kyokushin karate
KARATE
Karate šiomis dienomis vadinama sportu, bet kas yra sportas? Žodyne jo reikšmė yra žaidimas ar konkursinė veikla, ypač vykstanti lauke, įtraukiant fizines pastangas. Karate yra rungtynės bet iš esmės jos vyksta su savimi, kovojimas su savo problemomis ir silpnybėmis, yra labiau reikšmingas negu laimėjimas prieš kitus. Kartais mes treniruojamės lauke žinoma įtraukdami ir fizines pastangas ir čia panašumas pasibaigia.
Šiandienos sporte dažnai matome žaidėjus ar priešininkus ginčijantis dėl teisėjų nuosprendžio, netgi dėl to kovojant vieniems su kitais. Tada kai eesame įsitempę ir daug kas mūsų gyvenime pastatyta ant kortos, pradedame atsiprašinėti, tai dažnai reiškia pinigus. Ar pinigai tokie svarbūs, kad reikėtų taip elgtis? Ar tai yra būdas kuriuo bandome patobulinti draugiją kurioje gyvename? Mes turime rodyti pavyzdį jaunesnėms kartoms. Kaip mes galime juos kaltinti dėl blogo elgesio, kai patys rodome pavyzdį.
Linksma žiūrėti į du kovojančius Kyokushin mokinius, kartais vienas pataiko gana stipriai bet priešininkas nepraranda kantrybės. Jo pirmas žodis yra pasveikinimas savo oponento su tokia gera kova. Tada susižinojama kkaip ir su kokia technika jam buvo smogta.
Kyokushin-gyvenimo budas
Budo- karinis būdas, bušido- kario kelias, tai yra ištraukos iš japonų filosofijos ir istorijos. Kyokushin yra gyvenimo būdas, gyvenimo stilius, tai yra daugelis dalykų skirtingiems žmonėms. Bušido yra elgesio raktas, kur drausmė iir moralinė vertė turi didžiausią reikšmę, visiškas įsipareigojimas, samurajams jis yra savo mokytojui, mirtis prieš negarbingumą, ko daugiau tu gali kieno nors paklausti.Kyokushin karate taip pat yra visiškas įsipareigojimas, kai kas ko trūksta šiuolaikiniame mąstyme.
Karate per pastarąjį dešimtmetį tapo fiziška, mes apleidome daugelį dalykų. Drausmė, pagarba, garbė ir metodai, šie dalykai, kurie padeda mokantis karate taip pat buvo užmiršti arba ignoruoti.
Ki ir Tanden yra taip pat ignoruoti, nes jie yra abstraktūs, viskas kas sunkiai suprantama yra “išstumta už borto” pasirenkant lengvesnį kelią. Gilesnės karate reikšmės taip pat yra svarbios, ne tai, ar mes galime aukštai kelti koją, būti gerais kovotojais, ar kiek galime medžio sulaužyti. Juodas diržas kai kuriais atvejais svarbiausias kai kuriems žmonėms. Manęs dažnai klausdavo kiek laiko reikia, kkad gautum juodą diržą. Atsakydavau “nueik ir nusipirk.svarbu ne diržo spalva, o žmogus.”. Gyvenant gerą gyvenimą, prisitaikant prie Kyokushin elgesio normų, principų ir visuomenės, yra labiau naudinga negu turėti juodą diržą.
Mes kankiname save kad būtume priimti visuomenės. Mes tai darome palengvindami treniruotes. Nesilaikant griežtos drausmės treniruojantis, nesikartojant technikų kurios buvo išmoktos prieš dešimtmečius(pavyzdžiui tų kurių negalima panaudoti turnyro metu), taigi kas atsitinka? Mes pamažu prarandame tuos dalykus, kurie padarė karate, netgi pritraukė mus pirmiausia prie meno. Viena karta po kitos ppraranda kažką ir mes neilgai trukus turime tai, ko negalima pavadinti karate.
