PAGRINDINĖS KOMPIUTERINĖS IR BENDRAVIMO PRIEMONĖS / ORGANIZAVIMAS
1. PAGRINDINĖS KOMPIUTERINĖS IR BENDRAVIMO PRIEMONĖS
1.1. Bendravimo tipai
Bendravimas- tai raktas į sėkmingą verslą. Jei potencialūs klientai ir vartotojai nieko nežino apie jūsų verslą, neturėdami informacijos negalės su jumis susisiekti ar pirkti jusų produkcijos. Jei jie gaus informacijos apie jūsų verslą, galės lengvai su jumis susisiekti.
Yra du esminiai bendravimo tipai- išorinis ir vidinis:
• Išorinis bendravimas tiesiogiai pasiekia vartotoją ir suteikia jam galimybę žinoti apie jūsų produktą ar paslaugą bei skatina pirkti. Į šį bendravimo tipą galime įtraukti lankstinukus, įvairias reklamos formas, ttelefoninius skambučius, internetinius puslapius ir visa tai, kas leidžia visuomenei sužinoti apie jūsų veiklą. Išoriniame bendravime labai svarbus yra įvaizdis. Jūsų ženklas turi pasakyti kas jūs esate. Jūsų firminis blankas turėtų tapti pardavimo įrankiu. Jūsų telefoninės žinutės turėtų atspindėti jūsų profesionalumą.
• Vidinis bendravimas yra esminis pritraukiant ir išlaikant tinkamus personalo darbuotojus. Vadovaujant įmonei jūs nuolatos turite bendrauti. Darbuotojus turite skatinti įvairiais būdais, tokiais kaip apdovanojimais, pagyrimais susirinkimų metu, telefoniniais skambučiais bei oficialių arba laisvų diskusijų metu.
Norint, kad bendravimas būtų efektyvus, rrekia šį procesą tinkamai organizuoti bei naudoti įvairias priemones. Šiame skyriuje mes aptarsime būtinas priemones bei organizavimo direktyvas tam, kad pagerintume supratimą apie svarbiausią verslo elementą- bendravimą.
1.2. Pagrindinės bendravimo priemonės
Pagrindinės priemonės naudojamos bendraujant yra telefonai, pranešimų gavikliai , fakso aaparatai ir kiti asmeniniai skaitmeniniai prietaisai. Visi šie aparatai turi bendrų ypatybių, pavyzdžiui, telefonas turi visas skaitmeninio prietaiso funkcijas, taip pat jis gali suteikti galimybę naudotis kompiuteriu ar elektroniniu paštu.
Telefonai. Telefonų rūšių yra be galo daug ir tiktai jūs galite nuspręsti, koks aparatas ar jo derinys jums labiausiai tinka.
Netgi standartinis jūsų įstaigos telefonas turi suteikti jums galimybę pasirinkti. Pradėdami verslą jūs turite įsivesti bent vieną telefoninę liniją. Šis telefonas turėtų sugebėti priimti pranešimus tuo atveju, jei jūs negalėsite atsiliepti asmeniškai.
Bevieliai telefonai tampa būtinybe. Šio telefono pagalba jūs galite išvengti praleistų skambučių.bevielių telefonų privalumų skaičius visiškai priklauso nuo jūsų ir jūsų įmonės poreikių. Įsigyti paprastą aparatą jūs galite be jokio mokesčio, tik pasirašę sutartį su ryšių bendrove. Tačiau jūs ggalite pasirinkti tokį aparato modelį, kuris galėtų priimti jūsų elektroninį paštą, turėtų ryšį su visuomenės informavimo priemonėmis, internetu, turėtų kalendorių ir netgi suteiktų jums galimybę žaisti žaidimus.
Yra daug ypatumų, į kuriuos atsižvelgdami galite rinktis tarp standartinio ar bevielio telefono. Tai tokios funkcijos, kaip skambučio laukimas, skambučio peradresavimas, galimybė bendrauti iškart su keliais pašnekovais bei balso paštas. Taip pat yra platus planų bei ryšių bendrovių pasirinkimas. Konkurencija leidžia pasirinkti efektyviausią variantą. Prieš pasirenkant tam tikrą bendrovę ar planą, įsitikinkite, kad ttai visiškai atitiks jūsų poreikius. Pasikeitus jūsų poreikiams nedvejodami reikalaukite informacijos apie planus, kurie atitiktų jūsų reikalavimus. Dauguma bevielio telefoninio ryšio bendrovių suteikia galimybę gražinti telefono aparatą per 15-30 dienų nuo jo aktyvavimo, jei jūs esate nepatenkintas. Taigi, per tą laiką įsitikinkite, kad telefonas, kurį naudosite namuose ar darbo vietoje, jums yra tinkamas.
