demo albumą „Štai mes“.

1995 metai

Grupė BO’P rengia daugybę savo pasirodymų įvariose Vokietijos vietose ir susilaukia nemažai gerbėjų bei didelio kritikų dėmesio spaudoje. Artėjant vasarai, BO’P kviečiama dalyvauti didžiausiame lietuviškos pop muzikos festivalyje POP ART’95. Viktoras, Vytas ir Justinas Čekuolis (grupės bosistas) kovo mėnesį išvyksta į Lietuvą ir POP CENTRO garso įrašų studijoje įrašo baladę „ARČIAU PRIE TAVĘS“, kurią ir atliko minėto festivalio metu. Naudodamiesi šia galimybe, Viktoras ir Vytas įrašo vieną

MIXED ATTACK dainą „BUS SMAGU“.

GEGUŽĖ: BO’P dalyvauja lietuviškame POP ART’95 festivalyje. Kūrinys „Arčiau prie tavęs“ susilaukia didelio klausytojų dėmesio bei tampa vienu iš populiariausių dainų lietuviškos pop muzikos scenoje.

Po festivalio POP CENTRO vadovybė siūlo grupei BO’P sudalyvauti daugelyje koncertų ir tuo pačiu POP CENTRAS sutinka išleisti MIXED ATTACK albumą „ŠTAI MES“.

Grupės MIXED ATTACK nariai nusprendžia savo pavadinimą pakeisti ir pasirenka Viktoro sugalvotąjį dviejų žodžių junginį – SKAMP (Savas kampas).

VASARA: BO’P atvyksta į Lietuvą (jau su nauju grupės bbūgnininku Sascha Damback) ir garso įrašų studijoje ARKA profesionaliai įrašo savo pirmąjį albumą. Tuo pačiu metu POP CENTRE įrašomas SKAMP albumas „ŠTAI MES“.

RUGPJŪTIS: Baigiamas įrašyti SKAMP albumas. POP CENTRAS kviečia Vilių ir Viktorą į turą po Lietuvą su tokiomis pop žvaigždėmis kaip EX, NARS, SEKMADIENIS ir 16Hz.

RUGSĖJIS: Pirmasis SKAMP albumas pasirodo prekyboje. Televizijos kanalais transliuojama SKAMP koncertavimo metu nufilmuota medžiaga. Deja, bet grupės nariai negali patys pasirūpinti savo albumo reklama, mat rugsėjo pradžioje jie vėl turi vykti į Vokietiją iir tęsti mokslus.

GRUODIS: SKAMP koncertuoja disko klube „Perkūno alėja“ Kaune ir pirmą kartą pasirodo gyvai muzikiniame klube „Langas“.

1996 metai

VASARA: SKAMP ir grupė iš Kauno MERCY DANCE kartu įrašo dainą „Vis tiek tikiu“, kuri išleidžiama MERCY DANCE kasetėje „Myliu noriu nnegaliu“. Ši kasetė tampa viena perkamiausių leidybinės firmos „Pūkas“ išleistų kasečių tarpe.

1997 metai

Pavasaris: SKAMP įrašo tris naujas dainas „Skamp is in the house“, „Mes jėga“, „Tarp žemės ir dangaus“, tačiau jokia leidybinė firma nenori apsiimti naujo albumo leidyba. Grupė pati atsisakė bendradarbiauti su POP CENTRU.

BIRŽELIS: Pagrindiniai SKAMP nariai (Vilius ir Viktoras) sėkmingai baigia mokslus Vokietijoje ir nusprendžia ilgesniam laikui vykti į Lietuvą.

LIEPA: Viktoras įrašo kartu su grupe MERCY DANCE dar vieną dainą „Nebesugrįšk“.

LAPKRITIS: Grupės būgnininkas Sascha Damback taip pat persikelia gyventi į Lietuvą.

GRUODIS: Instrumentalinis-elektroninis projektas SPLIFFY su kompiuterinės muzikos atlikėjais iš grupės PLASMA sužlunga jau po pirmojo pasirodymo.

