gydymas medumi

Gydymas medumi

Peršalus rekomenduojama medų vartoti prieš naktį su karšta arbata arba pienu (1 stiklinė karšto gėrimo ir 1 valgomasis šaukštas medaus), su citrinos sultimis (100 g medaus ir pusės citrinos sultys). Derinant medų su vaistingaisiais augalais, jo gydomasis poveikis dar labiau sustiprėja.

Nosies, burnos ertmės ir gerklės ligos

Sergant rinitu (nosies gleivinės uždegimu) daromos vietinės medaus aplikacijos.

Geriausiai tinka susikristalizavęs medus arba medaus bei anestezino, padedančio sumažinti arba visiškai pašalinti medaus sukeliamus nemalonius pojūčius, mišinys. 0,5 g anestezino sumaišoma su 25 gg medaus, gerai išmaišoma ir stikline mentele įvedama į nosį.

Ši procedūra daroma 2 kartus per dieną.

Inkstų ligos

Medus šiek tiek skatina šlapimo išsiskyrimą.

Meduje esantis flavinas išplečia inkstų kraujagysles, o gausybė kitų naudingųjų medžiagų padeda pasišalinti šlakams, palankiai veikia inkstų audinius, dezinfekuoja šlapimtakius, naikina ligas sukeliančius mikrobus.

Medus naudingas ne tik inkstų ligų gydymui, bet ir jų profilaktikai. Rekomenduojama per parą suvalgyti 80-120 g medaus. Galima jį užgerti citrinos ar erškėtuogių sultimis.

Inkstų ligas efektyviausiai gydo kaštonų, pievų žolynų ir ttrešnių medus.

Sergant plaučių tuberkulioze,

rekomenduojami medaus ir įvairių produktų mišiniai, sustiprinantys organizmą. Tokie mišiniai tinka visiems nusilpusiems žmonėms ir po operacijų sveikstantiems ligoniams:

– sumaišykite 15 ml alijošiaus sulčių ir po 100 g sviesto, žąsies taukų bei kakavos. Pakaitinkite iki užvirimo, bbet neužvirinkite. Vartokite rytais ir vakarais po 1 valgomąjį šaukštą prieš valgį, užgerdami šiltu pienu;

– 3-5 metų alijošiaus lapus 12-14 dienų palaikykite 4-8 laipsnių temperatūroje tamsioje patalpoje. Po to nuplaukite, susmulkinkite ir užpilkite verdančiu vandeniu (1:3). Po 1 valandos išspauskite sultis. 100 g šių sulčių sumaišykite su 500 g graikiškųjų riešutų branduolių bei 300 g medaus ir vartokite po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną 30 minučių prieš valgį.

Išsivysčius dantenų, burnos ertmės gleivinės uždegimui, sergant angina labai naudinga burną ir gerklę skalauti medaus ir vaistažolių nuovirų tirpalu:

– 1 dalis liepžiedžių ir 2 dalys ąžuolo žievės. 1 valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite stikline vandens ir užvirinkite. Atvėsinę nuovirą perkoškite ir jame ištirpinkite 1 arbatinį šaukštelį medaus;

– 1 valgomąjį šaukštą ramunėlių ir lliepų žiedų lygių dalių mišinio užpilkite stikline vandens ir užvirinkite. Atvėsusį nuovirą perkoškite ir jame ištirpinkite 1 arbatinį šaukštelį medaus.