Verslo planas

VERSLO PLANAS

DUONOS IR PYRAGO GAMINIŲ GAMYBA

Uždaroji akcinė bendrovė “Stansta”

Vilniaus 25, Šalčininkai 4090

Laiškams:a.d. Nr. 48, Šalčininkai 4090

Bendrovės prezidentas: Jonas Petraitis

Tel. Ir faksas: 5 – 55 – 55

2005 m. lapkritis

Turinys:

SANTRAUKA 4

VERSLO APRAŠYMAS 5

VERSLO SRITIES APRAŠYMAS 5

VERSLO TIKSLAI, GALIMYBĖS IR ORIENTYRAI 5

PRODUKTO APRAŠYMAS 6

MARKETINGAS 7

RINKOS APŽVALGA 7

KONKURENCIJOS ANALIZĖ 8

MARKETINGO PLANAS 9

GAMYBA 10

TRUMPAS GAMYBOS PROCESO APRAŠYMAS 10

VIETOS ANALIZĖ 11

PATALPOS IR ĮRENGIMAI 12

TIEKĖJAI 12

DARBO JĖGA 13

GAMYBOS SAVIKAINA 14

VADYBA 20

ORGANIZACINĖ FIRMOS STRUKTŪRA 20

RIZIKOS ĮVERTINIMAS 21

GALIMOS PROBLEMOS IR KLIŪTYS 21

FINANSAI 22

REIKALINGAS KAPITALAS IR JO PANAUDOJIMAS 22

FINANSINIŲ PROGNOZIŲ PRIELAIDOS 22

FINANSINĖS ATASKAITOS 24

NENUOSTOLINGUMO ANALIZĖ 33

PRIEDAS 35

Santrauka

Dabar duonos ir pyrago gaminių gamybą yra vienas iš pelningiausių ir ppopuliariausių verslų Lietuvoje. Jums pateiktas verslo planas patvirtina šį teiginį. Palyginti su kitais verslais, konditerinių produktų gamyba ir pardavimas turi akivaizdžių pranašumų bent jau dėl to, kad tai pirmo būtinumo prekės ir net gi vartotojai negaunantys didelių pajamų, vartoja šias prekes.

Uždaroji akcinė bendrovė “Stansta” dirbs kaip duonos ir pyrago gaminių gamintoja bei realizuotoja. Duonos gaminių vartojimas yra gana didelis. Aukštos kvalifikacijos specialistų pagaminti gaminiai bus geros kokybės, o palankios kainos gundys pirkėjus pirkti būtent mūsų produkciją, o ne konkurentų. DDalyvavimas konditerinių gaminių parodose ir konkursuose padės supažindinti gyventojus su bendrovės gaminama produkcija ir praplės vartotojų ratą.

Uždaroji akcinė bendrovė “Stansta”yra kūrimo stadijoje, bus įregistruota Šalčininkų rajono savivaldybėje. Objektas – labai geroje vietoje, netoli nuo miesto centro, prie pat pagrindinės gatvės. TTeritorija ir keliai asfaltuoti, kas sudaro geras sąlygas transporto operacijoms atlikti. UAB “Stansta” tikslas yra kuo labiau išplėsti konditerijos gaminių asortimentą. Suprantama, visa tai daroma, kad klientas būtų patenkintas – kuo greičiau galėtų nusipirkti geros kokybės duonos gaminių palankiom kainom.

Pagrindiniai vartotojai yra:

• Vidurinės mokyklos

• Vaikų darželiai

• Parduotuvės

• Individualios prekybos įmonės.

Bendrovė “Stansta” produkciją žada pardavinėti pagal tiesiogines sutartis. Artimiausių laikų savo parduotuvės prie bendrovės rengti nežadama. Žadama bendradarbiauti ne tik su savo rajono parduotuvėmis, bet ir Vilniaus.

Bendrovėje “Stansta” iš pradžių dirbs 12 darbuotojų. Bendras mėnesinis atlyginimas pirmaisiais metais bus 5 700 Lt.

Nenuostolingumo tašką įmonė turėtų pasiekti jau 8 – tą mėnesį. Jau antrais veiklos metais žadama papildyti produkcijos asortimentą ir tokiu būdu padidinti savo apyvartą dvigubai.

Verslo aprašymas

Verslo srities aprašymas

Duonos gaminiai – ttai vienas iš dažniausiai žmogaus vartojamų produktų.

Duonos ir pyrago gaminiai – tai iš tešlos kepti produktai. Tešla yra ruošiama iš miltų, vandens ir valgomosios druskos. Ji pagerinama riebalais, pieno, kiaušinių produktais, cukrumi ir kt. Tešla rauginama raugu arba purenama mielėmis. Duona kepama iš ruginių ir kvietinių miltų, o pyrago gaminiai – tik iš kvietinių. Pyrago gaminiams priskiriami batonai, pynės, bandelės, pyragai. Sumažinto drėgnumo gaminių grupę sudaro riestainiai, džiūvėsiai, traškanti duonelė, šiaudeliai, lazdelės.

Duonos gaminių vartojimas yra gana didelis, o įmonių, kkurios užsiima duonos gaminių kepimų, irgi yra daug, todėl, norint išgyventi konkurentiškoje rinkoje, gamintojams reikia nuolat tobulinti gamybą, gerinti gaminių kokybę bei spręsti daugybę šio verslo organizavimo, valdymo ir klientų aptarnavimo problemų.

Bendrovė “Stansta”dirbs kaip duonos ir pyrago gaminių gamintoja bei realizuotoja. Bendrovės darbas neturėtų ypač veikti šios pramonės rūšies Lietuvoje, nes produkcijos paklausa yra didelė, o bendrovės apyvarta nedarys juntamos įtakos visai Lietuvoje gaminamai produkcijai. Kita vertus, bendrovės veiklos neturėtų ypač sąlygoti kiti, nes bus dirbama našiais įrengimais, naudojamos pigios žaliavos, kurių pasiūla bent jau kol kas yra gana didelė.

Verslo tikslai, galimybės ir orientyrai

UAB “Stansta” verslo plano esmė – kuo labiau išplėsti konditerijos gaminių asortimentą. Suprantama, visa tai daroma, kad klientas būtų patenkintas – kuo greičiau galėtų nusipirkti geros kokybės duonos gaminių palankiom kainom. Tai susiję su pagrindiniu bendrovės uždaviniu – duonos ir pyrago produktų gamyba. Dar daugiau – bendrovės tikslas yra tapti viena iš patikimiausių ir populiariausių kepyklų ne tik savo rajone, bet ir už jo ribų.