1998 metai

SAUSIS: Studijoje MA įrašomos dvi dainos „Nematomas priešas“ ir „SKAMP is in the house“.

VASARIS: Nufilmuojamas dainos „Nematomas priešas“ video kklipas. Nufilmuota video klipo medžiaga yra sumontuojama Vokietijoje ir tuoj pat „Nematomas priešas“ pradedamas rodyti įvariose Lietuvos televizijose (BBTV, VILSAT, TELE-3).

KOVAS, BALANDIS: Daina „Skamp is in the house“ yra pasiūloma į RADIOCENTRO savaitės TOP20, bet, deja, ten nepatenka. Radijo stotis M-1 taip pat leidžia savo klausytojams išgirsti „Nematomą priešą“.Muzikos leidybinė firma „KOJA RECORDS“ susidomi grupės SKAMP kūryba bei idėjomis. Pradedamos derybos dėl sutarties tarp SKAMP ir KOJA RECORDS pasirašymo. SKAMP susitaria su lietuviškos šokių grupės SEL lyderiu E.Dragūnu dėl bendradarbiavimo įįrašant dainą „Mes galim ir kitaip“ ir netrukus seka įrašinėjimo darbai SEL garso įrašų studijoje. Tuo tarpu pavyksta susitarti ir su Andriumi Mamontovu dėl bendradarbiavimo įrašinėjant FOJE dainos „Nieko panašaus“ naują versiją.

GEGUŽĖ: Erika tampa nauja grupės SKAMP nare. Su ja grupė įrašo naują dainą „Summertime“. Tai senos dainos koveris, kuri išpopuliarėjo po to, kai Janis Joplin ją panaudojo savo kūryboje. Ši SKAMP daina skirta KOJA RECORDS GROUP rinkiniui „Saulės smūgis-3″ ir susilaukia didelio dėmesio Radiocentro klaustytojų tarpe.

BIRŽELIS: Būgnininkas Sascha grįžta atgal gyventi į Vokietiją. SKAMP susitaria su KOJA RECORDS dėl singlo leidybos.

