PVC grindų danga

PVC GRINDŲ DANGOS

Daugelis sutapatina PVC grindų dangą ir linoleaumą, šias medžiagas vadindamos vienu vardu – linoleumu, tačiau tai nėra teisingas sutapatinimas.

Lanksčioji grindų danga, tradiciškai nuo seno vadinama linoleumu yra viena iš populiariausių, labai paplitusi ir praktiška grindų danga.

Linoliaumas – tai produktas, pagamintas iš naturalių medžiagų. Linoliaumas yra homogeniškas (vienalytis) per visą savo storį, todėl dylant jo spalva ir struktūriškumas nekinta. Linoliaumas gali būti naudojamas tiek buitinėse, tiek visuomeninėse patalpose (Paplitusio linoleumo pavyzdžiai pavaizduoti 1 lentelėje).

1 Lentelė

PVC grindų danga –– tai produktas, pagamintas iš sintetinių medžiagų, kurių pagrindinė – polivinilchloridas (PVC).

Ji turi daug praktiškų savybių:

atspari dilimui;

higieniška;

lengvai prižiūrima;

elastinga – greitai išsilygina suspausta.

PVC grindų danga turi PVC putų sluoksnį, kuris leidžia imituoti bet kokia faktūrą. Tai sukuria tikro parketo, keramikinių plytelių ar akmens iliuziją (Pavizdys pateiktas 2 lentelėje).

2 Lenntelė

Grindų danga sudaryta iš keturių sluoksnių:

Dėvėjimosi sluoksnis

Sluoksnis su piešiniu

Pagrindas

Apatinis sluoksnis

Tačiau ne visi žino, kad po PVC pavadinimu slepiasi visa dangos rūšių įvairovė. Ši ggrindų danga yra puikus pasirinkimas aktyviai šeimai. Grindys tikrai bus atsparios intensyviam dėvėjimui, vaikų ir naminių gyvūnėlių nerūpestingam elgesiui, metų metus likdama tokia, kokią jūs ją pamatėte pirmąją dieną.

PVC grindų dangos skirstomos į:

1. Heterogeninę dangą;

*Heterogenines dangos – tai daugiasluoksnės, sudarytos iš ppagrindo ir 100 % PVC, siekiant išgauti maksimaliai geras naudingo sluoksnio dėvimąsias savybes;

Lanksčioji grindų danga leidžia išgauti labai daug dekoratyvinių grindų efektų. Heterogeninė danga dažniausiai jau yra išmarginta šiuolaikiniais piešinias ir raštais – belieka tik ją pasirinkti (Pavizdys pateiktas 3 lentelėje).

3 Lentelė

Buityje dažniausiai matome įvairiais raštais išmargintą lanksčiąją heterogeninę grindų dangą. Danga gaminama iš PVC – paplitusios polivinilchlorido plastmasės. Raštai atspaudžiami ant gana plono dėvimojo dangos sluoksnio. Jis yra kietas ir atsparus dėvėjimui. Po juo yra pagrindas – šiek tiek korėtas minkštas PVC sluoksnis. Dėvimasis paviršius dar gali būti padengtas plonu poliuretano sluoksniu. Tokio tipo dangos pasižymi itin dideliu atsparumu dėvėjimui.

3.1 Lentelė

Visos heterogeninės dangos skiriasi tik dangos sluoksnių storiu ir raštais. Pagrindai būna dviejų tipų: cheminiai ir mechaniniai. Danga ssu mechaniniu pagrindu paprastai yra atsparesnė. Mechaninis pagrindas yra tankesnis, gaunamas mechaniniu būdų presuojant pagindo ruošinį. Tuo tarpu cheminis pagrindas gaunamas, cheminės reakcijos būdu sukeliant plastiko masės putojimą. Dangos su mechaniniu pagrindu yra standesnės, atsparesnės mechaniniam poveikiui ir, žinoma, brangesnės. Dangos cheminiu pagrindu yra pigesnės ir daugiausiai klojamos buitinėse patalpose.

2. Homogeninė danga

*Homogeninės dangos – tai vienalytės savo sandara per visą storį, esant sluoksnio nusidėvėjimui nei išvaizda, nei dėvėjimosi savybės nekinta (Pavizdys pateiktas 4 lentelėje).

4 Lentelė

Homogeninė danga taip pat gaminama iš PPVC. Tačiau ji turi tik vieną sluoksnį, arba, kitais žodžiais tariant, yra homogeninė per visą savo storį. Ji neturi ir dekoratyvaus viršutinio sluoksnio, o yra spalvota per visą savo gylį. Todėl homogeninės dangos giluminis išsidėvėjimas yra beveik nepastebimas ir tokia danga išklojamos prekybos salių, visuomeninių patalpų grindys. Ši danga yra brangesnė, todėl retas susigundo ja iškloti kokia buitinę patalpą.

4.1Lentelė

PVC grindų danga gali būti naudojama tiek buitinėse, tiek visuomeninėse patalpose.

Tiek lonoleumo, tiek PVC grindų dangos tinkamumą vienoms ar kitoms patalpoms apsprendžia produkto techniniai duomenys.

Lietuvoje randame ne tik didelę įvairovę tradicinių raštų, bet ir originalaus dizaino heterogeninių, homogeninių specialios paskirties dangų (Pavizdys pateiktas 5 lentelėje).

5 Lentelė

Jau daugiau kaip 10 metų PVC grindų danga prekiaujančios įmonės specializuojasi grindų dangų srityje. Jos dirba su stipriausiais Europos gamintojais, puikiai jaučia ko nori rinka bei šiandieninis Lietuvos pirkėjas, todėl gali pasiūlyti platų spektrą tiesiogiai importuojamų produktų geriausiomis kainomis bei palankiausiomis sąlygomis. Lietuvoje galima įsigyti daugiau kaip 200 rūšių PVC dangos. O išrankiausiems pirkėjams pagal specialius užsakymus pristatoma tiesiai iš gamintojo.

3. Dekoratyvinė PVC grindų danga

Universaliai pritaikoma PVC grindų danga su atitinkamais privalumais. Tai neslystanti, šildanti, triukšmą sugerianti, atspari drėgmei, lengvai prižiūrima, dekoratyvi, ilgai naudojama ir higieniška grindų danga. Ji ideali tiek klojant nuo sienos iki sienos, ttiek tiesiant tik kilimėlį, pvz. vonių kambariuose, vaikų žaidimų kambariuose, virtuvėse, balkonuose, terasose, taip pat sporto salėse ir pliažuose.

6 Lentelė

6.1 Lentelė.

2203

65cm x 15m

2204

65cm x 15m

2213

65cm x 15m

130cm x 15m

2213A

65cm x 15m

2213C

65cm x 15m

2213D

65cm x 15m

2217

65cm x 15m

2218

65cm x 15m

2219

65cm x 15m

2228A

65cm x 15m

2236

65cm x 15m

2247

65cm x 15m

130cm x 15m

2249

65cm x 15m

2254

65cm x 15m

2255

65cm x 15m

2257

65cm x 15m

2257A

65cm x 15m

2264

65cm x 15m

2264A

65cm x 15m

2277

65cm x 15m

130cm x 15m

fish1

fish4

fish5

fish8

foot1

foot2

foot4

shell1

shell2

Itin atsparios PVC dangų kolekcijos

Ypač didelis pasirinkimas PVC dangų (linoleumų), pagamintų Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Slovėnijoje. Šią dangą mes galime išsirinkti iš, maždaug, 250 skirtingo storio ir dizaino rūšių. Taip pat yra siūloma itin atspari dėvėjimuisi PVC homogeninė ir heterogeninė danga bei natūralus linoleumas. Šias dangas galima kloti itin intensyvaus judėjimo visuomeninėse patalpose – parduotuvėse, ligoninėse, mokyklose, bibliotekose ir t.t. (Pavizdys pateiktas 6 lentelėje).

7 Lentelė

“Supreme”, “Centor Silver” ir “Moda” tai naujos heterogeninės PVC grindų dangos kolekcijos, skirtos kloti ypač intensyvaus judėjimo visuomeninėse patalpose (biuruose, bankuose, parduotuvėse, kino teatruose iir t.t.). Žinoma, ši danga puikiai tiks ir namuose.

Visų šių kolekcijų darbinis sluoksnis yra su “čipsais”, kas šiai dangai suteikia papildomo atsparumo. Danga su tokiu paviršiumi yra net tris kartus ilgaamžiškesnė nei danga su analogišku darbiniu sluoksniu be “čipsų”.

“Supreme” ir “Centor Silver” dangos atitinka 33/42 atsparumo klasę bei dilumo klasę “T”, kuriai priskiriamos pačios atspariausios polivinilchloridinės dangos.

Danga tinka baldams su ratukais ir šildomoms grindims, ji neblunka, sunkiai dega, lengvai valoma ir prižiūrima.

DELPHIN IR DELPHIN SUPER PVC DANGOS:

Debolon DELPHIN ir DELPHIN SUPER – grindų plytelės iš ypač atsparaus aukštos kokybės polimerų mišinio su įdomia paviršiaus struktūra ir specialiais, toms plytelėms būdingais, kraštais. Ši danga yra atspari chemikalams, fiziologiškai nekenksminga, lengvai klojama bei prižiūrima, neslidi, atitinka visus nedegumo reikalavimus, keliamus grindų dangoms.

PRITAIKYMAS:

Pagal EN 685 debolon DELPHIN ir DELPHIN SUPER dangos yra pritaikytos didelio apkrovimo komercinėms patalpoms (34 klasė) bei didelio apkrovimo pramoninėms-gamybinėms patalpoms (43 klasė). Taip pat jos skirtos sandėliams, parduotuvėms, mokykloms, vaikų darželiams, kareivinėms, vestibiuliams. Ypač patogu šias dangas naudoti parodų salėse bei nuomojamose patalpose, nes jas nėra būtina klijuoti, todėl galima lengvai išrinkti ir pakloti dar kartą.

Debolon DELPHIN ir DELPHIN SUPER tinka visur,

kur reikia tvirtų bei neslidžių grindų. Plytelės labai tvirtai laikosi sukabintos viena su kita, nesusitraukia ir nesiplečia. Svarbus privalumas – visada, esant reikalui, galima išimti ir pakeisti vieną ar kitą plytelę. Spalvų įvairovė leidžia sukurti norimą optinį vaizdą bei išskirti spalvines zonas (pvz., sandėlyje pagal prekių grupes).

Debolon DELPHIN SUPER gaminama 9 spalvų (ryškiai raudona, juoda, mėlyna, pilka, šviesiai pilka, rusva, ryškiai žalia, ryškiai geltona, baltintos kavos atspalvio, smėlio spalvos).

STYLE PVC DANGA:

Debolon STYLE yra elastinė heterogeninė, antistatinė, didelio atsparumo, PPVC danga. Jos teigiamos savybės taip pat yra gera garso ir šilumos izoliacija. Debolon STYLE – tai atspari chemikalams, fiziologiškai nekenksminga, lengvai klojama bei prižiūrima, neslidi ir atitinkanti visus nedegumo reikalavimus danga.

Ši danga sudaryta iš kelių sluoksnių:

* Viršutinis sluoksnis yra pagamintas iš skaidraus, gryno, mediciniškai švaraus, aukštos kokybės PVC. Jis labai atsparus (naudojamas net grindų dangai traukiniuose bei autobusuose). Didelio tankio, todėl šią dangą lengva valyti. Šio sluoksnio storis – 0,65 mm (pagal atitinkamas technines charakteristikas homogeninių dangų šis ssluoksnis turėtų būti – 2,0 mm). Tai atitinka 2,6 mm homogeninę dangą.

* Vidurinis sluoksnis – daugiasluoksnio stiklo audinio kombinacija, todėl dangos matmenys yra labai stabilūs.

* Apatinis sluoksnis – putplastis, kas leidžia sumažinti triukšmą 17dB. Skirtingai nuo homogeninių dangų dėka šio aapatinio sluoksnio nereikia klijuoti pakloto.

PRITAIKYMAS:

Pagal EN 685 debolon STYLE danga yra pritaikyta didelio apkrovimo komercinėms patalpoms (34 klasė), didelio apkrovimo pramoninėms-gamybinėms patalpoms (42 klasė). Taip tap ji skirta mokykloms, kareivinėms, gamyklų cechams, supermarketams, ligoninėms, t.y. visur, kur reikalingas didelis atsparumas bei ypatingas garso slopinimas, svarbu aukšti higienos reikalavimai bei būtinas geras dangos valomumas. Didelis debolon STYLE privalumas – pakopų sistema, leidžianti iš koridoriaus laiptinių nuosekliai pereiti į laiptus. Pakopos su gamybiniu būdu privirintu kampų apsaugos profiliu būna 100-200 cm ilgio.

VALYMO BEI PRIEŽIŪROS TECHNOLOGIJOS:

Šios dangos viršutinis sluoksnis yra labai tankus bei neturi nelygumų, todėl nešvarumai negali įsiskverbti į ją. Dėl šios savybės ją labai lengva valyti. Tuo tarpu homogeninių dangų viršutinis sluoksnis (norint dirbtinai padidinti slydimo koeficientą) turi kkvarco grūdelių intarpus, todėl homogeninė danga pagal savo technines savybes negali būti lygi, jos paviršiuje susikaupia nešvarumai, kuriuos sunku išvalyti.

Trend 200 CV 2,5 PVC danga:

Debolon TREND 2000 CV 2,5 yra elastinė heterogeninė, antistatinė, didelio atsparumo, PVC grindų danga. Jos teigiamos savybės taip pat yra gera garso ir šilumos izoliacija. Debolon TREND 2000 CV 2,5 – tai atspari chemikalams, fiziologiškai nekenksminga, lengvai klojama bei prižiūrima, neslidi ir atitinkanti visus nedegumo reikalavimus danga. Yra didelis spalvų pasirinkimas.

Ši danga sudaryta iš kelių sluoksnių: <

Viršutinis sluoksnis yra pagamintas iš skaidraus, gryno, mediciniškai švaraus, aukštos kokybės PVC. Jis labai atsparus (naudojamas net grindų dangai traukiniuose bei autobusuose). Didelio tankio, todėl šią dangą lengva valyti. Šio sluoksnio storis – 0,5 mm. Tai atitinka 2,0 mm storio homogeninę dangą.

Vidurinis sluoksnis – daugiasluoksnio stiklo audinio kombinacija, todėl dangos matmenys yra labai stabilūs.

Apatinis sluoksnis – putplastis, kas leidžia sumažinti triukšmą 17dB. Skirtingai nuo homogeninių dangų dėka šio apatinio sluoksnio nereikia klijuoti pakloto.

PRITAIKYMAS:

Pagal EN 685 debolon TREND 2000 CV 2,5 danga yra pritaikyta didelio apkrovimo komercinėms patalpoms (33 klasė), didelio apkrovimo pramoninėms-gamybinėms patalpoms (42 klasė). Taip tap ji skirta mokykloms, kareivinėms, gamyklų cechams, supermarketams, ligoninėms, t.y. visur, kur reikalingas didelis atsparumas bei ypatingas garso slopinimas, svarbu aukšti higienos reikalavimai bei būtinas geras dangos valomumas. Didelis debolon TREND 2000 CV 2,5 privalumas – pakopų sistema, leidžianti iš koridoriaus laiptinių nuosekliai pereiti į laiptus. Pakopos su gamybiniu būdu privirintu kampų apsaugos profiliu būna 100-200 cm ilgio.

VALYMO BEI PRIEŽIŪROS TECHNOLOGIJOS:

Šios dangos viršutinis sluoksnis yra labai tankus bei neturi nelygumų, todėl nešvarumai negali įsiskverbti į ją. Dėl šios savybės ją labai lengva valyti. Tuo tarpu homogeninių dangų viršutinis sluoksnis turi kvarco grūdelių intarpus, todėl homogeninės dangos paviršius pagal savo technines ssavybes negali būti lygus.

Compact PVC danga:

Debolon COMPACT yra elastinė heterogeninė, antistatinė, didelio atsparumo PVC grindų danga. Jos teigiamos savybės taip pat yra gera garso ir šilumos izoliacija. Debolon COMPACT – tai atspari chemikalams, fiziologiškai nekenksminga, lengvai klojama bei prižiūrima, neslidi ir atitinkanti visus nedegumo reikalavimus danga.

Ši danga sudaryta iš kelių sluoksnių:

Viršutinis sluoksnis yra pagamintas iš skaidraus, gryno, mediciniškai švaraus, aukštos kokybės PVC. Jis labai atsparus (naudojamas net grindų dangai traukiniuose bei autobusuose), didelio tankio, todėl šią dangą lengva valyti. Šio sluoksnio storis – 0,7 mm. Tai atitinka 2,5 mm storio homogeninę dangą.

Vidurinis sluoksnis – daugiasluoksnio stiklo audinio kombinacija, todėl dangos matmenys yra ypatigai stabilūs.

Apatinis sluoksnis – putplastis, kas leidžia sumažinti triukšmą iki 10dB. Skirtingai nuo homogeninių dangų dėka šio apatinio sluoksnio nereikia klijuoti pakloto.

PRITAIKYMAS:

Pagal EN 685 debolon COMPACT danga yra pritaikyta didelio apkrovimo komercinėms patalpoms (34 klasė), didelio apkrovimo pramoninėms-gamybinėms patalpoms(43 klasė). Taip tap ji skirta mokykloms, kareivinėms, gamyklų cechams, supermarketams, ligoninėms, t.y. visur, kur reikalingas didelis atsparumas, svarbu aukšti higienos reikalavimai, gera šilumos ir garso izoliacija bei būtinas geras dangos valomumas. Didelis debolon COMPACT privalumas – pakopų sistema, leidžianti iš koridoriaus laiptinių nuosekliai pereiti į laiptus. Pakopos (kampų apsaugos profilis pritvirtintas pramoniniu būdu) būna 100-200 ccm ilgio.

VALYMO BEI PRIEŽIŪROS TECHNOLOGIJA:

Šios dangos viršutinis sluoksnis yra labai tankus bei neturi nelygumų, todėl nešvarumai negali įsiskverbti į ją. Dėl šios savybės ją labai lengva valyti. Tuo tarpu homogeninių dangų viršutinis sluoksnis turi kvarco grūdelių intarpus, todėl homogeninės dangos paviršius pagal savo technines savybes negali būti lygus, jos paviršiuje susikaupia nešvarumai, kuriuos sunku išvalyti.

PVC dangų gamintojai:

Juteks www.juteks.si

PVC grindų dangų gamintojas, gaminantis 2.5 ir

3 m pločio, įvairaus storio buitinius linoleumus;

taip pat turintis dvi PVC dangų kolekcijas skirtas

kloti intensyvaus judėjimo patalpose (mokslo įstaigose, ligoninėse, koridoriuose ir virtuvėse).

Domo Gent www.domo.be

PVC grindų dangų gamintojas, gaminantis 2, 3 ir 4 m pločio, įvairaus storio buitinius linoleumus, turintis labai plačią parketo ir medinių lentų raštų kolekciją.

Tarkett Sommer www.tarkett-sommer.com

Vienas didžiausių Europoje PVC grindų dangų gamintojas siūlo 2, 3, 3.5 ir 4 m pločio, įvairaus storio ir rašto buitinius linoleumus ir kontraktines PVC grindų dangas.

Gerflor www.gerflor.com

Platus heterogeninių ir homogeninių PVC grindų dangų pasirinkimas patenkinsiantis netgi išrankiausią pirkėjo skonį. Žaismingos spalvos, originalūs dizainai, puiki kokybė-visa tai Gerflor dangose.

Sänger www.sanger.de

Kaučiukinės grindų dangos skirtos visuomeninio naudojimo patalpoms (ligoninės, mokyklos ir t.t.). Labai atsparios dėvėjimuisi, nereikalauja ypatingos priežiūros, puikiai slopina garsą.

Armstrong DLW www.armstrong.com

Natūralaus linoleumo, homogeninių ir heterogeninių grindų dangų gamintojas.

Kaip pasirinkti linoleumą

Kokio tipo

dangą pasirinkti?

Bendrasis patarimas būtų toks – visuomeninio naudojimo patalpoms rinkitės homogeninę, o buitinėms – paprastą vinilinį „linoleumą” (tiksliau vadinamą heterogenine PVC danga). Tačiau tikrai neapsiriks tie namų ir butų šeimininkai, kurie profesionaliąja homogenine danga išklos tas būsto vietas, kur yra labiausiai vaikštoma, ypač virtuvėse ir koridoriuose.

Kaina ar kokybė?

Šiuolaikinės dangos kainos yra labai įvairios ir gali patenkinti kiekvieno namų biudžeto reiklavimus. Jūs galėsite rinktis nuo 12 iki 80 Lt už kv. m. Brangesnes PVC grindis verta įrengti ten, yra daug vaikštoma –– visuomeninėse patalpose, koridoriuose. Taupantiems pinigus rekomenduojame heterogeninę dangą su plonesniu dėvimuoju sluoksniu. Dėmesio – netaupykite pagrindo paruošimo ir dangos priklijavimo sąskaita, nes šykštuoliai moka du kartus – tinkamai nepriklijavus dangos, tikrai atsiras lengvai pastebimi defektai, vietiniai dangos išsidėvėjimai.

Kiek dangos pirkti?

Išmatuokite didžiausią patalpos plotį ir ilgį, įskaitant visas nišas (pvz., po radiatoriumi). Jeigu sienos nėra idealiai lygios, prie kiekvieno matmens pridėkite maždaug po 10 cm. Jei prireiks daugiau nei vieno dangos lakšto, atsiminkite, kad tapatinant raštą lakštus reikės užleisti vieną aant kito. Kad atskirų dangos lakštų atspalviai nesiskirtų, pasirūpinkite, kad jie būtų iš vieno ritinio. Pasitikrinkite, kokio tipo grindys yra patalpoje, kurioje norite kloti dangą.

Raštas ir spalva?

Ruloninė vinilinė danga yra klijuojama prie pagrindo visu plotu, todėl negali būti taip lengvai nnuimama, kaip kitos dangos. Bendrosios rekomendacijos: šviesios grindys patalpą didina, tamsios – mažina. Lietuvoje populiarūs parketo imitacijos linoleumai yra rekomenduojami mažesnėms patalpoms, nes didelėse patalpose yra sunkiau suderinti raštą, ypač, kai dalis pagrindo jau užtepta klijais. Tikriausiai sunku būtų rekomenduoti dangą su stambiu raštu – tokia tiks tik didesnei patalpai, tačiau neišvengiamai atrodys senamadiškai.

Galiausiai patartume atvykstant į parduotuvę turėti patalpos nuotrauką – mūsų specialistui bus daug lengviau kvalifikuotai patarti, jei jis matys sienų ir baldų spalvas bei jų puošybos detales.

Kaip pakloti linoleumą?

Lanksčiosios dangos paklojimas dažniausiai patikimas profesionaliems dangos klojikams, tačiau gali būti puikiai atliktas ir savo jėgomis. Tam reikalingi įrankiai greičiausiai atsiras kiekvienoje tvarkingoje namų įrankių dėžėje. Yra du pagrindiniai dangos paklojimo būdai – pritaikant dangą tiesiai ant ppagrindo išpjaustant dangą pagal pasigamintą popierinį kambario grindų formos šabloną. Pirmąjį naudoja visi profesionalūs dangų klojikai, jis reikalauja šiek tiek daugiau dangos, nes ties kambario kraštais susidaro dangos atliekos, kurios yra nupjaunamos. Antrasis būdas yra lėtesnis, tačiau meistrui mėgėjui suteikia galimybę tiksliau kontroliuoti situaciją, patikimiau apsaugo nuo klaidų ir leidžia taupiau naudoti dangą. Mes aprašysime abu šiuos būdus.

Reikalingi įrankiai

Specialus peilis dangai pjaustyti,

kabliuko formos peilis,

matavimo juosta,

ilga liniuotė, geriausia – metalinė, lygiu kraštu arba ją pakeičianti juosta,

minkšta kempinė, <

dantyta mentelė,

grindjuostės,

suvirinimo įtaisas, peilio jungimo siūlei sutvarkyti,

frezos- suvirinimo virvelei skirtam grioveliui išpjauti ir suvirinimo virvelės.

Dangos saugaus vežimo taisyklės

Jei norite, kad jūsų būsimosios grindys būtų be trūkumų – turite pradėti jomis rūpintis jau tada, kol danga dar suvyniota i ruloną. Veždami jį į klojimo vietą, saugokite, kad danga nepersilentų. Prieš pjaustant arba klojant ją ištieskite lygioje vietoje ir palikite kelioms valandoms išsitiesinti. Dangai reikia laiko sušilti, atgauti savo elastingumą.

Pagrindo paruošimas

Dažniausiai pasitaikanti klaida, ir pridaranti daugiausia bėdos, – tai netinkamas dangos pagrindo paruošimas. Yra labai svarbu pagrindą išlyginti, suremontuoti ir, jei reikia – pakloti izoliuojantį sluoksnį. Visų pirma – visiškai atlaisvinkite patalpą nuo baldų, ne perstumkite juos, o būtent atlaisvinkite, nes jums reikės erdvės manevrams, o naujai paklota danga turės pilnai išsilyginti nuo liekamųjų įtempimų. Taip pat pašalinkite, jei tik galite grindjuostes ir kitus apkalimus. Jei būsimųjų grindų pagrindas yra vientisas, lygus, sausas jums nereiks jokių paruošiamųjų darbų – tik kruopščiai iššluoti ir išsiurbti dulkes.

Nuo gerai paruošto pagrindo labai priklauso būsimųjų grindų išvaizda ir ilgaamžiškumas. Pagrindas linoleumui kloti turi būti tvirtas, o svarbiausia – lygus, atsparus drėgmei ir nesutrūkinėjęs, bet kokie paviršiaus netolygumai vėliau, dangai dėvintis, atsispaudžia dangos paviršiuje. Ant pagrindo taip pat neturi būti dažų, alyvos, klijų, tepalų ar kitokių ddėmių, kurios po kurio laiko galėtų pakeisti dangos spalvą.

Pavojingus nelygumus galima pamatyti, pridėjus ilgą medinę 1,5 – 3 m ilgio liniuotę. Pasižiūrėję iš šono, lengvai pamatysite didesnius tarpelius. Jeigu jie pakankamai dideli, pagrindą galima išlyginti išliejant savaime išsilyginantį mišinį, o ant medinių grindų pakloti medžio drožlių plokštes arba fanerą. Maža gudrybė – ilgesnis plokštės kraštas turėtų būti statmenas lentų krypčiai. Palei sieną palikite 0,5 – l cm tarpelį, o tarp plokščių – bent 2 mm šiluminiam plėtimuisi kompensuoti. Plokštės priveržiamos medsraigčiais, jų galvutės įgilinamos ir paslepiamos, jei prireikia – užglaistomos. Medines grindis arba parketą galima padengti ir savaime išsilyginančia mase. Baigdami dar sykį patikrinkite, ar neliko plyšių ar nelygumų, grindis nušlifuokite ir išsiubkite dulkes. Jei grindis plovėte – palaukite, kol pagrindas gerai išdžius.

Dangos išpjaustymas

Dažniausiai patalpos matmenys neatitinka rulono matmenų ir dangą reikia išpjaustyti. Čia daug kas priklauso nuo protingo plano. Pateiksime keletą patarimų. Linoleumo jungimo siūlės turėtų būti statmenos sienoms su langais. Siūlės turi nesutapti su durų angomis – jos bus ma˛iau matomos ir ne taip pa˛eid˛iamos mechanikai. Klodami dangą, ją taikyti pradėkite nuo ilgiausios patalpos sienos. Ant sienos turėtų užeiti keli centimetrai. Juos vėliau nupjausite peiliu.

Rašto derinimas

Klodami du ar daugiau lakštų, pradėkite nuo didžiausiojo ir paklokite jį prie ilgiausios ssienos (jo likusius kraštelius užlenkite prie dviejų sienų). Antrąjį lakštą paklokite taip, kad jis uždengtų pirmąjį ir kad abiejų lakštų raštai sutaptų. Apipjaukite antrąjį lakštą pagal sienų linijas palikdami 5 – 10 cm užlaidas, kurias užlenkite ant sienų. Dar sykį patikrinkite, ar abiejų lakštų raštai sutampa ir prislėkite juos prie pagrindo sunkiais daiktais (patogu naudoti maišelius su smėliu). Lakštų judinti jau nebegalima! Lakštų jungimo vietoje paguldykite ilgą liniuotę, gerai ją prispauskite prie grindų ir aštriu peiliu nupjaukite abu dangos lakštus.