Sklandžiam darbui didelę reikšmę turi darbuotojų kolektyvas, kuriam turi būti sudaromos geros darbo sąlygos: tvarkinga darbo aplinka, platus infrastruktūrų tinklas, geras atlyginimas ir t. t.

Artimiausi tikslai apibrėžiami taip:

• Kuo greičiau pasiekti lūžio tašką;

• Papildyti asortimentą;

• Per dvejus metus pasiekti, kad firmos apyvarta ppadidėtų dvigubai, kartu būtų patenkinti visi klientų kokybės reikalavimai;

• Ypatinga dėmesį skirti personalo mokymui ir gerovei.

Produkto aprašymas

Bus gaminami konditerijos gaminiai:

• Bandelės su aguonomis, su cinamonu, su džemu, su varške, su razinomis;

• Batonai;

• Duona;

• Juostelės;

• Keksai su razinomis;

• Pynutės;

• Pyragai su cinamonu, su varške ir razinomis, su džemu.

Aukštos kvalifikacijos specialistų pagaminti gaminiai bus geros kokybės, o palankios kainos gundis pirkėjus pirkti būtent mūsų produkciją, o ne konkurentų. Dalyvavimas konditerinių gaminių parodose ir konkursuose padės supažindinti gyventojus su bendrovės gaminama produkcija ir praplės vartotojų ratą.

Produkcijos asortimento sąrašas pridedamas priede.

Marketingas

Rinkos apžvalga

Pagrindiniai produkcijos vartotojai:

• Parduotuvės

• Individualios prekybos įmonės

• Vidurinės mokyklos

• Vaikų darželiai

• Kavinės

Duonos ir pyrago gaminiai – pirmo būtinumo prekės, dėl to paklausa šioms prekėms ne mažėja, o didėjant gyventojų skaičiui, nuolat didėja.

Vienintelis veiksnys, kuris gali neigiamai atsiliepti pardavimuose, nepakankamai gera gyventojų ekonominė padėtis dėl aukšto nedarbo lygio rajone (apie 20 %). Bet pagal amerikiečių psichologo A. Maslovo teoriją visi žmonės priklauso vienai iš penkių poreikių piramidės pakopų. Dauguma mūsų rajono žmonių yra piramidės vidurinėje pakopoje, o gal ir žemiau, dėl to galime tikėtis didesnės apyvartos, nes prekė skirta žemesnei pakopai priklausantiems žmonėms. Todėl viena svarbiausių sėkmingo pardavimo sąlygų yra mažesnė nei konkurentų kaina, ką mes ir žadame padaryti.

Konkurencijos analizė

Konkurentus galima suskirstyti į dvi pagrindines grupes: sstambias, buvusias valstybines kepyklas ir smulkias bei vidutines privataus kapitalo įmones.

Vienas svarbiausių ir rimčiausių konkurentų AB “Vilniaus duona”. Tai stambi bendrovė, siūlanti didelį produktų asortimentą. Bet vienas iš trukumų – dėl gana didelio atstumo (daugiau nei 60 km.) atsiranda sunkumų su pristatymų.

Dar vienas rimtesnių konkurentų – V.Į. “Šalčininkų duonos kepykla”. Jos prekių asortimentas yra gana platus. Bet dėl nepakankamų vadybininkų žinių, blogai organizuoto marketingo, prastos reklamos ir prasto įvaizdžio rinkoje, ši kepykla neturėtų suteikti daug nemalonumų.

Nemažą įtaką verslui dabar gali daryti įsteigtos mažos ir vidutinio privataus kapitalo kepyklos, kurios pajėgia greitai reaguoti į rinkos poreikių kitimą, tačiau daugumas jų naudoja senus įrengimus, dėl ko produktų kokybė yra žymiai prastesnė ir siūlomas prekių asortimentas nėra platus. Trumpai aptarsiu pagrindines konkurentų siūlomų prekių kainas.

AB “Vilniaus duona”

Batonai – 0,90 Lt.

Palangos duona – 1,48 Lt.

Bočių duona – 2,96 Lt.

Bandelės su įdaru – 0,50 Lt.

Vilniaus duona – 2,15 Lt.

Pjaustinis batonas – 0,94 Lt.

Vaniliniai traškučiai – 2,19 Lt.

Duona sumuštiniams – 0,99 Lt.

V. Į. Šalčininkų duonos kepykla

Batonai – 0,90 Lt.

Pynutė -1,20 Lt.

Palangos duona – 1,60 Lt.

Šalčininkų duona – 1,40 Lt.

Dainavos duona – 1,35 Lt.

Kaimiška duona – 1,42 Lt.

Linkevič IĮ

Batonai – 0,90 Lt.

Kaimiška duona –

1,45 Lt.

Riestainiai – 0,23 Lt.

Bandelės su įdaru – 0,50 Lt.

I Margevičienės IĮ

Bandelės – 0,50 Lt.

Pynutė – 1,30 Lt.

Batonai – 0,60 Lt.

Keksai – 1,40 Lt.

G. Bašinsko firma “Mentora”

Pyragai – 2,20 Lt.

Duona “Bajorų” – 1,47 Lt.

Duona “Kauno” – 1,40 Lt

Bandelės – 0,80 Lt.

Duona “Palangos” – 1,62 Lt.

UAB “Ikris”

Duona – 1,30 Lt.

Pyragas – 1,90 Lt.

Batonas – 1,19 Lt.

Bandelės – 0,26 Lt.

Marketingo planas

Pardavimo strategija

Bendrovė “Stansta” produkcija žada pardavinėti pagal tiesiogines ssutartis. Artimiausių laikų savo parduotuvės prie bendrovės rengti nežadame.

Savo produkciją ruošiamės siūlyti visoms vidurinėms mokykloms, darželiams. Žadame bendradarbiauti ne tik su savo rajono parduotuvėmis, bet ir Vilniaus. Vienas didžiausių Vilniaus vartotojų būtų UAB “VP Market”.

Kainodaros strategija

Nustatant produkcijos kainą, bus įvertinama produkcijos savikainą ir ypač stebima padėtis rinkoje. Bendrovė savo produkciją žada pardavinėti šiek tiek mažesnėmis kainomis negu nusistovėjusios rinkoje ir laimėti didesnių apimčių. Konkurentų analogiškų prekių kainos pateiktos konkurencijos analizės skyriuje.