Kiek kartų jūs skaitėte pranešimus kuriuose karate karate salėse teigiama, kad instruktoriai yra čempionai, arba jų didžiausia svajonė yra tapti čempionais. Kodėl atrodo, kad niekas nesidomi tik karate treniravimusi ir ja nesimėgauja, bando tapti gerais piliečiais, labiau verta. Aš neturiu nieko prieš turnyrus(dalyvavau daugelyje jų sėkmingai), bet niekada neatsisakiau savo nuomonės,kad šlovė būna vienadienė. Kitą dieną ji sugrįžta į karate salę.
Ar Kyokushin karate bus olimpinė šaka? Šis klausimas yra kiekvieno galvoje tuo metu kai aš rašau. Mano nuomone(turiu pabrėžti, kad ji mano), tikiuosi- ne. jau nekalbant apie faktą kai tvirtinau, kad Kyokushin karate nėra sportas, atrodo olimpinis idealas praranda savo būdą. Buvo laikas kai būčiau praleidęs ištisas valandas per televiziją žiūrėdamas olimpines žaidynes, kur kovoja atletai. Dabar mes labai daug girdime apie narkotikus ir kiek daug pinigų buvo išleista jiems, todėl originalus žaidynių tikslas išblėso, valstybė ir politika atsistojo į jų vietą. Bijau, kad tas pats gali nutikti ir su karate jeigu ji bus priimta į olimpines žaidynes.
Galbūt mes visi truputį pakeitėme savo būdą per tuos ilgus metus, lakas apgalvoti ką darome ir sugrįžti į Kyokushin. Nesakau kad žinau visus atsakymus, bet tikiuosi kad mano pastangos rašant, paskatins tuos iiš jūsų, kurie tikrai nori suprasti Kyokushin.
DRAUSME
Drausmė reiškia skirtingus dalykus skirtingiems žmonėms. Jūs turite discipliną paskirtą kitų, tai yra karinę discipliną. Taip pat dar yra psichinė, asmens ir fizinė drausmė. Visos jos yra labai svarbios, ne tik treniruotėse bet ir kasdieniniam gyvenimui. Drausmė gali padėti susidoroti su kasdieninėmis problemomis, su kuriomis susiduriame, didelėmis ar mažomis.
Problemos gali privesti prie streso ir rūpesčių. Kai esate susirūpinę ir irzlūs, prarandate kantrybę darbe ar mokykloje, su šeima ir draugais.
Kai Japonijoje buvau mokytojas, drausmė su kuria susidūriau kasdienybėje, anksčiau buvo labai didelė. Niekas man nesakė ką daryti ar kaip elgtis, mokinausi iš patirties. Kada stovėti, kaip stovėti, kaip kreiptis į vyresnius, daryti ką liepė, neabejotinas paklusnumas.
Taigi kaip gali padėti drausmingumas? Jeigu naudosite asmens discipliną kasdieninėje veikloje atrasite harmoniją savo gyvenime. Darant dalykus kurių nemėgstate daryti pvz.: rašant laiškus, plaunant mašiną, darant namų darbus. Čia yra labai paprasti pavyzdžiai iš kasdieninių namų ruošos darbų su kuriais susiduriame, su asmens disciplina ir pozityviu mąstymu jie neturi tapti našta.
Treniravimas taip pat reikalauja disciplinos,iš tikrųjų ji prasideda tik atėjus pas vyresnįjį mokytoją. Kiek kartų grįžote iš darbo ar mokyklos ir pagalvojote “šį vakarą nesitreniruosiu, nes esu pavargęs”. Tada atsisėdate ir nieko nedarote. Kitą dieną pykstate ant savęs, kad nesitreniravote, ddėl to patiriate stresą ir vėl viskas iš naujo. Būtų buvę geriau panaudoti asmens discipliną, ir eiti treniruotis, tada jaustumėtės geriau ir fiziškai, ir morališkai. Kyokushin reikalauja drausmės, tai yra sunkiausia treniravimosi dalis. Tikimasi kad viską darysite teisingai: kalbėsite tik tada kai reikia ir atsakysite stipriu osu.
PAGARBA
Manau kad pagarba kitiems ir sau yra labai svarbi. Jeigu treniruojiesi, turi gerbti savo trenerį, savo mokytoją. Netgi jeigu jums nepatinka savotiškas instruktorius, jūs turite atiduoti jam pagarbą, jo pozicija ir patirtis to nusipelnė. Jeigu kažkam sekasi mokykloje ar darbe, jie nusipelnė kitų pagarbos; tačiau per dažnas pavyduliavimas pakeičia pagarbą. Tėvai ir vaikai turėtų gerbti vieni kitus. Dažnai girdime kažką sakant kad jie nekenčia savo tėvo ar motinos. Bet šie žmonės juos atvedė į šį pasaulį, maitino ir rengė. Galbūt tai yra pasenęs mastymo būdas, bet tokio trūksta šiomis dienomis ir šiame amžiuje. Kaip gali tikėtis pagarbos sau, jei tu jos neparodai kitiems.
Kita mūsų laikų, taip vadinamos modernios visuomenės problema yra svetimo turto gerbimas. Kiek žalos yra padaryta tik dėl malonumo?
Taip pat svarbu gerbti savo kūną. Rūpintis juo nepiktnaudžiaujant šiandieninėmis pagundomis. Narkotikai, alkoholis ir cigaretės yra trys didžiausios problemos, kurios yra dabar. Negalime gerbti savęs ar savo varžovo,jei vartojame narkotikus norėdami pagerinti savo
vaidmenį. Jei negalime priimti pralaimėjimo,kaip to reikalauja tikroji varžybų dvasia tada išvis nesivaržykime.
Pagarba salei kurioje sportuojate, savo draugams mokiniams, tradicijoms ir visiems žmonėms kurie eina priešaky.
GARBE
Garbė,pasirinkimas to kas teisinga arba įprastinės elgesio formos.Garbė tėvui ir motinai. Šlovė tarp vagių. Yra daug būdų bandyti išaiškinti ši žodį. Ką jis reiškia jums? Jei norite varžytis turite daryti tai garbingai, laikytis taisyklių ir nugalėti baimę, laimėti ar pralaimėti. Nors jau minėjau apie narkotikų vartojimą,palyginti su pagarba kitiems ir savo kūnui. Jaučiu, kad ttai taip pat įeina ir į garbės skyrių. Jūs negalite būti garbingi jei vartojate tokius dalykus. Žinojimas, kad sukčiavote norėdami laimėti, nesutinka su Budo taisyklėmis(ar jokiomis kitomis), kas yra labai svarbi Kyokushin dalis.
MANIEROS
Elgsena parodo koks yra žmogus. Štai ką man sakė vaikystėje. Geros manieros nieko nekainuoja. Kasdienis gyvenimas būtų daug geresnis, jei vadovautumėmės šiais dviem devizais.
Sakant atsiprašau ir ačiū viskas pasikeičia darbe ar mokykloje,ar netgi kai išėjote apsipirkti. Atrodo, kad visi taip skuba, kad net neturi laiko vienas kkitam,kas ir veda į stresą ir blogas manieras. Nors mes ir gyvename lygių teisių vyrų ir moterų visuomenėje, paprastas gestas yra prilaikant atidarytas duris moteriai, tuo tarpu pats vienas nėra toks svarbus, kokią reikšmę turi geros manieros. Dabar papasakosiu vieną iistoriją, kuri neseniai man nutiko. Aš buvau namie Velse, lankiau brolį ir jo šeimą. Kai buvau ten, nuėjau į treniruotę su savo geru draugu Shihan Alwyn Heath. Kadangi mano draugė taip pat norėjo eiti treniruotis, ji nuėjo į gimnastikos salę. Neilgai trukus po mūsų treniravimosi pradžios, vienas iš vaikinų, kurie buvo gimnastikos salėje, priėjo prie manęs. Jis žinojo kad tai buvo mano draugė salėje ir paklausė ar aš nesupyksiu jei jis nusiims savo marškinėlius keletui pratimų. Jis nenorėjo nieko įžeisti, tiesiog parodė savo geras manieras. Atsistojant, norint paspausti ranką, ne tik tada kai susitinki su žmogumi pirma kartą,bet visada spaudžiant ranką, taip pat yra geros manieros.
Kyokushin privalai visada atsistoti kalbant su vyresniuoju mokytoju. Spaudžiant jam ranką reikia tai daryti aabiem rankom parodant pagarbą.
KIAI-JAUSMAS IR HARMONIJA
Kai kuriais treniravimosi momentais jūs turite šaukti Kiai. Jūs turite šaukti taip garsiai, kaip išeina, sutelkiant visą savo energiją ir jėgą. Tai nėra tiktai riksmas, ir jis nėra tiktai karate mokiniams, žmonės šaukia Kiai kiekvieną dieną, darbe ir žaidime.
Jei turite daryti tai kas reikalauja šiek tiek daugiau pastangų, kaip keliant sunkų svorį ar stumiant mašiną, nes ji turi nekokį akumuliatorių, jūs galite niurnėti arba rėkti kai darote tokius dalykus. Teniso žaidėjai šaukia Kiai kai servuoja. MMes visi tai darome, tai natūralus reiškinys. Kai norime stipriai lavinti valios jėgą, naudojame savo balsus, taip pat gerai kaip ir kūnus. Karate bandome vystyti Kiai, taigi galime panaudoti jį kai reikia. Tai jausmas kai pasieki pilną harmoniją su savim ir savo technika.
Paprašykite pradedančio šaukti Kiai, jis dažniausiai kyla iš gerklės o ne giliai iš pilvo. Taip yra dėl to kad jie neturi Kiai pojūčio. Kaip ir bet kokį kitokį meistriškumą kurio mokaisi, tai užima laiko ir treniravimosi. Kiai turi kilti iš pilvo, kuris yra įtemptas tuo momentu kai šauki Kiai. Taisyklingai atlikti Kiai turite būti visiškai susikoncentravę,o technika kiek įmanoma tobulesnė. Per šitą trumpą reikalavimą jūsų mintys,kūnas ir energija sueina į vieną. Yra istorijų apie nuostabius meistrus kurių Kiai galėtų sustabdyti paukščio skrydį ar kai jį paprastai atakuoja panaudodamas Kiai gali sustabdyti ataką. Išreikšti Kiai galima ne tik garsiai šaukiant, jis turi meno savyje.
Ki yra paskutinė dalis kurios jums reikia norint pasiekti pilna harmoniją.
TANDEN-KI
Tanden, pusiausvyros centrą, jūsų Ki šaknis ir energiją tikriausiai yra sunkiausia suprasti. Kinijoje Ki yra tariama kaip Chi. Akupunktūroje Tanden yra apibūdintas kaip energijos jūra. Jūs turite reikalų su tuo ko negalite matyti; jūsų dvasia.
Pabandyti ir surasti savo Tanden, turite stovėti atsipalaidavę fudo dachi (pagrindinė kkaratistų stovėsena) , rankos laikomos prie šonų. Nupieškite įsivaizduojamą linija, vertikaliai per savo kūną, nuo viršugalvio iki kojų padų. Jūsų Tanden yra ant šios vertikalios linijos, maždaug trys centimetrai po bamba ir per vidurį tarp bambos ir stuburo. Radus savo Tanden dabar turite bandyti vystyti savo Ki, savo vidinę energiją. Ši energija padeda sustiprinti fizinę karate pusę. Jūs negalite judėti nepanaudodami raumenų, raiščių ir t.t. Ki pagalba gali patobulinti bendrą technikos vykdymą. Raumenys, raiščiai ir t.t. yra išorinės jėgos, o Ki vidinės. Jūsų Ki yra pernešama per kūną, per aukščiausius taškus. Tie kurie užsiima akupunktūra ar akupresūra panaudoja tuos taškus skirtingoms ligoms, kuriomis mes sergame. Kai taškai yra sužaloti arba užblokuoti, mes pradedame kaip nors sirgti. Adatos ir spaudimas padeda atblokuoti tuos taškus leisdami Ki cirkuliuoti kūnu. Per šias linijas eina daug pažeidžiamų vietų. Pavyzdžiui gerklė, krūtinkaulis, saulės rezginys ir kirkšnis yra centrinis meridianas, Suvokimo Indas. Kai jie yra atakuojami, trukdo energijos tėkmei, akimirksniui sužaloja priešininką. Tai yra ne vieninteliai pažeidžiami taškai, bet tai akimirkai jų užtenka kaip ir pavyzdžiuose. Trenkiant per pažeidžiamus taškus juose yra dar vienas dalykas apie kurį pakalbėsiu vėliau. Yra daug skirtingų knygų šia tema, bet kad ir kur jūs skaitytumėte jos visos sutinka su tuo, kkad meridianai perneša tavo Ki per kūną. Taigi sustabdydami Ki galite efektyviai sustabdyti ataką. Kaip pradėti vystyti savo Ki? Taisyklingas kvėpavimas padeda.
PRATIMAI
Pratimų Ki vysimui yra labai daug ir aš esu tikras, kad yra daug instruktorių kurie turi savo požiūrį į tai. Tačiau tam, kad jums padėti aš siūlau: sėdėti seiza (karatistų poza klūpint) laikant nugarą tiesiai su rankomis skvernuose.
Lėtai giliai įkvėpti per nosį, pirmiausia įtraukiant į plaučius, tada susikoncentruojant stumiant orą žemyn, per centrinę linija į pilvą,savo Hara. Iš ten stumiant iki tanden suvienijant mintis, kūną ir sielą. Kai kvėpuojate įsivaizduokite jūrą, kaip ji atslūgsta ir patvinsta. Galvokite apie jūros krantą, užsimerkite ir susiliekite su ja. Įkvėpk ir iškvėpk su potvyniais ir atoslūgiais, ramiai tiek kūnu tiek mintimis.
Tam kad pajustumėte šio pratimo efektą pridėkite delnus prie Haros(pilvo). Kai kvėpuosite pajusite gilaus kvėpavimo efektą, jūsų Hara pakyla įkvėpiant oro. Užpildžius Hara lėtai iškvėpkite orą pro burną. Kai taip padarote jaučiate Harą susitraukiant. Šis pilvo judesys padeda sukurti Ki Haroje. Įsivaizduok upę. Kai ji srovena krantus,tai pati suranda savo kelią, taip atsitinka ir su jūsų Ki. Sukuriate jį savo Haroje ir tada jis plinta visame jūsų kūne. Treniruojantis galite iššaukti savo Ki, kai norite, kad padėtų technikoje. Tai yra tik vienas
iš kvėpavimo būdų vystyti savo Ki, kaip ir karate jis yra viso gyvenimo darbas. Atkaklus darbas yra dar vienas būdas kuriuo galime sukurti savo Ki. Kai kurie stiliai naudoja šią treniravimosi sistemą, kiti- ne. Tai yra traukiant jėgą, energiją ir Ki iš žemės. Kaip medis traukia maistą iš žemės, mes galime tą patį padaryti atkakliai dirbdami, suprasdami kito fizinį kūną. Laikydami pėdas tvirtai prispaustas prie žemės stovėkite Han kiba dachi (stovėsena plačiai, maždaug dvejais pečių pločiais, praskėstomis kojomis kelius išvedant įį šonus), pusė kiba dachi( per pus mažiau praskėstos kojos,bet stovėsenos aukštis toks pats kaip ir pilnam). Laikykite rankas ties krūtine, nesugniaužtas, delnais žemyn ir atsipalaidavę. Giliai kvėpuokite kaip jau ankščiau išaiškinta, susikoncentravę į savo tanden ir energijos srovę. Jūsų Ki turi laisvai cirkuliuoti po kūną, pabandykite pajusti savo augančią Harą, judant link kojų ir pirštų galiukų.
Supanti kiekvieną ir iš tikrųjų viską yra aura, energijos laukas, vibracija; jūsų Ki.
Atsistokite priešais savo porininką, užsimerkite ir ištieskite savo dešinę ranką prieš save ddelnu atsuktą į partnerį. Partneris atsistoja į tokią pačią poziciją, tik atmerktomis akimis. Delnai turi būti kiek galima arčiau vienas kito, nesvarbu kurias rankas tiesiate.
Žmogus su atmerktomis akimis turi lėtai judinti savo ranką, nedideliu ratu, laikydamas mažą atstumą nuo savo ppartnerio rankos. Kitas, kurio akys užmerktos turi bandyti sekti judesį naudodamasis savo Ki.
Kai bandžiau tokį treniravimosi būdą įvairiose salėse visame pasaulyje, kartais būna nežymus nervingas juokas iš kai kurių mokinių. Aš nepykstu ant jų, jie dar nepasiruošę priimti Ki pratimą. Jiem reikia daugiau laiko savęs lavinimui, prieš tai kai jie galės žengti dar vieną žingsnį į priekį.
JEGA
Būvimo stipriam teigiamybė. Stiprus elgesys ar veikimo būdas. Įstatymuose tai reiškia neleistiną fizinę jėgą. Jėga ir karate pasaulis deja atrodo, kad eina drauge, galiausiai tai kuo mes skatinami tikėti. Daugelis žmonių turi nuomonę, kad karate yra smurtas, be abejo jie yra neteisūs. Žmonės yra smurtaujantys. Žmonija, kaip ir visi gyvūnai turi išlikimo instinktą. Mes neturime kovoti už savo gyvybes žiaurumu,netgi pagalvojus kad tai vyksta ddaugelyje pasaulio dalių. Mes turime kovoti darbe,mokykloje ir netgi šeimyniniame gyvenime, nepaisant to, kad mūsų gyvenimas yra daug lengvesnis negu priešistoriniam protėviam.
Dažniausiai visi kaltina kitus. Televizijoje, filmuose ir laikraščiuose smurtas yra rodomas kasdien. Daugelis pasmerkia karate kaip smurtą,bet patys uždirba pardavinėdami žaidimus, filmus ir k.t.pilnus smurto. Dviguba moralė.
Televizoriaus išjungimas ar laikraščių deginimas neišspręs problemos. Man atrodo labai keista, kad tik blogi gyvenimo dalykai yra pranešami. Vietoj to, kad bandyti išspręsti problemą žiūrint į jos pasekmes, mes paprastai kaltiname dėl to kkitus. Visuomenė smerkia karate radę ką peikti, visi yra laimingi, bet tai neišsprendžia mūsų elgesio. Retu atveju, turiu problemą su mokiniu, kuris galėjo kovoti dėl kokios nors priežasties, aš privalau pašalinti tokį žmogų iš salės, negaliu padėti. Leisdamas tokiam žmogui treniruotis, aš galėsiu jam padėti. Visuomenė smerkia karate,bet mum neleidžiama padėti tiem žmonėm. Mes esame kaltas būrys, jei leidžiame jiems treniruotis, netgi jeigu bandome padėti, paprastai dėl to kad visuomenė nesupranta Kyokushin Karate.