Dangos derinimas kampuose ir nišose

Rankomis prispauskite dangą prie patalpos kampo, ir kampe išpjaukite reikiamo dydžio kvadratą. Dangos kraštai dabar lengvai užsilenks. Jus gerai prispauskite prie grindų ir sienos susikirtimo linijos, prispausdami medine trinkele, apmušta veltiniu, o susidariusio linkio vietoje dangą nupjaukite. Peilį laikykite kiek galima vertikaliau ir pjaukite 3 – 10 mm atstumu nuo sienos. Susidariusį tarpelį, kuris reikalingas tam, kad danga dėl šilumos turėtų kur plėstis, vėliau uždengsite grindjuoste. Išorinio kampo vietoje delnu arba trinkele dangą gerai prispauskite ties grindų ir sienos jungimosi linija, įpjaukite medžiagą išilgai sienos kampo. Laisvąjį dangos gabalą pakloję ant grindų viską atlikite taip, kaip ir anksčiau, priderindami dangą prie sienos. Jei sienoje yra niša, dangą reikia užlenkti atsižvelgiant į jos gylį. Iš pradžių danga

turi nesiremti į sieną, o gulėti atversta apatine dalimi i viršų. Ties nišos kampu dangą įpjaukite. Taip gautą stačiakampį įklokite į nišą ir nupjaukite dangos kraštą ties siena kaip aprašyta aukščiau. Pritaikydami dangą prie vamzdžių, stulpelių ar pan. prispauskite dangą prie grindų ir stulpelio krašto kas 3-5 cm įpjaukite ją iki pat grindų. Prispauskite dangą ir nupjaukite ją prie pat kliūties. Jei atliekant aprašytus veiksmus danga banguoja, reiškia ji kažkur per stipriai prispausta prie sienos. Atlaisvinkite ją.

Dangos klijavimas

Mažose patalpose prie ppatalpos grindų formos priderintą dangą geriausia nuimti, dantyta mentele užtepti klijus, palaukti, kol jie padžius ir visą dangos lakštą vėl pakloti pradedant nuo ilgiausio jos krašto. Stebėkite, kad danga gerai priglustų prie visų patalpos elementų. Klijuojant danga tualete, jei norite, kad rezultatas būtų profesionalus – patariame nuimti klozetą ir pakloti dangą po juo taip, kad klozetas savo kraštu prispaustų dangą. Didelėse patalpose danga klijuojama palaipsniui. Jungiant du lakštus yra svarbu, kad jie nejudėtų, todėl prispauskite juos sunkiais daiktais ar maišais ssu smėliu. Atlenkite po pusę lakšto tokiu būdu atidengdami maždaug pusę patalpos grindų ploto. Ant atidengtos grindų dalies dantyta mentele užtepkite tinkamų klijų kaip nurodyta jų gamintojo instrukcijoje. Klijų sluoksnis turi būti tolygus ir dengti visą grindų paviršių. Priklausomai nuo ttemperatūros ir klijų lipnumo palaukite 10 – 20 minučių, o po to atlenktas lakštų dalis paguldykite į joms skirtą vietą ir tolygiai prispauskite prie grindų, pradėdami nuo vidurio į išore, o po to išilgai jungimo linijos ir palei kraštus Panašiai priklijuokite ir likusią dangos dalį. Jei lyginant dangą, išsispaudė klijų – nuvalykite juos drėgnu skudurėliu.

Dangos siūlų sandarinimas

Drėgnose patalpose dangos siūles rekomenduojama užsandarinti. Taip dangos pagrindas apsaugomas nuo drėgmės prasiskverbimo. Suvirinus dangos lakštus padidėja jų vartojamoji vertė, danga apsaugoma nuo užteršimo ir plėšimo, sujungimas tampa hermetiškas, patalpa gražiau atrodo. Dabar vis dažniau taip jungiamos skirtingų spalvų, bet vienodo rašto dangos. Suvirinti galima dviem būdais – karštuoju ir cheminiu (šaltuoju).

Suvirinimas

Tai paprasčiauas ir geriausias būdas, vienok reikalaujantis specialių įrankių. Dangos siūlės kraštus apipjaukite sspecialiu peiliu – gausite V profilio vagelę. Dabar pasinaudokite specialiu įtaisu, panašiu į karšto oro pūtiklį. Išlydytą suvirinimo virvelės masę aparato antgaliu paklokite griovelyje. Prieš darbą labai pravartu pasitreniruoti su dangos atliekomis. Virš dangos paviršiaus išlindusią sustingusios virvelės dalį nupjaukite specialiu peiliu. Dangas suvirinti galima tik tada, kai klijai būna visiškai išdžiūvę.

Suklijavimas

Jums prireiks tik specialių siūlių klijų. Norėdami gauti nematomą sujungimo liniją, ant jungiamų lakštų priklijuokite lipnią plėvele (l – 2 cm pločio). Po to ją įpjaukite, peilį spausdami įį plyšį tarp lakštų. Taip paruoštą sujungimo vietą įkiškite aštrų klijų tūtelės galą taip, kad jis paliestų grindis. Lėtai traukite ji išilgai siūlės ir tuo pačiu metu iš tūtelės spauskite klijus. Klijų perteklių palikite ant juostelės. Praėjus maždaug 10 minučių juostelę galite nuplėšti, o po 2 – 3 valandų siūlė bus tokia stipri, kad galėsite statyti baldus.