Pirkėjams didmenininkas esantiems Vilniuje kainos bus ššiek tiek mažesnės negu vietinėms įmonėms, tam kad pritraukti nutolusius klientus.

Reklama ir rėmimas

Didžioji produkcijos dalis turėtų būti parduodama sudarant tiesioginius sandorius, todėl reklamai nebus skiriama daug lėšų.

Žadama dalyvauti konditerinių gaminių parodose ir konkursuose, ir tokiu būdu supažindinti vvartotojus su siūlomu produkcijos asortimentu ir jos kokybe.

Gamyba

Trumpas gamybos proceso aprašymas

Duonos ir pyrago gaminiai kepami iš kvietinių ar ruginių miltų. Tešlos įmaišas užmaišomas porcijomis maišytuve su stacionariu kubilu. Paruoštas įmaišas paprastai sunaudojamas kelioms porcijoms tešlos. Kad neperrūgtų, įmaišą reikia suvartoti per 2 valandas. Paruošta tešla apdorojama mechaniškai – leidžiama per valcus. Valcuota tešla esti plastiškesnė, vienalytė, joje tolygiau pasiskirsčiusios papildomos žaliavos. Valcuoti tešlos gabalai yra paliekami pirmo atsistovėjimo spintoje 10-30 minučių rūgti. Pusgaminiai formuojami tešlos gaminimo – formavimo mašina. Įvairių rūšių pusgaminiams formuoti mašinoje yra keičiamos darbo dalys, kurios skiriasi kanalų skaičiumi, valiojimo įvorių, kreiptuvų ir numetiklių skersmeniu.

Tešlos pusgaminių formavimo kokybė priklauso nuo to, kaip sureguliuota mašina, nuo jos techninės būklės ir tešlos savybių.

Suformuoti pusgaminiai sudedami aant metalinių lapų. Pusgaminiai kildomi antro atsistovėjimo spintoje su trijų lentynų lopšiais. Iškilę pusgaminiai plikomi žemo slėgio garu specialiose garo kamerose 96-98 ºC temperatūroje.

Pusgaminiai kepami plikymo – kepimo agregatuose, susidedančiuose ir plikymo kameros ir krosnies.

Iš krosnies gaminiai transporteriais patenka ant stalo. Ataušinami. Pakuojami į polietileno paketus.

Gamybos procese galima būtų išskirti tokius pagrindinius procesus:

• Tešlos formavimas

• Suformuotų pusgaminių kildymas

• Tešlos pusgaminių plikymas

• Kepimas

• Gaminių pakavimas ir laikymas

Vietos analizė

Visi pagrindiniai gamybiniai pastatai ir įrengimai yra Šalčininkuose, netoli nuo miesto centro, prie pat pagrindinės ggatvės, priešais viena pagrindinių parduotuvių. Teritorija ir keliai asfaltuoti, kas sudaro geras sąlygas transporto operacijoms atlikti.

Teritorija aptverta, apšviesta. Visą parą budi sargai.

Patalpos ir įrengimai

Patalpos gamybai nuomojamos pagal panaudos sutartį iš fizinio asmens. Patalpos užima 238 m2 – 0,030 ha. Patalpų nuomos suma per mėnesį 800 Lt. Buvo reikalingas eilinis remontas, kuris kainavo 2000 Lt. Samdomi darbuotojai atliko remontą pagal darbo sutartį.

Dalį įrengimų buvo nusipirkta aukcione, o visas kepimo krosnys buvo atvežtos iš Lenkijos. Į kainą buvo įskaitomos transporto išlaidos ir visos išlaidos, susijusios su prekių atgabenimu į įmonę.

Kepimo krosnys 4 vnt. – 500 Lt.

– 20 000 Lt.

– 16 000 Lt.

– 8 800 Lt.

Šaldytuvas 1 vnt. – 800 Lt.

Tešlos maišytuvas 1 vnt. – 800 Lt.

Agregatas 1 vnt. – 3 500 Lt.

Katilas 1 vnt. – 1 096 Lt.

Įpakavimo įrengimas 2 vnt. – 805 Lt.

– 1 200 Lt.

Stalai 4 vnt. – 200 Lt. (kiekvienas)

Svarstyklės 1 vnt. – 127 Lt.

Spintos 3 vnt. – 350 Lt. (kiekvienas)

Kibirai, padėklai, dėžės, peiliai, lopetėlės, pirštinės ir t.t.

Transportas

Nuosavas transportas:

F. Volswagen VLT – 6000 Lt.

Mersedesas MB– 100 – 3 600 Lt.

Tiekėjai

M. Čepulionio firma (Vilnius) – pagerintojas – kaina 6,20 Lt.

A. Petkausko ind įm. (Vilnius) – kiaušiniai – kaina 0,2246 Lt.

AB “Sema” – mielės – kkaina – 2,85 Lt.

UAB “Mileglė” – miltai ruginiai pasijoti – 0,64 Lt. – 1 kg.

– miltai ruginiai sijoti – 0,82 Lt. – 1 kg.

– aliejus rapsų rafinuotas – 2,22 Lt.

– Obuolių marmeladas – 2,84 Lt.

– Margarinas “Nova” – 2,58 Lt.

– Razinos – 4,23 Lt. (1 kg)

– Druska maišuose po 50 kg. – 0,255 Lt.

– Cukrus (maltas) – 2,88 Lt.

– Vanilinis cukrus – 63,56 Lt. (1 kg.)

UAB “Minaita” – miltai ruginiai sijoti – 800 Lt (1 t.)

– miltai ruginiai pasijoti – 570 Lt. (1 t.)

– miltai kvietiniai 1 R. – 900 Lt. (1 t.)

– miltai kvietiniai 2 R. – 920 Lt. (1 t.)

AB “Varėnos pieninė “ – varškė – kaina – 4,80 Lt.

UAB Baltic Pack – plėvelė – 450 ilgis 1500 m./ 9 rul. – kaina 67,7966 Lt.

– plėvelė 500 ilgis – 1500 m/ 9 mikr. rul. – kaina 78,8136 Lt.

ABF Lietuvos tara – lipdukai

Darbo jėga

Projektui įgyvendinti UAB “Stansta” reikės 12 darbuotojų. Atlyginimai numatyti tokie.

Pareigos Atlyginimas

Direktorius 800 Lt.

Buhalteris 600 Lt.

Technologė 430 Lt.

Vairuotojas 430 Lt.