Patarimai apie telefoną. Yra svarbu suprasti, kad telefonas yra svarbiausia priemonė kuriant sėkmingą verslą. Įsirašykite balso pašte žinutę, kuri informuotų, kada jūs galėsite atsakyti į skambutį ir visuomet išklausykite savo balso paštą, kad galėtumėte nedelsiant perskambinti.
Turėkite atskiras telefono linijas verslo skambučiams ir savo asmeniniams reikalams. Neleiskite savo šeimos nariams naudotis verslo linija. Būtinas papildomas telefono linijas įsiveskite prieš pradedant veiklą.
Balso pašto sistema yra labiau pageidaujama nei autoatsakiklis. Balso paštas yra patikimas, patrauklus kaina, prieinamas visur ir sukuria geresnį verslo įvaizdį.
Apsvarstykite galimybę dėveti ausines naudojantis bevieliais ir kilnojamais radijo telefonais. Toks bendravimas yra aiškesnis, saugesnis ir jūsų rankos lieka nesuvaržytos.
Palikdami telefoninę žinutę, jos pradžioje ir pabaigoje aiškiai pasakykite savo vardą ir telefono numerį.
Naudodamiesi telefonu būkite mandagus. Geras etiketas reikalauja vengti skambučių verslo kalusimais susirinkimų ar priešpiečių metu.
Fakso aparatai. Reikia priimti sprendimą, kokį fakso aparatą pasirinkti- paprastą, ar tokį, kuriame būtų “viskas viename”,t.y. ttokį, kuris galėtų ne tik faksuoti, bet ir spausdinti bei skenuoti. Reiktų atsižvelgti į savo biudžeto bei erdvės galimybes. Apskritai, kuo paprastenis aparatas, tuo mažiau problemų turėsite.
Svarbu, kad jūsų fakso aparato atymintinė būtų kuo didesnė. Tai suteikia galimybę faksuoti informaciją greičiau nei spausdinti. O kuomet fakso atmintis yra pilna, perdavimo greitis sulėtėja iki spausdinimo greičio.
Tiekėjai gali sujungti jūsų fakso aparatą ir elektrononį paštą į vieną sistemą. Tokiu atveju jūsų fakso aparatas veiks lygiai taip pat, tačiau atfaksuota informacija bus atsiųsta į jūsų elektroninį paštą kaip papildomas dokumentas. Toks sprendimas yra labai palankus daug keliaujantiems žmonėms, kuomet nėra galimybės turėti šalia fakso apapratą.
Patarimai apie faksavimą. Naudokite firminį savo įmonės titulinį lapą. Nepamirškite, kad tai yra išorinio bendravimo dalis, kuri atsindi jūsų verslo ir jūsų įvaizdį.
Savo fakso aparatui naudokite atskirą telefono liniją.
1.3. Kompiuteriai
Kompiuteris yra viena iš būtiniausių priemonių ir net neverta abejoti apie jo svarbą. Toliau kalbėsime apie tris pagrindinius kompiuterio modelius bei kompiuterines sitemas- stalinį kompiuterį, portatyvinį kompiuterį, kitus asmeninius skaitmeninius įrenginius bei programinę įrangą, kurios dėka visa tai veikia.
Stalinis kompiuteris – tai yra dažniausiai naudojamas kompiuterio tipas įstaigose. Ši kompiuterinė sistema turėtų atlikti pagrindines jūsų verslo operacijas. Į ją turėtų įeiti procesorius, monitorius, modemas, diskasukis, vvieta diskeliui ir spaausdintuvas. Taip pat yra reikalingi ir kiti programiniai įrenginiai, kaip pavyzdžiui ZIP diskasukis ar galimybė skaityti/įrašyti kompaktinius diskus.
Kompiuterinių sistemų pardavimo kainos gali labai svyruoti. Vienintelis naudingas patarimas – gauti kuo daugiau ir greičiau. Net ir pačios naujausios šiandieninės technologojos greitai tampa pasenusiomis. Laimei, tai nereiškia, kad jūsų įsigytas kompiutris nepatenkins jūsų poreikių ilgesnį laiką.
Portatyvinis kompiuteris/užrašų knygelė – tai nešiojamas kompiuteris. Kiekvienas toks kompiuteris turi skirtingas galimybes. Į tokio kompiuterio rinkinyje dažniausiai nėra spausdintuvo, todėl jį turėsite įsigyti kaip priedą. Naudojantis portatyviniu kompiuteriu yra galimybė prisijungti į bendrą jūsų įmonės kompiuterinį tinklą ir apdoroti pagrindinę informaciją naudojantis dideliu monitoriumi bei pilno dydžio klaviatūra.
