TURIZMO AGENTŪRŲ ANALIZĖ KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖJE

KLAIPĖDOS UNIVERSITETO

KLAIPĖDOS UNIVERSITETO

SVEIKATOS MOKSLŲ FAKULTETO

REKREACIJOS IR TURIZMO KATEDRA

Rekreacijos ir turimo įvado analizė

TURIZMO AGENTŪRŲ ANALIZĖ

KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖJE

Darbą atliko: Neakivaidinių studijų

I kurso studetė

Marina Skorulskaja

Dėstytoja:

doc. dr. Aušrinė Armaitienė

KLAIPĖDA

Turinys

Įvadas…………………..2

Lankytų įstaigų sąrašas…………..2

1.VivaTravel……………2

1.1. Adresas, lokacija………..2

1.2. Vadovas, nuosavybės forma……3

1.3. Pagrindinė veiklos sritis……….3

1.4. Turizmo specialistų darbai, funkcijos…3

1.5. Įdomiausia informacija………..3

2. NEOturas……………….4

2.1. Adresas, lokacija…………4

2.2. Vadovas, nuosavybės forma……4

2.3. Pagrindinė veiklos sritis…….4

2.4. Turizmo specialistų darbai, funkcijos…5

2.5. Įdomiausia informacija……..5

3. Apibendrinimas………….5

Įvadas

Klaipėdos mieste yra nemažai rekreacijos ir turizmo įstaigų: rekraecinių zzonų, turistų lankomų vietų bei rekreacijos objektų. Tai parkai, žaidimų ir sporto aikštės, įvairūs prekybos ir pramogų centrai ( mega mall ) , matinimo paslaugas teikiančios įmonės, teatrai, kinoteatrai ir kt.

Ruošdamasi rekreacijos ir turizmo įstaigų analizei ir palyginimui, aplankiau dvi turizmo agentūras. Gyvenu netoli Vilniaus, todėl analizuoti Klaipėdos kelionių agentūras man buvo įdomiau.

Klaipėdos mieste yra nemažai turizmo agentūrų. Dažnos jų yra filialinės, t.y. priklauso centrinei UAB, kuri neretai yra Kaune ar Vilniuje.

Lankytų įstaigų sąrašas

Turizmo agentūros:

Viva TRAVEL,

NEOturas

1. Viva TTRAVEL

1.1. Adresas, lokacija

Agentūra Viva TRAVEL įsikūrusi I. Kanto str. 8, Klaipėdos miesto centro nuošalėje, netoli pagrindinės miesto H. Manto gatvės bei senamiesčio. Imanuelio Kanto gatvėje dauguma pastatų yra nuomojami įvairioms verslo įmonėms, tokioms kaip įvairias draudimo paslaugas teikiančios įmonės, aadvokatų kontoros, kitos turizmo agentūros ir t.t. Taigi ši miesto gatvė yra palyginti rami, tačiau judri transporto eismo atžvilgiu

( pėstiesiems patogu tai, kad transporto priemonėnių judėjimas yra vienpusis ).

1.2. Vadovas, nuosavybės forma

Ši agentūra yra filialinė, priklausanti Viva Travel agentūrų tinklui. Klaipėdos filialo direktorė yra Rasa Rutkauskienė, kuri vadovauja tik metus dirbančiam šiai agentūrai. Ši turizmo paslaugas teikianti agentūra, kaip ir dauguma kitų, yra privati – UAB.

1.3. Pagrindinė veiklos sritis

Pagrindinė šios agentūros veiklos sritis yra išvykstamojo ir atvykstamojo turizmo organizavimas. VivaTravel nepardavinėja paketų į tolimųjų reisų keliones.

1.4. Turizmo specialistų darbai, funkcijos

Šioje agentūroje dirba 2 turizmo specialistės. Abiejų darbas yra toks pats: pardavinėti paruoštus kelionių paketus, informuoti klientą apie naujienas, organizuoti atvysktamąjį turizmą ( transportą, mmaitinimą, apgyvendinimą ir kt. ). VivaTravel kelionių agentūros veiklos pagrindas yra pardavinėti jau paruoštus kelionių paketus. Keliones pagal individualų užsakymą agentūra organizuoja minimaliai – transportas + apgyvendinimas.

1.5. Įdomiausia informacija

Viva Travel kelionių agentūra išsiskiria iš kitų tuo Klaipėdos miesto agentūrų, kad šią vasarą organizuos burlaivių pardavimą per miesto regatų šventę.

( www.talllships.lt ). Taip pat ši agentūra pardavinėja ir mini kelionių paketus: romantiškus savaitgalius ir kitas paslaugas.

2. NEOturas

2.1. Adresas, lokacija

Agentūra NEOturas yra įsikūrusi J. Janonio g. 10 Klaipėdos miesto ccentro nuošalėje, netoli senamiesčio. J. Janonio gatve kertasi su pagrindine miesto gatve – H. Manto. Ši gatvė yra atokiau nuo pagrindinių žmonių susibūrimo vietų, tačiau yra verslo

„ miestelyje“ ir dėl to turi privalumų. Agentūros iškaba yra ryški ir matoma, todėl atkreipia praeivių dėmesį.

2.2. Vadovas, nuosavybės forma

Ši turimo agentūra turi 3 filialus Klaipėdos mieste. Šio filialio ( J. Janonio 10 ) direktorė yra L. Zuokienė. NeoTuras yra UAB: privati nuosavybės forma.

2.3.Pagrindinė veiklos sritis

Šios agentūros pagrindinė veiklos sritis: išvykstamasis turizmas ( atvykstamojo neorganizuoja ). Tuo skiriasi nuo ankstesnės mano analizuotos agentūros. Tačiau skirtingai nuo pastarosios mano minėtosios ( VivaTravel ), ši kelionių agentūra visiškai organizuoja individualaus plano keliones. Tai suteikia didesnių galimybių tokioje konkurencingoje turizmo agentūrų rinkoje.

2.4. Turizmo specialistų darbai, funkcijos

Šiame NeoTuro filiale dirba 3 turizmo specialistai, kurių du informuoja klientus įvairiais klausimais, skelbia naujienas ir t.t. bei pardavinėja jau paruoštus kelionių paketus, vienas organizuoja individualaus plano keliones.

2.5. Įdomiausia informacija

Kelionių agentūra NeoTuras išsiskiria tuo, kad specialiuojasi daugiausia

kruizinių kelionių organizavime Egipte bei kelionėse į Tailandą. Taip pat, kaip jau minėjau, ši agentūra organiuoja individualias keliones nuo transporto iki gido.

3. Apibendrinimas

Abi šios kelionių agentūros yra panašios: tiek savo įsikūrimo vieta, tiek turizmo specialistų skaičiumi. Šiek tiek skiriasi jjų teikiamos paslaugomis. VivaTravel turi pranašumą prieš NeoTurą, nes organizuoja ir atvykstamąjį turizmą. O NeoTuras turi pranašumą,kad visiškai pilnai organizuoja individualias keliones. Įdomu, kuriai agentūrai bus palankesnės sąlygos plėstis ir didinti pelną esant ekonominei krizei. Mano asmenine nuomone, didesnį potencialą turi VivaTravel, organizuojanti atvykstantį turizmą, nes užsienio turistai Lietuvoje, manau, atneša didesnį pelną nei individualios lietuvių kelionės.