Vairuotojas 430 Lt.

Kepėja 430 Lt.

Kepėja 430Lt.

Kepėja 430 Lt.

Kepėja 430 Lt.

Fasuotojas 430 Lt.

Fasuotojas 430 Lt.

Fasuotojas 430 Lt.

Numatoma dirbti viena pamaina, t.y. 8 val. per parą. Prireikus, jei bus didesnis produkcijos poreikis, bus ddirbama dviem pamainomis ir papildomai samdoma darbininkų. Dabar laisvos darbo jėgos yra pakankamai, todėl jokių problemų neturėtų kilti.

Bendras visų darbuotojų atlyginimas per mėnesį sudaro 5 700 Lt. Atskaitymai socialiniam draudimui sudarys 1 710 Lt.

Gamybos savikaina

Kadangi savikaina priklausys nuo parduodamos produkcijos kiekio, čia pateiksime produkcijos savikainos ir kainos struktūrą vienam produkcijos vienetui.

Pyragas su varške ir razinomis

Medžiagos pavadinimas Vienetai Kiekis Kiekis 100% Kaina Suma

Miltai kg 20,8 20,8 1,0 20,8

Mielės kg 0,86 0,86 2,23 1,74

Cukrus kg 1,9 1,9 2,5 4,75

Druska kg 0,24 0,24 0,255 0,06

Kiaušiniai vnt 10 10 0,212 2,12

Aliejus kg 0,58 0,58 2,65 1,54

Varškė kg 5 5 4,9 24,50

Pagerintojas kg 0,095 0,095 1,8 0,17

Razinos kg 1,775 1,775 4,07 7,22

Viso 41,25 41,25 41,25% 62,90

Vieno vieneto savikaina 0,629 Lt

Dainavos duona 0,800 kg.

Medžiagos pavadinimas Vienetai Kiekis Kiekis 100% Kaina Suma

Miltai kg 9 9 1 9

Druska kg 0,75 0,75 0,255 0,19

Mielės kg 0,4 0,4 2,023 0,81

Kmynai kg 0,25 0,25 3,027 0,76

Miltai ruginiai sijoti

kg

39

39

0,76

29,64

Viso 42,4 42,4 56,14% 40,40

Vieno vieneto savikaina 0,4591 Lt

Bandelė su varške

Medžiagos pavadinimas Vienetai Kiekis Kiekis 100% Kaina Suma

Miltai kg 5 5 1 5

Mielės kg 0,18 0,18 2,023 0,36

Cukrus kg 0,9 0,9 2,5 2,25

Druska kg 0,03 0,03 0,255 0,01

Kiaušiniai vnt. 7 7 0,212 1,48

Aliejus kg 0,275 0,275 2,65 0,73

Varškė kg 0,8 0,8 4,9 3,92

Pagerintojas kg 0,035 0,035 1,8 0,06

Viso 14,22 14,22 14,22% 13,81

Vienos bandelės savikaina 0,1381 Lt

Pynutė 220gr

Medžiagos pavadinimas Vienetai Kiekis Kiekis 100% Kaina Suma

Miltai kg 4 4 1 4

Cukrus kg 0,8 0,8 2,5 2

Kiaušiniai vnt. 25 25 0,212 5,30

Razinos kg 0,5 0,5 4,07 2,04

Margarinas kg 0,7 0,7 3,011 2,11

Mielės kg 0,2 0,2 2,023 0,40

Pudra kg 1 1 3,051 3,05

Viso 32,2 32,2 32,20% 18,90

Vienos pynutės savikaina 0,189 Lt

Bandelė su džemu 60 gr.

Medžiagos pavadinimas Vienetai Kiekis Kiekis 100% Kaina Suma

Miltai kg 5 5 1 5

Mielės kg 0,18 0,18 2,023 0,36

Cukrus kg 0,75 0,75 2,5 1,88

Druska kg 0,03 0,03 0,255 0,01

Kiaušiniai vnt. 7 7 0,212 1,48

Aliejus kg 0,275 0,275 2,65 0,73

Marmeladas kg 0,8 0,8 2,84 2,27

Pagerintojas kg 0,035 0,035 1,8 0,06

Viso 14,07 14,07 14,07% 11,79

Vienos bandelės savikaina 0,1179 Lt

Pyragas su razinomis 350 gr.

Medžiagos pavadinimas Vienetai Kiekis Kiekis 100% Kaina Suma

Cukrus kg 1,9 1,9 2,5 4,75

Druska kg 0,24 0,24 0,255 0,06

Miltai kg 23,8 23,8 1 23,8

Mielės kg 0,86 0,86 2,023 1,74

Aliejus kg 0,58 0,58 2,65 1,54

Kiaušiniai vnt. 10 10 0,212 2,12

Razinos kg 1,9 1,9 4,07 7,73

Pagerintojas kg 0,095 0,095 1,8 0,17

Viso 39,375 39,375 39,38% 41,91

Vieno pyrago savikaina 0,4191 Lt

Batonas 400 gr.

Medžiagos pavadinimas Vienetai Kiekis Kiekis 100% Kaina Suma

Miltai kg 29,4 29,4 1 29,40

Cukrus kg 0,47 0,47 2,5 1,18

Mielės kg 1 1 2,023 2,02

Druska kg 0,44 0,44 0,255 0,11

Aliejus kg 0,39 0,39 2,65 1,03

Pagerintojas kg 0,12 0,12 1,8 0,22

Viso 31,82 31,82 31,82% 33,96

Vieno batono savikaina 0,3396 Lt

Bandelė su aguonomis 60 gr.

Medžiagos pavadinimas Vienetai Kiekis Kiekis 100% Kaina Suma

Miltai kg 5 5 1 5

Cukrus kg 0,66 0,66 2,5 1,65

Kiaušiniai vnt. 4 4 0,212 0,85

Mielės kg 0,18 0,18 2,023 0,36

Aguonos kg 0,48 0,48 3,31 1,59

Druska kg 0,03 0,03 0,255 0,01

Aliejus kg 0,275 0,275 2,65 0,73

Pagerintojas kg 0,035 0,035 1,8 0,06

Viso 10,66 10,66 10,66% 10,25

Vienos bandelės savikaina 0,1025 Lt

Bandelė su cinamonu 60 gr.

