„LIQUID SOUL“ – muzika geram vakarui
„LIQUID SOUL“ – muzika geram vakarui
Iš nežymios Čikagos undergraundinės street- jazz grupės jie stulbinančiu greičiu tapo puikiai žinomu kolektyvu visame pasaulyje. Pradėję nuo džiazo ir urban dance stilių mišinio, jie atrado acid jazz, kurį sujungę su elementais nuo hard-bop iki hip-hop stilių, sukūrė savo stilių, nepakartojamą skambesį, pagal kurį ir yra atpažįstami.
Dabar jų gastrolėse atsiranda laiko viskam: nuo Prezidento inauguracijos parado iki pasaulinių džiazo festivalių. Laikraščiai rašo: „Tai kolektyvas, nuvalęs nuo jazz-funk stiliaus dulkes ir pelėsius bei grąžinęs jam nnuostabų skambesį“.
Kas jie? Laimės kūdikiai, atsiradę tinkamoj vietoj tinkamu laiku? Ne. Tai grupė „Liquid Soul“, kurios gerbėjų rato nemažina jokie amžiaus ar rasės apribojimai.
Kolektyvo istorija siekia 1994-uosius metus, kai grupė buvo acid-jazz bangos JAV centrinėje dalyje priešakyje. Spontaniškai susikūrusi „Liquid Soul“ greitai rado prieglobstį Čikagos klube „Elbo Room“ kiekvieną sekmadienį. Kalbos apie juos sklido greitai, pritraukdamos prie nedidelės scenos vis daugiau bendraminčių. Šių sėkmę žadančių naktinių maratonų dėka „Liqiud Soul“ neilgai trukus virto nuolat dirbančiu kolektyvu.
Dabar grupę sudaro aaštuoni nariai: Mars Williams (saksofonas), Ron Haynes (trimitas), Ricky Showalter (bosas), Johnny Showtime (trombonas), Ernie Denov (gitara), Eddie Acid (diskai), Victor Baker (būgnai) ir Mr. Greenweedz (vokalas).
Jų debiutiniu darbu „Liquid Soul“ ėmė rūpintis kompanija „Ark 21 Records“, patikėjusi grupės sėkme ppo plačiai publikuoto koncerto Deniso Rodmano gimtadienyje.
„Liquid Soul“ perkėlė savo nuolatinius sekmadienių pasirodymus į klubą „Double Door“ ir tęsė juos beveik ketverius metus (nuo 1996-ųjų vasario iki 1999-ųjų gruodžio) retai juos praleisdami netgi tada, kai rengdavo iki dviejų šimtų koncertų per metus įvairiose pasaulio šalyse(JAV, Kanadoje, Vokietijoje, Turkijoje, Japonijoje).
Kolektyvas sulaukė ne tik tautiečių, bet ir žymių kritikų pripažinimo. Jie kartu su Sting‘u grojo Inauguracijos parade ir dukart pasirodė ‚South by Southwest“ muzikos parade, kur grupė buvo pristatyta kaip „karščiausia festivalio vinis“.
Po tokios sėkmės „Liquid Soul“ įrašė dar du puikiai kritikų įvertintus albumus „Make Some Noise“ (Ark 21, 1998) ir „Grammy“ apdovanojimui nominuotą „Here‘s the deal“ (Shanachie, 2000).
Po ketverių metų laiko tarpo „Liquid Soul“ vėl grįžta į acid-jaz muzikos ggerbėjų akiratį su nauju albumu „Evolution“, liudijančiu savito ir užkrečiamo grupės darbų skambesio tobulėjimą bei kolektyvo skrydį į naujas aukštumas.
„Liquid Soul“ paprašė „grammy“ apdovanojimui nominuotam prodiuseriui Maurice Joshua (N‘Sync and Destiny‘s Child) bei Frayne P. Lewis, Ramsey Lewis sūnų. To rezultatas- ‚šviežias“ driving-jazz, but-kicking jams mišinys su šokių muzikos elementais. Grupės gerbėjai buvo priblokšti ypač gyvybingais albumo kūriniais, atskleidžiančiais galingą „magnetinę“ grupės jėgą.
Grojantys gyvai ar atliekantys studijinę versiją, nesvarbu, triukšmingą ar švelnią, „Liquid Soul“ visuomet yra karštas mišinys geriausių ssolistų, ritmo meistrų bei acid-jazz specialistų. Tradiciniame grupės repertuare atsiranda vietos ir klasikinėms kompozicijoms, ir pašėlusiems šokių muzikos kūriniams. Galbūt tai ir yra sėkmės formulė grupės, tiesiančios tiltą tarp tradicinio džiazo ir miesto ritmų. „Liquid Soul“ ir toliau lieka prie savo tikslo grąžinti džiazą atgal į šokių aikštelę.