Portatyviniai kompiuteriai yra šiek tiek brangesni už stalinius kompiuterius, tačiau jei jūs keliaujate ir jums kompiuteris reikalingas visada, yra verta sumokėti daugiau. Primename dar kartą- išnaudokite visas galimybes. Dėl tam tikros konstrukcijos, portatyvinius kompiuterius nėra taip lengva patobulinti, kaip stalinius. Pirkdami portatyvinį kompiuterį, įsitikinkite, kad jis turi visus jums reikiamus privalumus. Ilgalaikio veikimo baterija yra dar vienas svarbiausių portatyvinio kompiuterio elementų, tačiau tai tampa visiškai nesvarbu, jei jūs turite galimybę naudotis elektros tinklais.
Asmeninė skaitmeninė įranga – rankiniai kompiuteriai skaitmeninės priemonės tampa vis populeresnės. Yra dvi pagrindinės šių prietaisų rūšys 1)tos, kurios naudoja
delno valdymą 2) tos, kurios naudoja Microsoft Pocket PC valdymo sistemą. Šios priemonės leidžia jums suderinti pagrindinius organizacinius reikalus jūsų kompiuteryje. Kiekviename komplekte jūs galite turėti užrašų knygelę, kalendorių, taip pat ir būtinų atlikti darbų sąrašą. Daugelis šių priemonių leidžia jums gauti ir atsakyti į elektroninį paštą bevieliu būdu ar perduodant informaciją modemo pagalba. Niekada nebūkite nepasiekiami!
Programinė įranga. Įsigyta programinė įranga yra raktas į jūsų kompiuterio produktyvumą. Operacinė sistema, ar tai būtų PC ar Macintosh, jau turėtų būti įdiegta. Dauguma pprograminių įrangų būna duodama kaip priedas. Jūs bent jau turėtumėte turėti galimybę atlikti teksto parengimą ir spausdinimą, naudotis elektronine skaičiuokle ir atlikti paprasčiausias operacijas.
Plačiausiai naudojama ir prieinamiausia yra Microsoft Office programinė įranga. Ši programinė įranga siųlo daugybę įvairių programų, skirtų teksto tvarkymui, elekktroninį paštą, skaičiuoklę, galimybę atlikti prezentacijas bei organizuoti veiklą ir dar daug daugiau.
Be to, jūs turite pamąstyti apie finansų ir apskaitos programines įrangas, kurios yra reikalingos jūsų verslui. Atkreipkite dėmesį, kad apsaitos ir buhalterinės programos turi bbūti teisingai atliktos iš pirmo karto, todėl reikia atidžiai įvesti duomenis.
Pagalbinės sitemos. Yra dau įrengimų, kurie gali būti naudojami kartu su jūsų kompiuteriu, norint padidinti funkcionalumą ir pagerinti jūsų verslo įvaizdį. Tačiau tai reiklauja specialiai tam sukurtų programinių įrangų, ppalengvinančių jūsų darbą.
Skaitmeninė kamera. Šia kamera padarytos nuotraukos gali būti tiesiogiai perkeltos į jūsų kompiuterį. Ten gali būti įtraukti rekvizitai, produkcijos katalogai, paveikslėliai su aprašymais ir daug daugiau.
Skaitmeninių kamerų būna įvairių dydžių ir formų, tačiau kaina priklauso nuo kokybės, kuri yra matuojama megapiksais. Kameros, turinčios daugiau nei 3 megapiksus yra labai aukštos kokybės.
Skeneris. Kuomet jūs turite kokio nors dokumento spausdintą kopiją ir norite ją įtraukti į skaitmeninį dokumentą, tai galite atlikti skenerio pagalba. Tiesą sakant, kuo aukštesnė skenerio kaina, tuo geriau jis atlieka savo funkciją.
Bevielis perdavimas. Tokie prietaisai jums leidžia bendrauti su kitais tokio tipo prietaisais.Galimybė bendrauti nenaudojant laidų ir kištuko yra labai patraukli ir reikalinga.
Nepamirškite reguliariai peržiūrėti atsargines programas, naudojamas jūsų versle. Papildomos programos ddažniausiai yra pateiktos kompaktiniuose diskuose ar ZIP diskuose, tačiau visas šias programas galite rasti internete.
1.4. Internetas
Internetas tapo labai svarbi verslo priemonė. Jis yra būtinas naudojantis elektroniniu paštu bei norint parduoti prekes ar teikti paslaugas.
Norint naudotis internetu jums yra reikalinga naršyklė. Tai yra dalis programinės įrangos. Dvi pagrindinės programos yra Microsoft Internet Explorer ir Netscape Navigator.