Medžiagos pavadinimas Vienetai Kiekis Kiekis 100% Kaina Suma

Cukrus kg 0,89 0,89 2,5 2,23

Miltai kg 5 5 1 5

Kiaušiniai vnt. 7 7 0,212 1,48

Cinamonas kg 0,07 0,07 0,189 0,01

Mielės kg 0,2 0,2 2,023 0,4

Druska kg 0,03 0,03 0,255 0,01

Aliejus kg 0,28 0,28 2,65 0,74

Pagerintojas kg 0,035 0,035 1,8 0,06

Viso 13,5050 13,5050 13,51% 9,93

Vienos bandelės savikaina 0,0993 Lt

Naminė duona 800 gr.

Medžiagos pavadinimas Vienetai Kiekis Kiekis 100% Kaina Suma

Cukrus kg 0,78 0,78 2,5 1,95

Druska kg 0,72 0,72 0,255 0,18

Miltai ruginiai pasijoti kg 6,7 6,7 0,52 3,48

Miltai ruginiai sijoti kg 14,4 14,4 0,76 10,94

Mielės kg 0,61 0,61 2,023 1,23

Miltai kg 32,2 32,2 1 32,20

Kmynai kg 0,28 0,28 3,027 0,85

Pagerintojas kg 1,3 1,3 1,8 2,34

Viso 56,99 56,99 56,99% 53,17

Vienos duonos savikaina 0,5317 Lt

Pyragas su cinamonu 400 gr.

Medžiagos pavadinimas Vienetai Kiekis Kiekis 100% Kaina Suma

Miltai kg 31,25 31,25 1 31,25

Mielės kg 1,25 1,25 2,023 2,53

Cukrus kg 6 6 2,5 15

Druska kg 0,22 0,22 0,255 0,06

Aliejus kg 0,73 0,73 2,65 1,93

Kiaušiniai vnt. 10 10 0,212 2,21

Pagerintojas kg 0,125 0,125 1,8 0,23

Cinamonas kg 1 1 0,189 0,19

Viso 50,575 50,575 50,58% 53,31

Vieno pyrago savikaina 0,5331 Lt

Batonas su razinomis 400 gr.

Medžiagos pavadinimas Vienetai Kiekis Kiekis 100% Kaina Suma

Miltai kg 10 10 1 10

Cukrus kg 0,15 0,15 2,5 0,38

Druska kg 0,15 0,15 0,255 0,04

Mielės kg 0,30 0,30 2,023 0,61

Aliejus kg 0,10 0,10 2,65 0,27

Pagerintojas kg 0,01 0,01 1,8 0,02

Razinos kg 0,40 0,40 4,07 1,63

Viso 11,11 11,11 11,11% 12,95

Vieno batono savikaina 0,1295 Lt

Bandelė su kakava 60 gr.

Medžiagos pavadinimas Vienetai Kiekis Kiekis 100% Kaina Suma

Miltai kg 0,9 0,9 1 0,9

Cukrus kg 0,3 0,3 2,5 0,75

Kiaušiniai vnt. 36 36 0,212 7,63

Margarinas kg 1,25 1,25 3,011 3,76

Pudra kg 0,6 0,6 3,051 1,83

Žemės riešutai kg 0,85 0,85 3,35 2,85

Viso 39,9 39,9 39,90% 17,72

Vienos bandelės savikaina 0,1772 Lt

Pyragas su džemu 350 gr.

Medžiagos pavadinimas Vienetai Kiekis Kiekis 100% Kaina Suma

Miltai kg 1,47 1,47 1 1,47

Cukrus kg 0,585 0,585 2,5 1,46

Margarinas kg 0,3 0,3 3,011 0,9

Razinos kg 0,15 0,15 4,07 0,61

Kiaušiniai vnt. 4 4 0,212 0,85

Pagerintojas kg 0,025 0,025 1,8 0,05

Vanilinas kr 0,005 0,005 3,356 0,02

Viso 6,535 6,535 16,34% 5,36

Vieno pyrago savikaina 0,134 Lt

Juostelė 1 kg

Medžiagos pavadinimas Vienetai Kiekis Kiekis 100% Kaina Suma

Aliejus kg 0,1 0,1 2,65 0,27

Cukrus kg 0,75 0,75 2,5 1,88

Kiaušiniai vnt. 10 10 0,212 2,12

Margarinas kg 2,45 2,45 3,011 7,38

Marmeladas kg 1,2 1,2 2,84 3,41

Miltai kg 4,3 4,3 1 4,3

Žemės riešutai kr 0,3 0,3 3,35 1,01

Viso 19,1 19,1 19,1% 20,37

Vienos juostelės savikaina 0,2037 Lt

Vadyba

Organizacinė

firmos struktūra

Visuotinis akcininkų susirinkimas

Direktorius

Vairuotojas Buhalteris Technologė

Kepėjos Fasuotojos

Rizikos įvertinimas

Galimos problemos ir kliūtys

Komercija yra pagrindinis rizikos veiksnys, apie ją jau rašyta marketingo skyriuje, tačiau gali kilti ir kitokių problemų. Pagrindinės iš jų būtų:

• Nepakankama verslo organizavimo patirtis. Firma įregistruota neseniai, ir galima veiklos patirties stoka, kurią žadama kompensuoti teorinėm žiniom ir prireikus žadama kreiptis į konsultacines firmas.

Kas liečia gamybos organizavimo, tai žadama samdyti šios srities specialistus ir darbuotojus su patirtim (dėl didelio nedarbo rajone, problemų su darbo jėga neturėtų būti).

• Rinkos nestabilumas. Marketingo pplano prognozę apsunkina tai, kad žmonių finansinės galimybės yra ribotos. Potencialūs klientai norint pirkti vieną prekę, turės atsisakyti kitų. Bet atsižvelgiant į tai, kad mūsų produkcija pirmo būtinumo prekės, didelių problemų neturėtų kilti.

• Išorinių veiksnių įtakos galimybės. Mūsų firma gali veikti įvairiausi išoriniai veiksniai. Pavyzdžiui, gal būti keliami ypatingi sanitariniai reikalavimai maisto gamybos įmonėms. Bet atsižvelgiant į tai, kad įmonė nauja, įrengimai nepasenę, mūsų nuomone, visų keliamų reikalavimų laikytis bus nesunku.

Finansai

Reikalingas kapitalas ir jo panaudojimas

Lėšų šaltiniai Lėšų panaudojimas

Įstatinis kapitalas

Pirkimas išsimokėtinai

70000

40000

Kepimo krosnys

Šaldytuvas

Tešlos mmaišytuvas

Agregatas

Katilas

Įpakavimo įrengimai

Stalai (4 vnt.)