Iš spaudos archyvų

Grupės „Skamp“ muzikantai sulaukė geranoriškos garsaus atlikėjo pagalbosKetina sudominti VakarusVilniečių grupės „Skamp“ nedidelės trukmės kompaktiniu disku ir kasete (EP) „Summertime“ gali susidomėti Vakarų ir Vidurio Europos klausytojai – taip prognozuoja sostinės muzikos firmos „Koja records“ atstovai. Ši įrašų kompanija, išleidusi „Skamp“ darbą, skirs jo reklamai Vakaruose nemažai jėgų.“Summertime“ išsiskiria iš kitos lietuviškos muzikos produkcijos ne vien tuo, kad šioje plokštelėje dainuojama net trimis kalbomis – anglų, lietuvių ir prancūzų. Šiame „Skamp“ kompaktiniame diske ir kasetėje vykusiai suderinami įvairiausi muzikos stiliai – fanki, hiphopas, šiuolaikinė šokių muzika, plokštelių brūžinimas („skrečas“) ir net akustinės gitaros skambesys.Kai sausio mėnesį „Skamp“ įrašė kūrinį „Nematomas priešas“, muzikos mėgėjai buvo nusivylę – ggrupė grojo elementarų hiphopą, kurį pagyvino šiurkštūs dainos žodžiai ir anglų grupės „Portishead“ vokalistės Beth Gibbons vokalą primenantis Erikos Jennings dainavimas. Tačiau kai grupė, padedama tos pačios Vilniuje gyvenančios aštuoniolikmetės airės E.Jennings, įrašė kūrinius „Summertime“ bei „Nieko panašaus“, muzikos pasaulyje buvo pradėta kalbėti apie naują lietuviškos scenos viltį.Pradžia – Vokietijoje“Skamp“ istorija prasidėjo 1992 metais Vokietijoje, Vasario 16-osios gimnazijoje, kur susipažino čia pamokas lankę vilnietis Vilius Alesis ir iš Afrikos valstybės Malio atvykęs afrikiečio ir lietuvės sūnus Viktoras Diavara.Tuomet vaikinai apie bendrą grupę nekalbėjo – ekstremalios muzikos mėgėjas Viktoras grojo gitara pankroko grupėje „Necrofily“, kiek vėliau su vienu bičiuliu įkūrė roko grupę „Bo’p“.Po metų toje pačioje Vasario 16-osios gimnazijoje gimė ir „Skamp“ užuomazga – kolektyvas „Rap Attack“. Vėliau vaikinai šį infantilų pavadinimą pakeitė į „Mixed Attack“. V.Diavara trejus metus blaškėsi tarp dviejų grupių, kol 1996 metų pradžioje nusprendė visas savo jėgas skirti „Skamp“ (dar kartą Viktoras ir Vilius grupės pavadinimą pakeitė 1995 metais).Patiko „Foje“ kūrinysViktoras pripažįsta, kad grupė turbūt nieko nebūtų pasiekusi, jei ne Erika Jennings. „Aš ir Vilius nemokame dainuoti“, – atvirai sakė V.Diavara. E.Jennings jau nuo pat vaikystės bandydavo savo vokalo galimybes.Įsimintiniausias „Summertime“ kūrinys – daina „Nieko panašaus“, kurioje panaudoti tokio paties pavadinimo „Foje“ dainos motyvai. V.Diavara prisiminė, kad, jjam dar gyvenant Vokietijoje, lietuviai draugai atsiuntė „Foje“ kasetę „Tikras garsas“. Jau tada Viktorui kilo noras sukurti šios dainos kitą versiją.Įrašant šį kūrinį „Skamp“ muzikantams talkino ir Andrius Mamontovas. Pasak V.Diavaros, jis geranoriškai leido savaip interpretuoti šią „Foje“ dainą ir net neprašė jam, kaip dainos autoriui, priklausančio užmokesčio (1996 metais vilniečių grupė SEL, A.Mamontovui sumokėjusi penkis šimtus litų, gavo teisę kurti jo dainos „Saulės miestas“ šokių muzikos versiją. – J.B.).E.Jennings šiame kūrinyje greitakalbe pasakoja apie liūdną žmonių išsiskyrimą. Paklausta, ar tai nėra jos asmeniniai išgyvenimai, mergina kiek sutriko, tačiau atsakė, kad ne. Beje, E.Jennings dvejus metus draugavo su pagrindiniu grupės „varikliu“ Viktoru, tačiau vėliau jų artima draugystė nutrūko.“Nėra laiko su merginomis draugauti. Žinau, kad jei su kuo nors rimčiau susidėčiau, meluočiau ne tik pats sau, bet ir kitam žmogui. Mano galvoje dabar – tik muzika“, – prieš mėnesį kalbėdamasis su „Lietuvos ryto“ žurnalistu sakė V.Diavara.Nemoka skaityti natųV.Diavara pykteli, kai „Skamp“ pavadinama hiphopo grupe. „Nesiklausau daug hiphopo. Viliui ir Erikai repas galbūt daugiau patinka. Aš – ne reperis, o gitaristas“, – tvirtino egzotiškos išvaizdos dvidešimtmetis vaikinas. Gitara jis pradėjo groti mokydamasis Vasario 16-osios gimnazijoje.“Nebūdavo ką veikti, todėl po kelias valandas, atsisėdę kambarėlyje, brazdindavome gitaromis. Per metus taip grojant tikrai kažką galima

išmokti“, – sakė Viktoras.Jis nemoka parodyti efektingų triukų ar per sekundę sugroti keliolika natų. „Kartą buvau „Extreme“ koncerte. Jų gitaristas penkias minutes grojo solo. Po to labai suskaudo ausis“, – juokėsi muzikantas, prisiminęs virtuoziškų muzikantų grojimą. Beje, V.Diavara nemoka skaityti natų.Svastiką – į šiukšlių dėžęAnt kompaktinio disko ir kasetės viršelio pavaizduotas žmogus, į šiukšlių dėžę metantis svastiką. „Skamp“ muzikantai, gyvenę Malyje, Tanzanijoje, Airijoje, Vokietijoje, propaguoja toleranciją, antirasizmą ir antimaterializmą. Su fašistuojančiais sostinės jaunuoliais Viktoras turi ir asmeninių sąskaitų – prieš pporą metų per futbolo rungtynes chuliganiškai nusiteikę skustagalviai jį skaudžiai įžeidė.“Skamp“ jau yra sukūrusi dainas visam albumui, tačiau kada jis pasirodys – nežinia. Trijulė ir toliau savo muzikos eksperimentais žada stebinti muzikos mėgėjus. „Atvykau į Lietuvą tam, kad čia kurčiau muziką“, – teigė V.Diavara.

Lietuvės ir afrikiečio sūnui nepavyko išvirti didžkukulių. Apsiėjo be dovanųSavarankiškas gyvenimas, triukšmingi vakarėliai, muzikanto karjera, alkoholis ir narkotikai, rasistų išpuolis – visa tai dvidešimtmečio Viktoro Diavaros gyvenime jau buvo. „Galima sakyti, užaugau be tėvų, bet gyvenau nnuostabų gyvenimą“, – šyptelėjo maliečio ir lietuvės sūnus, laisvai kalbantis angliškai, prancūziškai, vokiškai ir lietuviškai, truputį suprantantis rusų ir bambara – Malio gyventojų – kalbas.Viktoro tėvai susipažino studijuodami Maskvoje, vėliau atvyko gyventi į Lietuvą. Kai Viktorui buvo devyni mėnesiai, tėvai kkartu su vaikais (Viktoras turi septyneriais metais vyresnę seserį) iš Vilniaus persikėlė gyventi į Afriką, Malio valstybę. Jos sostinėje Bamake vaikinas gyveno devynerius metus.Šeimos gyvenimas nebuvo lengvas – atlyginimai buvo nedideli, o ir jie kartais buvo išmokami 3-4 mėnesiais vėliau. „Tėvai mokė mane būti savarankišką. Jie negalėdavo nupirkti man Kalėdų dovanos, bet aš prie to anksti pripratau. Turėdavau suprasti, kad nėra pinigų“, – savo vaikystę prisiminė V.Diavara.Pavojingi vaikystės žaidimaiPaūgėjęs Viktoras mokėsi tarptautinėje mokykloje, kur pamokas lankė kartu su ambasadorių vaikais. Vieni jo vaikystės draugai buvo ambasadorių vaikai, kiti – gatvės vaikai, nė karto nebuvę mokykloje ir nemokantys parašyti savo vardo: „Turėjau daug laisvės, daug vietos. Grįždavau iš mokyklos, paruošdavau namų darbus ir eidavau su draugais prie upės žvejoti, šaudyti iš ttimpų, važinėdavomės dviračiais“.Viktoro kojos nusėtos randų, liudijančių neramią jo vaikystę. Viena didžiausių pramogų – užsikabinti už važiuojančio sunkvežimio. Kartą vairuotojas padykusius vaikus nusivijo. Vyriškis sugebėjo sprunkančiam Viktorui pakišti koją ir šis griuvo ant akmens. „Po to visą savaitę negalėjau vaikščioti“, – šyptelėjo vaikinas.Tapo „Bulvių karaliumi“Kai Viktorui sukako dešimt metų, jis išvažiavo mokytis į Vokietiją, į Vasario 16-osios gimnaziją. Sunku buvo atsisveikinti su Maliu? „Ne, tai buvo mano pasirinkimas. Motina visada norėjo, kad aš ir sesuo išlaikytume lietuvišką dvasią. Buvo vasaros aatostogos. Dar nežinojau, važiuosiu į Vokietiją ar ne, bet draugai iš Prancūzijos atsiuntė lėktuvo bilietą. Išskridau ir prabuvau Vokietijoje devynerius metus“, – prisiminė Viktoras.“Aš greitai prie visko priprantu. Pripratau prie to, kad tėvus matydavau kas trejus ketverius metus. Atvykęs į Vokietiją verkiau gal tik pirmąsias dvi naktis“, – pasakojo Viktoras.Jį išlaikydavo tėvai, atsiųsdami pinigų, be to, Vasario 16-osios gimnazija jam parūpino stipendiją. Tačiau sulaukęs šešiolikos Viktoras jau užsidirbdavo pinigų – įsidarbino restorane. Iš pradžių jam teko skusti bulves. Kadangi jis šį darbą atlikdavo greičiau negu kiti, restorano darbininkai jį praminė „Bulvių karaliumi“. Vėliau jis tapo ir „Salotų karaliumi“, nes maišydamas salotas stengdavosi, kad jos atrodytų kaip meno kūrinys.Dirbo iki naktiesKurį laiką jis restorane dirbdavo tik savaitgaliais, tačiau paskutiniais mokslo Vasario 16-osios gimnazijoje metais Viktoras stipendijos nebegaudavo – gimnazijos vadovybei nepatiko maištinga vaikino dvasia.“Tada prasidėjo „juodas“ darbas“, – nelinksmai prisiminė V.Diavara. Po pamokų jis eidavo į dešrelių fabriką, kur tris valandas valydavo įrenginius, po to sėsdavo į traukinį ir važiuodavo į 30 kilometrų nuo namų esantį restoraną, kur dirbdavo iki pirmos valandos nakties, o rytą vėl skubėdavo į pamokas. Per vieną dieną pasisekdavo uždirbti iki 100 Vokietijos markių (220 litų).Mokydamasis Vasario 16-osios gimnazijoje Viktoras matydavo ne tik juodą lentą ir restorano llankytojus. Jis buvo vienas aktyvesnių vakarėlių dalyvių, su bendraminčiais grojo įvairiuose kolektyvuose, savaitgaliais su draugais dumdavo į Vokietijos ir Olandijos didmiesčius, lankydavo sunkiosios muzikos kolektyvų AC/DC, „Metallica“, „Pantera“ koncertus.Didžkukulių išvirti nepavykoNuo 1997 metų Viktoras gyvena Lietuvoje. „Vokietijoje yra gerų dalykų, bet apskritai man ten labai nepatinka. Vokietijoje yra per daug tvarkos, viskas per daug gerai, žmonės visko per daug turi“, – apie grįžimo į Lietuvą priežastis pasakojo Viktoras.Dabar vaikinas niekur nedirba, o visą dėmesį skiria savo populiarėjančiai hiphopo grupei „Skamp“. „Kai išlaikiau abitūros egzaminus, sau pasakiau, kad norėsiu tik kurti muziką ir tik ja gyventi. Kursiu tol, kol man pasiseks“, – pasakojo egzotiškos išvaizdos ilgaplaukis vaikinas. Kai jis grįžo į Lietuvą, porą mėnesių studijavo Vilniaus konservatorijoje, tačiau vėliau mokslus metė. „Supratau, kad tai ne man, be to, atima per daug laiko“, – mano jaunuolis.Pinigų pragyvenimui vaikinas užsidirba koncertuodamas su savo grupe, kartais jį paremia ir draugai, kurių čia Viktoras turi nemažai.Vaikinui pasigaminti valgį nėra sunku. Pastaruoju metu jis mėgino virti didžkukulius. „Ištižo“, – šyptelėjo pašnekovas, paklaustas, ar pavyko jam pagaminti lietuvių virtuvės pasididžiavimą.Meilę išgyveno Lietuvoje“Dabar nėra laiko su merginomis draugauti. Žinau, kad jei dabar su kuo nors rimčiau susidėčiau, meluočiau ne tik pats sau, bet ir kitam žmogui. Mano galvoje ddabar – tik muzika“, – sakė vienas „Skamp“ lyderių. Nors Viktoras ilgą laiką gyveno Vokietijoje, tačiau vietos merginomis nesižavėjo. Didesnius meilės išgyvenimus jis patyrė Lietuvoje – su viena kauniete draugavo pustrečių metų, su „Skamp“ vokaliste, Lietuvoje gyvenančia aire Erika, – dvejus metus.Narkotikus pakeitė muzikaViktoras neslepia, kad jis vartojo narkotikus: „Bet tam dabar atėjo galas, nes visą dėmesį reikia skirti muzikai“. Jį stebina, kad Lietuvoje vyresni žmonės vis dar įsivaizduoja, jog čia narkomanijos problemos nėra. „Vokietijoje jaunimas gauna daug informacijos apie narkotikus. Kai čia aš išgirstu žmones klausiant: „Kas geriau – hašišas ar heroinas“, nežinau, kaip reaguoti, gal verkti? Kaip žmogus gali lyginti šiuos narkotikus?“ – pasakojo V.Diavara.Kodėl jauni žmonės vartoja narkotikus? „Tai – mada. Yra žmonių, kurie įsivaizduoja, kad jie daro kažką ypatinga. Kiti turi problemų su tėvais. Aš užaugau be tėvų, bet galiu sakyti, kad ligi šiol gyvenau nuostabų gyvenimą. Nesakau, kad pateisinu tuos, kurie vartoja narkotikus, bandydami užmiršti problemas šeimoje. Kai matai ketaminą besileidžiantį devynerių metų vaiką – tai baisu“, – sakė pašnekovas.Skustagalvių išpuolisTamsaus gymio lietuvės ir afrikiečio sūnui su rasizmu teko susidurti tik Lietuvoje, nors Vokietijoje, kurioje nuolat įvyksta fašistuojančių ir rasistiškai nusiteikusių jaunuolių išpuolių, jis gyveno daug metų. Su dideliu būriu fašistuojančių sostinės vaikinų Viktoras susidūrė

per vienerias futbolo rungtynes. Skustagalviai, negailėdami užgaulių replikų, apspjaudė vaikiną. Šis įvykis Viktorui – skaudžiausias per visą jo gyvenimą.

“Skamp” lyderį piktina pasipūtusios popmuzikos žvaigždėsKosmopolitiškoji trijulė” – taip dabar populiariai muzikos pasaulyje vadinama viena įdomiausių Lietuvos grupių “Skamp”. Vos prieš pusmetį audringai į popmuzikos elitą įsiveržusi trijulė gali pasigirsti tokia spalvinga biografija kokią teturi tik keletas Lietuvos atlikėjų ir grupių.“Skamp” įkūrėjai Viktoras Diavara ir Vilius Alesius susitiko 1992 metais Vokietijoje, Vasario 16-osios gimnazijoje. Į ją vaikinai pateko skirtingais keliais – Vilius aatvažiavo mokytis iš Lietuvos, o Viktoras – net iš Afrikos, nedaug kam žinomos Malio valstybės. Lietuvės ir afrikiečio sūnus Malyje pragyveno devynerius metus, o vėliau, panoręs pamatyti daugiau pasaulio, atvyko į Vokietiją.Šiandien Lietuvos jaunimas tikriausiai neniūniuotų populiariosios “Skamp” dainos “Summertime”, jei ne Viktoro noras geriau pramokti lietuvių kalbos. V.Diavara, kuris Vasario 16-osios gimnazijoje jau mokėsi ilgą laiką, prisimena, kaip vieną dieną į klasę įžengė naujokas. “Jis buvo tylus ir labai skyrėsi nuo mūsų, mėgstančiųjų patriukšmauti, draugijos”, – prisiminė Viktoras. Vaikinai ttikriausiai nebūtų susibičiuliavę, tačiau Vilius Viktorui galėjo padėti greičiau išmokti lietuvių kalbą, o šis naujokui – geriau suprasti vokiečių kalbą.Besimokydami kalbų vaikinai pasikalbėdavo ir apie kitus dalykus. Paaiškėjo, kad jie ypač domisi muzika. Tada paaugliai ir pradėjo kurti pirmąsias hiphopo ddaineles, kuriose greitakalbe berdavo vakarėliuose patirtus įspūdžius.Tik po ketverių metų vaikinai nusprendė imtis rimtesnės veiklos. 1997 metais jie profesionalioje įrašų studijoje įrašė du kūrinius. Viktoras prisimena, kad tuo metu jie turėjo tik truputį pinigų ir norą kurti. Tuomet dar niekam nežinomos grupės vardą jie populiarino įvairiausiomis priemonėmis – už savo pinigus gamindavo marškinėlius, lipdukus, ant Vilniaus sienų aerozoliniais dažais purkšdavo grupės pavadinimą.Vilius jau seniai svajojo į grupę pakviesti dainininkę. Tačiau tam priešinosi Viktoras. “Gerai, kad vėliau persigalvojau”, – nusijuokė Viktoras. Su simpatiška rusvaplauke aire Erika Dženings vaikinai susipažino per koncertą viename sostinės klube. Erika jau kurį laiką gyveno Vilniuje, mat čia dirba jos tėvai. Mergina iš pradžių kreivai žiūrėjo į “Skamp” pasiūlymą dainuoti grupėje – stipriu ir labai savotišku balsu aapdovanota mergina svajojo apie solinę karjerą. Sėkmė “Skamp” aplankė labai netikėtai. “Kai išgirdau per radijo stotis grojamą “Summertime”, aš nesupratau, kas man įvyko – “nuvažiavo stogas”, – prisiminė Viktoras. “Skamp” sėkmę dar labiau įtvirtino daina “Nieko panašaus”, kurią jaunai grupei geranoriškai padėjo įrašyti Andrius Mamontovas. Beje, jis beveik tuo pačiu metu pasiūlymus įrašyti bendras dainas gavo iš dar kelių grupių, tačiau pasirinko “Skamp”. Garsiam muzikantui ir teatro aktoriui patiko trijulės užsispyrimas, novatoriškumas ir nuoširdumas.Ar sunku būti įžymiam? “Aš kaip ir aanksčiau vaikštau po Gedimino prospektą. Tik dabar jaučiu, kad žmonės į mane žiūri, – pasakojo Viktoras. – Nežinau, gal prie populiarumo dar nepripratau, bet ant žemės stoviu tvirtai”. “Skamp” dainų autorių piktina Lietuvos popmuzikos žvaigždžių pasipūtimas. Anot Viktoro, kai kurie garsūs popmuzikos elito atstovai iš aukšto žiūri į kitus žmones. “Ar tu žinai, kas aš esu?” – klausia jie kartais mažiau žinomų kolegų, kurie nori su garsenybe persimesti pora žodžių.“Skamp” trijulė – geri draugai. “Kartu vaikštome į vakarėlius, kavines, švenčiame gimtadienius. Taip jau buvo, kad pirma tapdavome draugais, o tik po to – ir “Skamp” nariais”, – pasakojo Viktoras.Įrašyti debiutinį albumą “Angata” grupei padėjo didelis būrys kviestinių muzikantų. V.Diavarą ypač sužavėjo saksofonistas Petras Vyšniauskas. “Kai išgirdau ir pamačiau, kaip jis groja, supratau, kiek dar nedaug aš suprantu apie muziką”, – sakė pagrindinis “Skamp” dainų autorius. Beje, debiutinio albumo pavadinimas toks pat egzotiškas, kaip ir visa “Skamp” trijulė. Malio gyventojai “angata” sako, kai nori vienas kitą paraginti, o lietuvių kalboje jis maždaug atitiktų žodį “eime”.“Taip, seniai ten buvau, – atsiduso Viktoras, paklausus, ar jis netrukus nežada aplankyti Malyje gyvenančių savo tėvų. – Kiekvienas mūsų artėjančią vasarą kažkur keliaus. Viena tikrai žinau – su Viliumi važiuosime į Vokietijoje vyksiantį didžiulį muzikos festivalį”.Tamsaus ggymio, ilgaplaukis V.Diavara traukia ne vienos merginos dėmesį, tačiau artimos draugės jis neturi. “Dabar svarbiausia – muzika. Panelei reikia skirti daug dėmesio. Kai įsimyli, pirmas savaites skraidai kaip ant sparnų. Tačiau po to vėl prisimeni muziką, ir dainoms pradedi skirti didesnį dėmesį. Nenoriu apgaudinėti merginos”, – tvirtino Viktoras.Gerbėjų dėmesio netrūksta ir kitiems “Skamp” nariams – Viliui ir Erikai. Beje, simpatiška grupės dainininkė jau beveik viską supranta, ką jai sako lietuviai, tačiau pati kalbėti lietuviškai nesiryžta.