Kuomet jau turite naršyklę, jums reikia turėti priėjimą prie interneto. Tai yra atliekama su Internet Service Provider (ISP) programa. Visos programos suteikia galimybę naudotis eelektroniniu paštu. Jeigu jūs norite turėti daugiau privalumų, jums tiks America Online ir MSN programos. Jeigu jūs sugebate naudotis ir dirbti interneto programose, kurios reikalauja turėti šiek tiek daugiau žinių, galite pasirinkti tokias programas kaip ISP ir AT&T ar Earthlink. Taigi, yra daug bendravimo formų, kurias galite pasirinkti atsižvelgdami į poreikius bei kainą.
Kaip jūs panaudosite internetą savo versle priklauso tik nuo jūsų. Jūs turbūt dar nesate pasiruošęs parduoti savo produkciją interneto pagalba, bet jus domina besiplečiantis internetinis tinklas, jūsų firmos internetinis puslapis, kuris leidžia potencialiems pirkėjams žinoti apie jus. Iš kitos pusės, jūs galite naudoti internetą kaip pagrindinį jūsų prekybos kanalą. Tačiau prisiminkite, viskas vis dar yra ant žemės- jums reikia gaminti tokią produkciją ir teikti tokias paslaugas, kokių reikia žmonėms; jūs turite pritraukti žmonių dėmesį prie jūsų internetinio puslapio, kad jie turėtų galimybę iš jūsų pirkti produkciją ar paslaugas. Jūs turite juos įtikinti pirkti. Jums reikalinga vieta laikyti savo produkciją; ir jums reikalingas geras būdas tai parduoti parduoti.
1.5. Technikos įrenginiai
Prieš pradedant kurti verslą, apsvarstykite, kokių įrenginių jums reikės. Įsiveskite papildomas telefono linijas. Įsigykite ir išmokite naudotis kompiuteriu. Nuspręskite kaip naudositės kompiuteriu.
Nepamiškite, kad darbuotojų tikrinimas kuomet jie naudojasi internetu darbo metu, nėra jų privačių teisių pažeidimas. Jūs tturite sudaryti raštišką abiejų pusių sutartį, kurią turėtų pasirašyti jūs ir jūsų darbuotojai.
Prisiminkite, kad tinkamas technologinių įrenginių panaudojimas jūsų versle nuo pat pradžios gali tapti sėkmingumo rodikliu.
2. ORGANIZAVIMAS
2.1. Ar reikalingas verslo partneris?
Geriausia nuspręsti, ar jums reikalingas partneris, ar ne, sudarant “už” ir “prieš” sąrašus. Dažniausios priežastys susijungti yra šios:
• Saugumas slypi skaičiuje. Kitaip tariant, jūs turite dvi galvas vietoj vienos, kuomet reikia kažką nuspręsti ar priimti tinkamą sprendimą. Kaip sakė Solomonas: “du gali nuveikti daugiau nei dvigubai. Jei suklumpa vienas, kitas jį pakelia; bet jei žmogus suklumpa būdamas vienas, jis jau patenka į bėdą. Be to, stovintis vienas žmogus gali būti lengvai nugalėtas, o tuo tarpu dviese, gali padėti vienas kitam ir nugalėti. Tryse gali nuveikti dar daugiau, nes trigubą virvę ne taip lengva nutraukti. “
• Jums nereikės visą laiką skirti verslui. Jūs turėsite kitą žmogų, kuris galės pasidalinti našta ir suteiks jums galimybę pasiimti atostogas ar sergant neiti į darbą.
• Jūs turėsite gerai motyvuotą bendradarbį, o ne tik darbuotoją, gaunantį algą.
• Partneriai taip pat gali būti naudingi, kuomet jie turi papildomų įgūdžių.
• Kartais yra būtina turėti partnerį įnešant kapitalą ir dalinantis rizika, ir ypač tuomet, jei viskas vyksta ne taip, kaip buvo suplanuota.
Kai kurie argumentai prieš partnerį:
• Jūs turėsite ddalintis pelną, jei verslas bus sėkmingas.
• Jūs prarasite visišką verslo kontrolę, ypač jei jūs ir jūsų partneris turėsite skirtingą nuomonę priimant tam tikrus sprendimus.
• Jei verslas bus sėkmingas, jūs turėsite pasidalinti nuopelnus.
• Partneris gali atnešti nesėkmę, jei jo priimtas sprendimas nėra geras.
• Bankroto atveju, partneris negalės nupirkti jūsų verslo dalies.