Svarstyklės

Spintos (3 vnt.)

Kibirai

Padėklai

Dėžės

Peiliai

Lopetėlės

Pirštinės

Žaliavos per 2 mėn.

Pinigų rezervas

500

20 000

16 000

8 800

800

800

53 500

1 096

805

1 200

4×200

127

3×350

500

13018

4522

Suma 110000 Suma 110000

Finansinių prognozių prielaidos

Finansinėse ataskaitose projektas yra išskirtas iš tolesnių galimų veiksmu, kurie, be abejo, atsilips verslui, todėl tolesnių metų bendrovės ataskaitos, ekonominiai rodikliai bei kkiti duomenys gali būti ne visai tikslūs.

Kitame lape pateikti pagrindiniai duomenys. Sąnaudų prognozėje lizingo palūkanų sąnaudos išdalijamos kiekvienam mėnesiui, nesvarbu, ar jos mokamos tą mėnesį, ar ketvirčio pabaigoje, ar tik kitais metais.

Be to, prognozuojant laikytasi šių prielaidų:

• lizingo palūkanos bus mokamos fiksuotos;

• įrengimų nusidėvėjimas skaičiuojamas 10 –čiai metų;

• pelno mokestis – 24 %;

• įplaukos už parduotą produkciją gaunamos iš karto pardavus produkciją;

• žaliavos perkamos mėnesio pradžioje;

• visos mėnesio veiklos sąnaudos apmokamos mėnesio pabaigoje;

išskyrus darbuotojų atlyginimus, kurie išmokami kitą mėnesį.

Finansinės ataskaitos

Pardavimų prognozė (vnt.) Labiausiai tikėtinas variantas.

Pavadinimas 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 per metus

Pyragas su varške ir razinomis 300 320 320 330 350 450 500 800 1000 1400 1600 1700 9070

Dainavos duona 1000 1200 1200 1300 1400 1600 1800 2000 2100 2200 2200 2400 20400

Bandelės 2000 3000 5000 7000 10000 16000 20000 25000 30000 36000 40000 42000 236000

Pynutė 5000 5100 5300 5800 6000 6200 7000 8000 8500 9000 9500 10000 85400

Pyragas su razinomis 800 800 850 900 1000 1200 1400 1600 1800 1800 1900 2000 16050

Batonas 8500 8600 8800 9000 9500 9800 10200 10600 11200 11500 11900 12300 121900

Naminė duona 1000 1000 1200 1200 1300 1500 1800 2000 2100 2300 2500 2800 20700

Pyragas su cinamonu 800 850 900 950 1000 1100 1300 1500 1600 1800 1900 2000 15700

Batonas su razinomis 6000 6200 6400 6600 6800 7100 7200 7400 7600 8200 8600 9000 87100

Pyragas su džemu 300 310 320 320 330 350 400 600 900 1200 1300 1400 7730

Juostelė 60 70 70 80 85 90 95 100 110 115 120 120 1115

Žaliavų sąnaudų prognozė (Lt). Labiausiai tikėtinas variantas.

Pavadinimas 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 per metus

Pyragas su varške ir razinomis 188,7 201,28 201,28 207,57 220,15 283,05 314,5 503,2 629 880,6 1006,4 1069,3 5705,03

Dainavos duona 459,1 550,92 550,92 596,83 642,74 734,56 826,38 918,2 964,11 1010,02 1010,02 1101,84 9365,64

Bandelės 254 381 635 889 1270 2032 2540 3175 3810 4572 5080 5334 29972

Pynutė 945 963,9 1001,7 1096,2 1134 1171,8 1323 1512 1606,5 1701 1795,5 1890 16140,6

Pyragas su razinomis 335,28 335,28 356,235 377,19 419,1 502,92 586,74 670,56 754,38 754,38 796,29 838,2 6726,555

Batonas 2886,6 2920,56 2988,48 3056,4 3226,2 3328,08 3463,92 3599,76 3803,52 3905,4 4041,24 4177,08 41397,24

Naminė duona 531,7 531,7 638,04 638,04 691,21 797,55 957,06 1063,4 1116,57 1222,91 1329,25 1488,76 11006,19

Pyragas su cinamonu 426,48 453,135 479,79 506,445 533,1 586,41 693,03 799,65 852,96 959,58 1012,89 1066,2 8369,67

Batonas su razinomis 777 802,9 828,8 854,7 880,6 919,45 932,4 958,3 984,2 1061,9 1113,7 1165,5 11279,45

Pyragas su džemu 40,2 41,54 42,88 42,88 44,22 46,9 53,6 80,4 120,6 160,8 174,2 187,6 1035,82

Juostelė 912,222 1064,259 1064,259 1216,296 1292,3145 1368,333 1444,3515 1520,37 1672,407 1748,4255 1824,444 1824,444 16952,1255

Suma 7757,282 8248,474 8790,384 9485,551 10358,634 11777,053 13141,9815 14808,84 16323,247 17987,0155 19194,934 20154,924 157950,3205

Sąnaudų prognozė. LLabiausiai tikėtinas variantas.

Pavadinimas 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 per metus

Darbo užmokestis 5700 5700 5700 5700 5700 5700 5700 5700 5700 5700 5700 5700 68400

Soc. draudimas 1710 1710 1710 1710 1710 1710 1710 1710 1710 1710 1710 1710 20520

Amortizacija 450 450 450 450 450 450 450 450 450 450 450 450 5400

Lizingas 440 440 440 440 440 440 440 440 440 440 440 440 5280

Nuoma 800 800 800 800 800 800 800 800 800 800 800 800 9600

Ryšiai 300 320 320 290 300 280 300 310 310 300 300 315 3645

Reklama 200 150 150 140 130 130 120 110 100 100 100 120 1550

Žaliavos 7757,282 8248,474 8790,384 9485,551 10358,6345 11777,053 13141,9815 14808,84 16323,247 17987,0155 19194,934 20154,924 158028,3205

Komunalinės ir energetinės sąnaudos 700 700 600 400 350 300 250 250 300 350 500 600 5300

Viso sąnaudos 18057,282 18518,474 18960,384 19415,551 20238,6345 21587,053 22911,9815 24578,84 26133,247 27837,0155 29194,934 30289,924 277723,3205

Pardavimų prognozė (Lt.) Labiausiai tikėtinas variantas.