Tėvai, nežiūrint į tai, kaip taisyklė domisi savo vaikų gera fizine būkle, turėtų taip pat domėtis ir psichologine. Kalbėdami ir daugiau laiko praleisdami su jais. Nepalikdami jų tiesiog priešais televizoriaus ekraną, sėdėdami ir žiūrėdami kartu, aiškindami jiems įvairius dalykus. Šiuolaikiniame pasaulyje pilname streso, turėtumėme rūpintis savo ateitimi. Nuvesti juos į turinčią gerą reputaciją karate salę, parodyti jiem, kad tai ką jie mato filmuose nėra tikras karate atvaizdas. Paprasta išeitis tėvam yra priimti tai ką jiem sako apie karate vietoj to, kad išsiaiškinti kaip yra iš tiesų.
Jūs laikraščiuose skaitote apie žmones kurie buvo užpulti, dažniausiai atrodo, kad užpuolėjas naudoja karate veiksmus. Prieš keletą metų aš pakviečiau policijos pareigūną pas savo mokinius, kad jis pakalbėtų apie tokius dalykus. Vienas iš klausimų buvo, kodėl žodžiai karate smūgis yra naudojami apie bet kkokio tipo smūgius. Jis atsakė kad policijos pranešime būna parašyta smūgis, o laikraščiai prideda karate.
Diena po dienos mes matome ir girdime apie smurtą kuris tęsiasi. Ar nepagalvojate, kad neįprasta nepasakoti apie gerus dalykus kurie mum nutinka? Aš būsiu pirmas kuris pasakys kad yra tokia ministerija kuri duoda karate blogą pavyzdį. Nepamirškite daugumos, kuri uoliai treniruojasi diena po dienos, tai žmonės apie kuriuos jūs nieko negirdėjote.
Tikiu,kad jei norėtume pabandyti praturtinti mūsų ir kitos kartos gyvenimus, turėtume ilgai žiūrėti į save ir nekaltinti niekieno už savo trūkumus.
Yra labai daug karate rūšių, aš pasirinkau būtent šią nes pati tokią lankau. Tai yra Kyokushin(absoliuti tiesa) karate(kova plikomis rankomis), tikrasis pavadinimas yra Kyokushinkai. Jos pradininkas yra Sosai Oyama gimęs 1923 liepos 27d. pietvakarių Korėjoje.Ankščiau kai jis buvo mažas jo vardas buvo Hyung Yee .
Oyama bandė savo jėgas ant bulių. Iš pradžių vienam smogė į kaktą ir perskėlė kaukolę, vėliau vienu smūgiu numušė ragus. Dėl savo atkaklaus treniravimosi jis tapo visų Japonijos čempionatų čempionu.
Kaip daugelis žinote karate yra juodas diržas,bet norint jį pasiekti reikia labai daug dirbti. Prieš juodą diržą yra dar 10 diržų. Tik pradėję treniruotis gauname baltą diržą, jo nereikia išsilaikyti,jis tik tam kad prilaikytu kimono. Vėliau eina oranžinis, prie jo prisisiuva mėlyna jjuostele, tada mėlynas, mėlynas su geltona juostele,geltonas, geltonas su žalia juostele, žalias, žalias su ruda juostele, rudas, rudas su juoda juostele, ir galiausiai juodas, bet jo yra 10 dan’u. Ketvirtojo dan’o Lietuvoje laikyti negalima nes nėra tokių instruktorių kurie turėtų aukštesnį diržą, todėl jį reikia važiuoti laikytis į New York’a.
Dažniausiai karatistų naudojami japoniški terminai yra Kiai, Osu ir įvairūs komandų pavadinimai. Osu yra pasisveikinimas,atsisveikinimas ir patvirtinimas kad supratai komandą, apie Kiai plačiau yra aprašyta šiame referate, tai šauksmas norint sustiprinti smūgio jėgą.
Vėlesniame tekste kalbama pirmuoju asmeniu, tai nesu aš- referato autorė,tai knygos, iš kurios aš ėmiau informaciją autorius kuris mokėsi Kyokushin karate gudrybių pas patį Sosai