Norint nuspręsti, ar asmuo tinka būti jūsų partneriu, reikia apsvarstyti keletą dalykų, tokių kaip pavydžiui, ar jūsų panašūs darbo įpročiai, ar panašūs tikslai siekiant naudingai vystyti verslą, ar jūsų nuomonės svarbiausiais klausimiais sutampa. Pavyzdžiui, skirtingi sugebėjimai leidžia jums paskirstyti darbo krūvį ir lengviau spręsti problemas.
Skirtingi įgaliojimai leidžia jums vetuoti bet kurį jūsų partnerio sprendimą netgi labai svarbiais klausimais, o tai padeda išlaikyti stabilumą ir sumažinti konfliktų skaičių. Galiausiai, jūs pats galėsite nuspręsti, ar pasirašyti pirkimo-pardavimo sutartį nesutarimo atveju ir ar tikėtis, kad pirkėjas sumokės dalį sumos už įsigytą prekę bankroto atveju. (Tokiu atveju pirkimo-pardavimo sutartis jus apdraus ir padengs nuostolius jei jūsų partneris subankrutuos).
2.2. Kokio tipo verslo organizavimas yra jums tinkamiausias?
Nepriklausomai nuo to, ar verslą pradėsite vienas, ar su partneriu, geriausia yra pasikonsultuoti su teisininku ir nuspręsti, kokio tipo verslo organizavimas būtų jums geriausias. Jūsų pasirinkimas galimybės:
• Turėdami privačią nuosavybę jūs būsite vienas. Tokiu atveju jūs turėsite neribotą atsakomybę atsiradus skoloms ir pajamos bei
nuostoliai atsispindės pajamų mokesčių deklaracijoje, kartu su visomos kitomis pajamomis ir išlaidomis (nors tai bus pateikta skirtingose dokumentuose). Nors neturėdamas partnerių jūs išvengsite papildomų išlaidų įforminant partnerį ar korporaciją, dauguma žmonių verslą pradeda būtent taip tik todėl, kad nėra susipažinę su kitomis verslo organizavimo formomis.
• Lygiavertės partnerystės atveju kiekvienas iš partnerių turi neribotą atsakomybę padengiant nuostolius. Pajamos ir išlaidos yra registruojamos atskirose atskaitose dėl mokesčių deklaravimo, tačiau kiekvienas atskirai pateikia ataskaitą apie apmokestintą pelno dalį ar nuostolius.
• Ribotos partnerystės atveju, kiekvienas iiš partnerių turi neribotą atsakomybę padengiant nuostolius, tačiau atsiradus skoloms, kiekvienas grąžina tik savo įdėtą lėšų dalį. Išskyrus keletą nereikšmingų smulkmenų, šio tipo valdymas yra labai panašus į lygevertės partnerystės valdymą.
• Korporacijos atveju, investitoriai turi ribotas galimybes. Nei vienas iš akcininkų nėra įsipareigojęs padengti korporacijos nuostolius. Tokiu atveju kreditoriai gali pasiimti tik korporacijos turtą nuostoliams apmokėti. Korporacija pati registruoja pajamas ir mokesčių dydį. Korporacijos turi keletą finansinių privalumų, kaip pavyzdžiui mokesčių lengvatos bei sveikatos draudimo įmokos.
• Korporacijos tipas, kuri pasirinko bbūti “S” korporacija atsižvelgiant į federalinius pajamų mokesčius yra laikoma bendrove, nors iš kitos pusės, ji yra tarsi korporacija ir dėl kitų tikslų.
• Ribotos atsakomybės bendrovė apriboja galimybes visiems jos nariams, tačiau dažniausiai gali naudotis valstybinėmis lėšomis. Valstybės įstatymų dydis sskiriasi apmokant įvairius įmonių mokesčius. Mokesčių sistemą gali valdyti vienas narys, arba ji gali būti paskirstyta keletui narių.
Akivaizdu, kad yra galimi ir kiti variantai, ir jūs turėtumėte pasikonsultuoti su savo teisininku ir/ ar buhalteriu, kad galėtumėte nuspręsti, kokio tipo verslo organizavimas jums labiausiai tiktų.
Vienas iš dalykų, kurį reikia apsvarstyti priimant galutinį sprendimą, yra tas, kad nors korporacijoje akcininkų galimybės yra apribotos, tačiau jei korporacija neturi pakankamai turto, kreditoriai reikalauja asmeninių akcininkų garantijų.
2.3. Įstatymai, kurie gali turėti jums įtakos
Yra daug įstatymų, kuriuos reikia pritaikyti smulkiame nuosavame versle. Geriausia yra pasikonsultuoti su specialistais ir nutarti , kurie įstatymai jums yra palankiausi, kokie jums leis sėkmingai pradėti verslą ir kokių taisyklių reikia laikytis. Jūsų teisininkas jums turėtų padėti teisingai laikytis ddarbo įstatymų reikalavimų, kaip pavyzdžiui nepilnamečių, nelegalių svetimšalių įdarbinimas ir darbo saugumo taisyklės. Buhalteris jums turėtų padėti pildant:
• Pajamų mokesčių deklaracijas;
• Lengvatinių pajamų deklaracijas;
• Pajamų mokesčio atskaitymus ir skirstant mokesčių padalijimą tarp darbdavių;
• Realizuotų prekių mokesčių ataskaitas ir apmokėjimus.
Jūsų teisininkas jums turėtų patarti kokie yra reikalavimai norint gauti leidimą kurti verslą, kaip detaliau suprasti įstatymus, kokie yra sveikatos apsaugos reikalavimai ir aplinkos įstatymai.
Kaip jums gali padėti specialistai?
2.4. Kaip gali padėti profesionalai?
Jūsų teisininkas. Be anksčiau paminėtų pareigų, jūsų teisininkas turėtų sudaryti jūsų partnerystės ssutartį, korporacijos firminį blanką, taip pat vertybinių popierių blanką, užpildytą ministro ir korporacijų skyriaus vadovo. Jis ar ji jums turėtų patarti kaip yra geriausia išlaikyti nuosavybę, turėtų asistuoti vykdant derybas ir peržiūrint dokumentus. Jis ar ji turi padėti jums sadaryti pirkimo-pardavimo sutartis ir paruošti reikiamus dokumentus.
Jeigu jūsų verslui reikės nuomotis patalpas, saugyklas ar gamyklas, jūsų teisininkas turėtų peržiūrėti ir patvirtinti nuomos dokumentus. Nuomos sutarties dokumentas įpareigoja jus, todėl jūsų teisininkas privalo jums padėti sudaryti teisingą sutartį jums palankiomis sąlygomis. Pavyzdžiui, jeigu jūs numatote tolesnę verslo plėtrą, į jūsų nuomos sutartį turėtų būti įtrauktos sąlygos dėl tolesnių veiksmų.
Jūsų verslas gali reikalauti specializuotų teisinių patarimų, apsaugojant jūsų intelekualines teises. Intelektualinė nuosavybė apima jūsų nuosavybės teises į jūsų verslo pavadinimą, skiriamąjį firmos ženklą, autorines teises ir patentus. Intelektualinės nuosavybės įstatymas yra specializuota sritis ir jums gali prireikti būtent tokio teisininko, kuris specializuojasi būtent šioje srityje.
Jūsų buhalteris. Jūsų buhalteris gali tapti svarbiu patarėju, priimant tokius sprendimus, kaip:
• koks būtų tinkamiausias kapitalo paskirstymas akcijoms ir paskoloms;
• nusprendžiant, koks nuosavybės turėjimo būdas yra geriausias;
• padedant įsigyti verslui reikalingas apskaitos knygas bei protokolus;
• patariant, kokių reikėtų kompiuterinių įrengimų skaičiavimams atlikti.
Jis ar jis atliks svarbų vaidmenį užpildant mokesčių deklaracijas, patariant savininkams kaip išlaikyti stabilumą, parengiant oficialias ataskaitas, atliekant eekonomines prognozes, taip pat svarstant galimybes, ar plėsti verslą, ar piimti papildomų darbuotojų ir ar jūs tikrai uždirbate pinigus užsiimdami būtent šiuo verslu.
Algalapių sudarinėtojai. Algalapių sudarinėtojai gali prisiimti visą atsakomybę išmokas ir darbuotojų priėmimą. Dvi didžiausios firmos, kurios tiekia šias paslaugas yra ADFP ir PAYC. Jos atlieka šias funkcijas:
• yra atsakingi už algalapius, įskaitant mokesčius, algalapių mokestines pajamas ir ataskaitas;
• yra atsakingi už darbuotojų vadovo knygos parengimą;
• padeda priimant naujus darbuotojus, asistuoja pokalbio metu bei apmokant darbuotojus;
• yra atsakingi už nedarbingumo garantijų tvarkymą.
Jūsų būsimo pensijos plano valdymas. Būdamas verslo savininku jūs galite atidėti dalį mokesčių savo ir savo darbuotojų būsimoms pensijoms. Tinkamas pensijų planavimas padės jums pritraukti ir išlaikyti gerus darbuotojus.
Specialistų patarimai gali būti reikšmingi padedant suformuluoti jūsų verslo planą:
• tinkamas organizavimo pasirinkimas;
• pareigų paskirstymas partneriams;
• sritys, kuriose kiekvienas bus atsakingas ir koks bus kiekvieno savininko nuposavybės dydis.
Jie turi patarti verslo klausimais ir kai sekasi, ir kai nesiseka, taip pat turi padėti vesti derybas su pardavėju bei jo advokatu.
Galiausiai, jie jums turi patarti, dėl kapitalo dydžio verslo pradžioje ir vėliau, jei sėkmės atveju verslą plėsite toliau.
2.5. Patarimai
Prieš pradedant kurti verslą, pasidomėkite teisininkų rekomendacijomis, buhalteriais ir draudimo agentais, kad galėtumėte išsirinkti jums labiausiai tinkamus patarėjus, kurių gali prireikti jūsų veikloje. Jie, tikriausiai, ppirmas konsultacijas teiks nemokamai, tuomet, jūs galėsite nuspręsti, ar jie tinka būti jūsų kuriamos komandos nariais.
PRIEDAI
Priedas Nr. 1.
1 dalies verslo planas: Pagrindinės kompiuterinės ir bendravimo priemonės
Instrukcijos pildant verslo plano modelį:
1. kiekviena pašto dėžutė turi turėti pastovų pavadinimą parašytą didžiosiomis raidėmis;
2. po kiekvieno pavadinimo turi būti sakinys, prasidedantis žodžiais “Įterpti čia.” Tai suteiks galimybę įterpti papildomą informaciją. Pašto dėžutės išsiplės, jei naudosite kuo daugiau erdvės.
3. pabaigus kurti pašto dėžutę ištrinkite sakinius, prasidedančius “Įterpti čia.”, tuomet jūsų pašto dėžutė turės tik pavadinimą ir informaciją, kurią ten patalpinote.
Įtraukite naudingus paieškos duomenis ir pagrindinę informaciją. Pateikite tai įdomiai- pateikite reikalingą informaciją, jūsų biografijos faktus, lenteles, demografinius ir paieškos duomenis.
Dauguma verslo plano pavyzdžių galite rasti bibliotekose, knygynuose ir programinės įrangos pardavimo vietose.
Priedas Nr. 2.
1 dalies apklausa: Pagrindinės kompiuterinės ir bendravimo priemonės
1. Jei aš esu per senas ir nepakankamai turiu žinių apie kompiuterinį raštingumą, naudojimasi internetu, elektroniniu paštu, programine įranga, ar man verta pradėti verslą?
a) Taip, pradėkite be kompiuterio;
b) Ne, pirmiausia išmokite. Skaitykite knygas, užsirašykite į kursus ir mokykitės privačiai;
2. Aš jau esu pasiruošęs pradėti verslą, bet vis dar nelankau kompiuterinio raštingumo pamokų. Ar turėčiau pradėti verslą neturėdamas programinės įrangos ir pradėti naudotis ja vėliau?
a) Taip, pradėkite neturėdami kompiuterinės įrangos;
b) Ne, palaukite, kol įsigysite kompiuterius;
3. Savo naujame versle aš planuoju
įdarbinti žmones, mokančius naudotis internetu. Darbuotojų kontroliavimas tuo metu, kai jie naudojasi internetu yra jų privačių teisių pažeidimas:
a) Taip ;
b) Ne;
4. Jūsų fakso aparatai turėtų turėti atskiras telefonines linijas:
a) Taip;
b) Ne;
5. Kuris iš sekančių būdų nėra priskirimas išoriniam bendravimui:
a) Lankstinukai;
b) Internetiniai tinklalapiai;
c) Darbuotojų susirinkimai;
d) Jsų įmonės firminis blankas;
6. Naudojantis telefonu ( laidiniu ar kilnojamu radio telefonu) jūs galite pagerinti raiškumo, saugumo ir universalumo kokybę naudojantis:
a) Prietaiso mikrofonu;
b) Ausinėmis;
7. Telefonai turintys 800 numerių atmintinę tampa mažiau svarbūs dėl greičio ilgose distancijose:
c) Taip;
d) Ne;
8. Kokia sistema gebanti priimti telefonines žinutes yra rekomenduojama tuo atveju, jei jūs negalite jas ppriimti asmeniškai:
a) Balso paštas, sujungtas kartu su telefoniniais įrenginiais;
b) Autoatsakiklis;
9. Mokėjimas naudotis elektronine skaičiuokle yra :
a) Naudinga tam tikrose verslo srityse;
b) Būtina kompiuterinės įrangos dalis;
c) Naudinga daugelyje verslo šakų;
10. Į asmeninę skaitmeninę įrenginių sistemą įeina sekantys prietaisai: kilnojamasis radijo telefonas, galimybė išsiųsti ir gauti faksus ir elektroninį paštą bei tvarkyti savo kalendorių:
a) Taip;
b) Ne;
Priedas Nr. 3.
1 dalies žinių patikrinimas: Pagrindinės kompiuterinės ir bendravimo priemonės
1. šiame skyriuje jūs įgijote supratimą apie kai kurias bendravimo priemones, reikalingas šiandieniniame versle?
a) taip;
b) šiek tiek;
c) ne;
2. ar jums buvo pateikta pakankamai informacijos, kad ggalėtumėte nuspręsti, kokios priemonės labiausiai tiktų jūsų verslui?
a) taip;
b) ne visiškai;
c) ne ;
3.ar ši informacija paskatino jus pradėti mokytis naudotis prietaisais reikalingais jūsų versle?
a) taip;
b) ne;
c) as jau esu susipažinęs su šiomis priemonėmis;
4. ar jūs panaudojote pateiktą verslo planą savo vversle?
a) taip;
b) dar ne, bet planuoju tai padaryti;
c) neplanuoju to daryti;
Priedas Nr. 4.
2 dalies verslo planas: Organizavimas
Instrukcijos pildant verslo plano modelį:
1. kiekviena pašto dėžutė turi pastovų pavadinimą parašytą didžiosiomis raidėmis
2. po kiekvieno pavadinimo turi būti sakinys, prasidedantis žodžiais “Įterpti čia.” Tai suteiks galimybę įterpti papildomą informaciją. Pašto dėžutės išsiplės, jei naudosite kuo daugiau erdvės.
3. pabaigus kurti pašto dėžutę ištrinkite sakinius, prasidedančius “Įterpti čia.”, tuomet jūsų pašto dėžutė turės tik pavadinimą ir informaciją, kurią ten patalpinote.
Įtraukite naudingus paieškos duomenis ir pagrindinę informaciją. Pateikite tai įdomiai- pateikite reikalingą informaciją, jūsų biografijos faktus, lenteles, demografinius ir paieškos duomenis.
Daugumą verslo plano pavyzdžių galite rasti bibliotekose, knygynuose ir programinės įrangos pardavimo vietose.
Priedas Nr. 5.
2 dalies apklausa: OOrganizavimas
1. vienas savininkas nėra asmeniškai atsakingas už verslo įsipareigojimus
a) taip;
b) ne;
2. kuriose iš sekančių valdymo formų sveikatos apsaugos draudimo išmokos yra atskaitomos kaip verslo išlaidos?
a) privačioje nuosavybėje;
b) bendrovėje;
c) korporacijoje;
3. jeigu aš sukursiu verslą ribotos galimybės kompanijoje man reikės federalinius mokesčius registruoti kaip:
a) nuosavus;
b) korporacijos bendrovės;
4. aš ir mano svainis norime tapti partneriais ir atidaryti nedidelę dulkių siurblų taisymo parduotuvę. Mes norime investuoti visas savo pajamas. Mes turėtume:
a) sudaryti žodinę sutartį;
b) steigti korporaciją;
e) sudaryti partnerysę;
5. kaip verslo savininkas aš turiu galimybę dalį įmonės mokesčių atidėti būsimam pensijos planui
a) taip;
b) ne;
6. svarbiausia priežastis pradėti verslą su partneriu yra tta, kad:
a) jūsų partneris prisiims dalį atsakomybės už įsipareigojimus;
b) partneriai, turintys paildomų įgūdžių gali padidinti verslo sėkmę;
7. ar yra naudinga paruošti algalapių kvitus pradedant verslą:
a) taip;
b) ne;
8. “intelektualinė nuosavybė” kalba apie:
a) jūsų žinias apie verslą;
b) materialų turtą;
c) patentus, firmos skiriamuosius ženklus, autorines teises;
9. nuomos sutarties dokumentas turi būti peržiūrėtas jūsų:
a) buhalterio;
b) teisininko;
c) bankininko ;
d) savininko atstovo;
10. partnerystės pirkimo-pardavimo sutartis dažniausiai patvirtinamos :
a) jūsų banininko;
b) jūsų juristo;
c) gyvybės darudimo agento;
d) jūsų buhalterio;
Priedas Nr. 6.
2 dalies žinių patikrinimas: Organizavimas
1. ar jūs supratote daugiau apie skirtingus verslo organizavimo būdus?
a) Taip;
b) Ne;
2. ar jūs įsitikinote, kad yra svarbu specialistų, tokių kaip juristas, buhalteris ar draudimo agentas, pagalba organizuojant valdant verslą?
a) Taip;
b) Ne;
3. ar jums buvo suteikta galimybė sudaryti verslo modelį savo verslo plane?
a) Taip;
b) ne, bet ketinu tai padaryti;
c) ne;
4. ar jūs planuojate suburti profesionalią komandą prieš pradedant verslą?
a) Taip;
b) Nežinau;
c) Ne.