Pavadinimas 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 per metus

Pyragas su varške ir razinomis 360 384 384 396 420 540 600 960 1200 1680 1920 2040 10884

Dainavos duona 1270 1524 1524 1651 1778 2032 2286 2540 2667 2794 2794 3048 25908

Bandelės 600 900 1500 2100 3000 4800 6000 7500 9000 10800 12000 12600 70800

Pynutė 2950 3009 3127 3422 3540 3658 4130 4720 5015 5310 5605 5900 50386

Pyragas su razinomis 880 880 935 990 1100 1320 1540 1760 1980 1980 2090 2200 17655

Batonas 680 688 704 720 760 784 816 848 896 920 952 984 9752

Naminė duona 1300 1300 1560 1560 1690 1950 2340 2600 2730 2990 3250 3640 26910

Pyragas su cinamonu 960 1020 1080 1140 1200 1320 1560 1800 1920 2160 2280 2400 18840

Batonas su razinomis 510 527 544 561 578 603,5 612 629 646 697 731 765 7403,5

Pyragas su džemu 360 372 384 384 396 420 480 720 1080 1440 1560 1680 9276

Juostelė 279,6 326,2 326,2 372,8 396,1 419,4 442,7 466 512,6 535,9 559,2 559,2 5195,9

Suma 10150,6 10932,2 12071,2 13300,8 14863,1 17852,9 20813,7 24551 27655,6 31316,9 33752,2 35828,2 253010,4

Pardavimų prognozė antrais metais po asortimento papildymo (vnt.) Labiausiai tikėtinas variantas.

Pavadinimas 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 per metus

Pyragas su varške ir razinomis 1700 1700 1750 1750 1800 1850 1900 2000 2100 2100 2200 2500 23350

Dainavos duona 2400 2400 2450 2500 2500 2600 2600 2650 2700 2800 2800 3000 31400

Bandelės 60 gr. 42000 42000 42500 43000 43000 44000 44000 45000 46000 46000 47000 48000 532500

Pynutė 10000 10000 10500 10500 11000 11000 11500 12000 12000 13000 13500 14000 139000

Pyragas su razinomis 2000 2000 2100 2200 2300 2400 2600 2700 2700 2800 2900 3000 29700

Batonas 12300 12500 12800 13000 13200 13400 13800 14100 14300 14500 14800 15000 163700

Naminė duona 2800 3500 3500 3500 3600 3700 3800 4100 4200 4500 4600 4700 46500

Pyragas su cinamonu 2000 2000 2100 2200 2300 2400 2400 2500 2700 2900 3000 3000 29500

Batonas su razinomis 9000 9500 10000 10500 11100 11500 11800 12100 12500 12800 13500 14000 138300

Pyragas su džemu 1400 1500 1600 1700 1900 2000 2200 2350 2400 2600 2800 3000 25450

Juostelė 120 120 130 130 140 150 150 160 180 180 190 200 1850

2×60 gr. bandelės 4500 4700 4800 4900 5000 5200 5400 5600 5800 6000 6300 6500 64700

Keksai su razinomis 1500 1500 1700 1800 2000 2100 2300 2400 2600 2900 3100 3400 27300

Plikyta duona 1000 1300 1400 1600 1800 2100 2400 2600 2700 2800 2900 3000 25600

Žaliavų sąnaudų prognozė antrais metais (Lt.) Labiausiai tikėtinas variantas.

Pavadinimas 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 per metus

Pyragas su varške ir razinomis 1069,3 1069,3 1100,75 1100,75 1132,2 1163,65 1195,1 1258 1320,9 1320,9 1383,8 1572,5 14687,15

Dainavos duona 1101,84 1101,84 1124,795 1147,75 1147,75 1193,66 1193,66 1216,615 1239,57 1285,48 1285,48 1377,3 14415,74

Bandelės 60 gr. 5334 5334 5397,5 5461 5461 5588 5588 5715 5842 5842 5969 6096 67627,5

Pynutė 1890 1890 1984,5 1984,5 2079 2079 2173,5 2268 2268 2457 2551,5 2646 26271

Pyragas ssu razinomis 838,2 838,2 880,11 922,02 963,93 1005,84 1089,66 1131,57 1131,57 1173,48 1215,39 1257,3 12447,27

Batonas 4177,08 4245 4346,88 4414,8 4482,72 4550,64 4686,48 4788,36 4856,28 4924,2 5026,08 5094 55592,52

Naminė duona 1488,76 1860,95 1860,95 1860,95 1914,12 1967,29 2020,46 2179,97 2233,14 2392,65 2445,82 2498,99 24724,05

Pyragas su cinamonu 1066,2 1066,2 1119,51 1172,82 1226,13 1279,44 1279,44 1332,75 1439,37 1545,99 1599,3 1599,3 15726,45

Batonas su razinomis 1165,5 1230,25 1295 1359,75 1437,45 1489,25 1528,1 1566,95 1618,75 1657,6 1748,25 1813 17909,85

Pyragas su džemu 187,6 201 214,4 227,8 254,6 268 294,8 314,9 321,6 348,4 375,2 402 3410,3

Juostelė 1824,444 1824,444 1976,481 1976,481 2128,518 2280,555 2280,555 2432,592 2736,666 2736,666 2888,703 3040,74 28126,845

2×60 gr. bandelės 1044 1090,4 1113,6 1136,8 1160 1206,4 1252,8 1299,2 1345,6 1392 1461,6 1508 15010,4

Keksai su razinomis 213,75 213,75 242,25 256,5 285 299,25 327,75 342 370,5 413,25 441,75 484,5 3890,25

Plikyta duona 83,2 108,16 116,48 133,12 149,76 174,72 199,68 216,32 224,64 232,96 241,28 249,6 2129,92

Suma 21483,874 22073,494 22773,206 23155,041 23822,178 24545,695 25109,985 26062,227 26948,586 27722,576 28633,153 29639,23 301969,245

Sąnaudų prognozė antrais metais. Labiausiai tikėtinas variantas.

Pavadinimas 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 per metus

Darbo užmokestis 5700 5700 5700 5700 5700 5700 5700 5700 5700 5700 5700 5700 68400

Soc. draudimas 1710 1710 1710 1710 1710 1710 1710 1710 1710 1710 1710 1710 20520

Amortizacija 450 450 450 450 450 450 450 450 450 450 450 450 5400

Nuoma 800 800 800 800 800 800 800 800 800 800 800 800 9600

Ryšiai 300 320 320 290 300 280 300 310 310 300 300 315 3645

Reklama 200 150 150 140 130 130 120 110 100 100 100 120 1550

Žaliavos 21483,874 22073,494 22773,206 23155,041 23822,178 24545,695 25109,985 26062,227 26948,586 27722,576 28633,153 29639,23 301969,245

Komunalinės ir energetinės sąnaudos 700 700 600 400 350 300 250 250 300 350 500 600 5300

Viso sąnaudos 31343,874 31903,494 32503,206 32645,041 33262,178 33915,695 34439,985 35392,227 36318,586 37132,576 38193,153 39334,23 416384,245

Pardavimų prognozė antrais metais (Lt) Labiausiai tikėtinas variantas

Pavadinimas 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 per metus

Pyragas su varške ir razinomis 2040 2040 2100 2100 2160 2220 2280 2400 2520 2520 2640 3000 28020

Dainavos duona 3048 3048 3111,5 3175 3175 3302 3302 3365,5 3429 3556 3556 3810 39878

Bandelės 12600 12600 12750 12900 12900 13200 13200 13500 13800 13800 14100 14400 159750

Pynutė 5900 5900 6195 6195 6490 6490 6785 7080 7080 7670 7965 8260 82010

Pyragas su razinomis 2200 2200 2310 2420 2530 2640 2860 2970 2970 3080 3190 3300 32670

Batonas 9840 10000 10240 10400 10560 10720 11040 11280 11440 11600 11840 12000 130960

Naminė duona 3640 4550 4550 4550 4680 4810 4940 5330 5460 5850 5980 6110 60450

Pyragas su cinamonu 2400 2400 2520 2640 2760 2880 2880 3000 3240 3480 3600 3600 35400

Batonas su razinomis 7650 8075 8500 8925 9435 9775 10030 10285 10625 10880 11475 11900 117555

Pyragas su džemu 1680 1800 1920 2040 2280 2400 2640 2820 2880 3120 3360 3600 30540

Juostelė 559,2 559,2 605,8 605,8 652,4 699 699 745,6 838,8 838,8 885,4 932 8621

2×60 gr. bandelės 2655 2773 2832 2891 2950 3068 3186 3304 3422 3540 3717 3835 38173

Keksai su razinomis 675 675 765 810 900 945 1035 1080 1170 1305 1395 1530 12285

Plikyta duona 1320 1716 1848 2112 2376 2772 3168 3432 3564 3696 3828 3960 33792

Suma 56207,2 58336,2 60247,3 61763,8 63848,4 65921 68045 70592,1 72438,8 74935,8 77531,4 80237 810104

Pelno ataskaita 1 metais (labiausiai tikėtinas variantas)

Pavadinimas 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 per metus

Pardavimas 10150,6 10932,2 12071,2 13300,8 14863,1 17852,9 20813,7 24551 27655,6 31316,9 33752,2 35828,2 253010,4

Veiklos sąnaudos 18057,282 18518,474 18960,384 19415,551 20238,6345 21587,053 22911,9815 24578,84 26133,247 27837,0155 29194,934 30289,924 277723,3205

Veiklos pelnas (nuostolis) -7906,682 -7586,274 -6889,184 -6114,751 -5375,5345 -3734,153 -2098,2815 -27,84 1522,353 3479,8845 4557,266 5538,276 -24712,9205

Grynasis pelnas (nuostolis) -7906,682 -7586,274 -6889,184 -6114,751 -5375,5345 -3734,153 -2098,2815 -27,84 1522,353 3479,8845 4557,266 5538,276 -24712,9205

Pelno ataskaita 2 metais (labiausiai tikėtinas variantas)

Pavadinimas 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 per metus

Pardavimas 56207,2 58336,2 60247,3 61763,8 63848,4 65921 68045 70592,1 72438,8 74935,8 77531,4 80237 810104

Veiklos sąnaudos 31343,874 31903,494 32503,206 32645,041 33262,178 33915,695 34439,985 35392,227 36318,586 37132,576 38193,153 39334,23 416384,245

Veiklos pelnas (nuostolis) 24863,326 26432,706 27744,094 29118,759 30586,222 32005,305 33605,015 35199,873 36120,214 37803,224 39338,247 40902,77 393719,755

Grynasis pelnas (nuostolis) 18896,127 20088,856 21085,511 22130,256 23245,528 24324,031 25539,811 26751,903 27451,362 28730,45 29897,067 31086,105 299227,013

Ekonominiai rodikliai (Labiausiai tikėtina prognozė)

Metai I II

Mėnesiai I VI XII VI XII

Pelningumo rodikliai

Pardavimo pelningumas 17% 32% 42% 56% 62%

Grynasis pelningumas -78% -21% 15% 37% 39%

Finansų struktūros rodikliai

Skolos – nuosavybės koeficientas 0,59 0,57 0,54 0,48 0,44

Nenuostolingumo analizė

Iš aukščiau pateiktų skaičiavimų ir pavaizduoto grafiko matyti, kad pardavimo apimtys pagal labiausiai tikėtiną prognozę nenuostolingos veiklos ribą turėtų pasiekti 8– tą mėnesį.

Kitais metais, ženkliai padidėjus pardavimo apimčiai, nenuostolingų pardavimų apimtys turėtų smarkiai mažėti. Ir jau antrais metais bendrovė turėtų metų pabaigoje gauti pelną.

Priedas

Produkcijos asortimentas

Prekės pavadinimas Standartas Kaina Lt

Bandelė su aguonomis 60 gr.

Bandelė su cinamonu 60 gr.

Bandelė su džemu 60 gr.

Bandelė su varške 60 gr.

Batonas su razinomis 400 gr.

Batonas 400 gr.

Dainavos duona 0,800 kg.

Juostelė 1 kg.

Naminė duona 800 gr.

Pyragas su cinamonu 400 gr.

Pyragas su razinomis 350 gr.

Pyragas su varške ir razinomis Bandelė su kakava 60 gr.

Pynutė 2220 gr.

Pyragas su džemu 350 gr.

LST 878 – 97

LST 878 – 97

LST 878 – 97

LST 878 –97

LST 1083 – 91

LST 1083 – 91

LST 1129 – 97

LST 1129 – 97

LST 878 – 97

LST 878 – 97

LST 878 – 97

LST 878 – 97

LST 802 – 91

0,30

0,30

0,30

0,30

0,85

0,80

1,27

4,66

1,30

1,20

1,10

1,20

0,30

0,59

1,20