Apdaila

Paklotos PVC dangos, kaip ir bet kurios kitos, sujungimus su kito tipo dangomis reikia papildomai apsaugoti prisukant virš jų specialius aliuminio arba plastikinius profilius. Nedideli kraštų apipjovimo nelygumai savaime pasislepia, prie sienų apačios pritvirtinus gridjuostes.

Linoleumo priežiūra

Šiuolaikinė vinilinė grindų danga yra ypač patikima ir ilgaamžė, tačiau ją kaip ir kiekvieną dangą reikia nuolat prižiūrėti. Žemiau išvardytos rekomendacijos padės ilgai išsaugoti Jūsų grindų dangos puikią išvaizdą.

Kaip prižiūrėti?

Buitinė PVC danga yra ilgaamžė ir lengvai prižiūrima, tačiau ją svarbu atidžiai saugoti nuo mechaninių pažeidimų. Stumdydami baldus ar buitinius prietaisus, pakiškite po jų kojomis faneros ar plastiko gabaliukus. Taip apsaugosite dangą nuo įplėšimų, kurių vėliau niekaip neužtaisysite! Nepamirškite, kad batai smailiais kulniukais taip pat gali pažeisti dangą!

Kad dangos netrintų dulkės, smėlis ir purvas, prie durų paklokite kilimėlį kojoms valyti. Taip pat rekomenduojame reguliariai susiurbti dulkes ir purvą. PVC dangą taip pat reikia saugoti nuo kontakto su batų ttepalu, plaukų losjonu, dažais, gyvulių išmatomis, guma ar guminiais daiktais. Visi jie palieka neišvalomas dėmes ir chemiškai pažeidžia dangą. Karšti ar degantys daiktai taip pat neturi papulti ant dangos!

Plovimas

PVC danga – viena iš lengviausiai prižiūrimų grindų dangų. Kasdienei priežiūrai pakanka skudurėlio, sudrėkinto drungname vandenyje su švelniais plovikliais. Blogiausiu atveju tiks ir švelnus skystas indų ploviklis. Kiekvienas gamintojas rekomenduoja PVC dangos plovimo skystį, pvz. Armstrong’s Once ‘n Done No Rinse Cleaner, or Mannington’s Award Cleaner. Rimtesnės ruošos metu ir ypač labiau teršiamose patalpose naudokite specialiai PVC dangos plovimui skirtą emulsiją. Jei jūsu grindų danga nebežvilga kaip nauja, atnaujinkite ją specialią grindų poliravimo emulsiją – tai pailgins dangos tarnavimo laiką. Patalpose, kur intensyviai vaikštoma, naudokite Naudokite tik tokias valymo priemones, kurios tikrai tinka vinilinei grindų dangai. Jokiu būdu negalima valyti PVC grindų dangos parafinu, terpentinu, benzinu ar balinimo priemonėmis. Vandeniu nenusiplaunančias riebalų ir dervos dėmes valykite benzinu, vaisių dėmes – 5 proc. druskos rūgšties tirpalu, rašalo -grynu spiritu. Valymui nenaudokite acetono, acto rūgšties ir chloroformo.

Kiekvienas gamintojas pateikia papildomas , išsamias PVC grindu dangos priežiūros rekomendacijas.

Paklojote dangą-kada galima pradėti ją naudoti?

Po to, kai paklojote PVC dangą, pirmąsias 24 val. palaikykite bent 20 laipsnių patalpos temperatūrą – tai leis greičiau sustingti klijams, 24 vval. nevaikščiokite ant dangos sujungimo siūlių, 5 dienas venkite ridenti ar stumdyti sunkius daiktus, nes pažeisite nesustingusį klijų sluoksnį, vėliau klijams sustingus defektai taps pastebimi. Stumdant labai sunkius objektus yra patartina naudoti apsauginį pagrindą, kuris lygiau paskirstytų svorį. Pirmąsias 5 dienas neplaukite dangos – leiskite klijams sukietėti. Prieš įnešdami baldus, patikrinkite jų kojeles ir ratukus – aštrūs kraštai gali pažeisti palyginus minkštą ir ploną buitinės vinilinės dangos viršutinį sluoksnį. Komercinė homogeninė danga šiuo atveju yra atsparesnė.

Išvada:

Referate pateikta informacija apie įvairių žymių firmų gaminamą, bei parduodamą produkciją Lietuvoje. Supažindinama su įvairios paskirties PVC grindų danga, jos savybėmis, priežiūra, naudojimu, standartais, gamybos procesu. Čia taip pat galima rasti naudingų patarimų kaip greitai ir kokybiškai pakloti PVC grindų dangą patalpoje ir kaip alikti jo apdailą.

Turinys:

PVC grindų dangos…………………………1

Itin atsparios PVC dangų kolekcijos………………………6

PVC dangų gamintojai…………………………10

LAip pasirinkti linoliaumą…………………………12

Išvada…………………………17

Turinys…………………………18

Naudota literatūra…………………………19

Naudota literatūra:

www.google.lt

www.statyba.lt

www.dekoras.lt

www.dubingiai.lt

www.senukai.lt

www.forbo.lt