LAIKAS ŽEMