Geltonos muzikinė karjera

BIOGRAFIJA

2002-ieji:

Po Dijos pasirodymo jaunųjų talentų LTV laidoje “Būk artistas”, ja susidomėjo prodiuserinės kompanijos “Cactus” atstovai.

Perklausai į studiją atvykusi mergina susipažino su Tadu, kuris taip pat dalyvavo atlikėjų atrankoje.

Įrašius kelias bendras bandomąsias dainas, viena iš jų tapo pirmuoju kiek vėliau susikūrusios grupės “Geltona” hitu “Tavo akyse”.

Radijo stočių eteryje šis kūrinys nuskambėjo tuo pačiu metu – kovo 31-ąją, 12.07 val.

Su viena daina greitai išpopuliarėjusios grupės “Geltona” nariai nepanoro savo veidus gerbėjams parodyti iš karto. Dija ir Tadas nusprendė pasirodyti scenoje atvirais vveidais tik tada, kai bus visiškai pasirengę bei įrašys bent dalį dainų, pateksiančių į debiutinį albumą.

Liepą grupė “Geltona” išleido antrąjį singlą “Tu netikėjai manim”, tačiau iki vasaros pabaigos niekas taip ir neturėjo galimybės išvysti, kas gi slepiasi po grupės narių veidus dengusiu šydu.

Rugsėjo 1 d., kai “Geltona” koncertavo TV realybės šou “Akvariumas”, paslapties skraistė buvo atskleista. Šis įvykis sulaukė tokio didelio publikos susidomėjimo, jog realybės šou rengėjai “Geltonos” narę Diją iš karto pakvietė tapti “Akvariume” išskirtine viešnia.

Po mėnesio trečiasis grupės ppristatytas singlas “Galima” tapo garsiausiu “Geltonos” hitu.

Lapkričio 7 d. pasirodęs debiutinis grupės albumas “Prisiminimai” sulaukė neregėtos sėkmės: vos per kelis mėnesius jis tapo “auksiniu” ir “platininiu” (parduoda per 21 tūkst. kopijų).

Dija ir Tadas, naujosios lietuviškos popmuzikos žvaigždės, buvo ppelnytai įvertintos ir prestižiniuose muzikiniuose apdovanojimuose. Grupė “Geltona” pripažinta geriausia metų debiutante ir “Radiocentro”, ir “Bravo” apdovanojimuose.

2003-ieji:

Pavasarį, po pirmojo grupės koncertinio turo per Lietuvą ir koncertinės kelionės į JAV, prabilta apie pribrendusias permainas.

Balandyje oficialiai pranešta, kad iš grupės pasitraukia Tadas, nusprendęs visą savo dėmesį skirti studijomis.

Dija pareiškė tęsianti muzikinę veiklą viena, tačiau iki vasaros pradžios duetas scenoje dar pasirodydavo kartu.

Tadas talkino Dijai ir tuo pat metu vykusiame ir didžiulį ažiotažą sukėlusiame LNK projekte “Nacionalinė muzikos lyga” (NML).

Grupė, sėkmingai pasirodžiusi muzikinėse varžybose su ŽAS ir “Dinamika”, finale nusileido tik Jungėnų kaimo kapelai.

Gegužyje realybės šou “Pasinerk į televiziją” metu Dija, pristačiusi naują dainą “Meilei”, dar kartą pranešė, jog “Geltona” iš grupės virto soliniu projektu. Dainininkė taip pat pabrėžė, jog atsisako savo aankstesnio sceninio pseudonimo “Dija” ir nuo šiol vadinsis tiesiog Geltona.

Rugpjūčio 24 d. per TV3 naujo sezono atidarymo šventę nuskambėjo naujas Geltonos kūrinys “Apkabink mane”. O rudenį, atsisakiusi siūlymų filmuotis keliuose trumpametražiniuose filmuose, Geltona paskelbė išbandysianti savo jėgas nacionalinėje Eurovizijos konkurso atrankoje su naujos dainos “Bučiuok bučiuok” angliška versija (“I do I do”).

Gruodžio 4-ąją dienos šviesą išvydo antrasis Geltonos albumas “Bundanti saulė”. Rytietiškais motyvais persmelkto albumo, kuriam neteko užsigulėti muzikos prekių parduotuvių lentynose, išleidimą lydėjo ir trimačio vaizdo klipo dainai “Bučiuok bbučiuok” sukūrimas, ir nauja fotosesija.

Per trumpą laikotarpį albumas “Bundanti saulė” tapo ir “auksiniu”, ir “platininiu”.

Už sėkmingą veiklą 2003 metais Geltona pripažinta geriausia metų atlikėja per muzikinius apdovanojimus “Radiocentras 2003”.

Šiam titului Geltona buvo nominuota ir “Bravo” apdovanojimuose.

2004-ieji:

Sausio mėnesį Geltona sėkmingai pasirodė atrankiniame ture į Eurovizijos konkursą, tačiau dėl spragų organizatorių sugalvotoje atrankos sistemoje iš karto į nacionalinį finalą nepateko.

Atlikėja, surinkusi per 700 žiūrovų balsų, liko ketvirta, nors kituose turuose dalyvavę pretendentai pateko į finalą surinkę vos šimtą balsų.

Be to, atsirado pagrindo abejoti sveikos konkurencijos tarp nacionalinės atrankos dalyvių buvimu. Mat iš karto po Geltonos pasirodymo paaiškėjo, jog egzistuoja reali tikimybė, kad nacionalinė atranka organizuojama neskaidriai. Nepaskelbus oficialių atrankos rezultatų, apie juos jau žinojo vienos dainininkės vadybininkas, piktdžiugiškai suskubęs šia informacija pasidalinti su Geltonos vadybininkais.

Po Geltonos pasirodymo nacionalinėje atrankoje kilęs skandalas ir konkursinė sumaištis atlikėjai išėjo į naudą. Į finalą ji vis dėlto pateko kaip daugiausiai balsų surinkusi “autsaiderė”, nors pagal balsavimo rezultatus tarp 18 finalo dalyvių buvo net 6 pretendentai, surinkę mažiau balsų nei Geltona.

Daug su šokėjomis koncertuojančiai atlikėjai “eurovizinė kova” tapo puikia pamoka ir nauja patirtimi.

Pavasarį tarp nuolatinių koncertų dainininkė įnirtingai ruošėsi vasaros koncertų sezonui bei kaupėsi trečiojo albumo įrašams.

Birželio pabaigoje įrašiusi naują dainą “Liuli liuli”, netrukus GGeltona kuriam laikui išvyko iš Lietuvos. Rugpjūtyje jokių pavojų nepabūgusi ir naujų įspūdžių trokštanti atlikėja pasiryžo dar kartą išbandyti save realybės šou. Tačiau priešingai nei “Akvariume”, kur dainininkė buvo tik viešnia, šįkart Geltona tapo tikrų tikriausia realybės šou “Džiunglės”, kurį TV3 televizija filmavo tolimojoje Malaizijoje, dalyve.

Prasidėjus rudens sezonui, atlikėja pasinėrė ne tik į koncertų maratoną, bet ir vis dažniau užsibūdavo įrašų studijoje. Įrašiusi dainą “Toliau negu toli” bei nusifilmavusi vaizdo klipe, Geltona radijo stočių klausytojams pristatė dar vieną naują dainą “Viskas bus gerai”.

Lemtingas sutapimas, ar ne, tačiau lapkričio 26-ąją muzikos prekių parduotuvėse pasirodęs naujas Geltonos albumas vadinosi analogiškai.

Pristatydama naują albumą, atlikėja tvirtino pasirinkusi būtent tokį pavadinimą norėdama įprasminti šiais metais ją lydėjusią aibę netikėtų įvykių. Tiesa, gerų dalykų, sako Geltona, buvo daugiau nei blogų. Todėl ji, siekdama optimizmu apkrėsti visus savo gerbėjus, ir toliau tiki, kad viskas bus gerai.

Trečiasis Geltonos albumas ypatingas ir tuo, kad jame įgyvendintas atlikėjos muzikinėje karjeroje neįprastas projektas, kodiniu pavadinimu “Geltona ir trys jos vyrai”.

Todėl naujame albume “Viskas bus gerai” gerbėjai tarp dešimties naujų Geltonos dainų rado ir tris kūrinius, įrašytus duetu su populiariais Lietuvoje muzikantais: “Neišeik” – su “Delfinais”, “Ir nieko daugiau” – su Žilvinu Žvaguliu bei “Vieno vienintelio” – su Gyčiu Paškevičiumi.

Šįmet ypatingai ddidelio Lietuvos ir Latvijos žurnalistų dėmesio sulaukusi Geltona sako nuo atsakinėjimo į klausimus grįžtanti prie pagrindinio savo užsiėmimo scenoje.

“Kas gali būti karščiau, svarbiau ir laukiamiau, nei galimybė pasirodymo metu pažvelgti savo gerbėjams į akis”,- sakė Geltona, ruošdamasi naują albumą “Viskas bus gerai” pristatančiam didžiuliam koncertų turui per Lietuvą.