,,,

SKAMP “Angata” (Koja Records) “Angata” – debiutinis internacionalinės trijulės SKAMP albumas, tačiau grupė jau praėjusią vasarą tapo viena mėgstamiausių lietuvaičių grupių. Tokios greitos sėkmės priežastis – puikios dainos “Summertime” bei “Nieko panašaus”, kurią įrašyti padėjo A.Mamontovas. Šias dvi dainas galima rasti ir “Angatoje”. Beje, jos ir yra geriausios albumo dainos. SKAMP “Angatos”įrašams pasikvietė visą būrį garsių atlikėjų – AIRIJĄ, REBELHEART, saksofonistą P.Vyšniauską, gitaristą M.Kuliavą, tačiau ir su jų pagalba briliantinių dainų sukurti nepavyko. ‘U say”, “Kingz N’ Queenz”, “Mary Had A Little Lamb” – geri, originalumu pasižymintis kūriniai, tačiau toli gražu neprilygsta pirmiesiems SKAMP hitams. Mažu albumo šedevriuku galima pavadinti kūrinį “Remember”. Bristolio triphopo žymūnų (TRICKY, PORTISHEAD) dvasia alsuojanti instrumentuotė žada kažką neįtikėtinai puikaus. Deja, vokalistės Erikos Dženings balsas šiame kūrinyje atlieka ne geriausią vaidmenį. ““Angata” įdomi ir tuo, kad joje galima išgirsti daugybę pačių įvairiausių stilių – hiphopą, triphopą, foklorą, ritmbliuzą , roką, šiuolaikinės šokių muzikos.

Lietuviai laimi „Liepajas Dzintars“ festivalyje!Kasmetinis roko muzikos festivalis „Liepaja Dzintars“ vakar baigėsi lietuvių grupės SKAMP laimėjimu. Šiame konkurse dalyvavo 7 grupės, tačiau tik dvi iš jų buvo iš Latvijos. Teisėjų teigimu, šiemetinis festivalis buvo tikrai sėkmingas, nes visi dalyviai buvo vienodai profesionalūs. Šiemet festivalį stebėjo daugiau nei 10 000 žmonių.Dalyvavusios grupės buvo iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Švedijos ir Georgijos. Grand Prizas ir 1500 latų piniginis prizas atiteko grupei iš Lietuvos SKAMP. Pirmąją vietą laimėjusiai grupei „Fruhstuck“ (Lenkija) atiteko 700 latai, antrąją vietą laimėjusiai „The Hobos“ (Latvija) – 500 latų. Trečiąją vietą laimėjusiai „Back Group“ (Švedija) – 300 latai.SKAMP buvo gerokai nustebę savo sėkme ir prisipažino, jog tikrai nesitikėjo laimėti Grand Prizą prieš atvykdami į festivalį. Grupės gitaristas Viktoras teigė, jog nesitikėjo tokio šilto priėmimo iš žiūrovų, nes grupė už Lietuvos ribų mažai kam žinoma.Laimėtojai nepaneigė jog ateityje galvoja skverbtis į Latvijos muzikos rinką, o šiuo metu derybos vyksta su Latvijos muzikos įrašų kompanija MicRec.

S K A M P

Referatą sudarė:

Kauno Kalniečių vidurinės mokyklos

12a klasės mokinys

Dainius Barysas

1999 metai

Kaunas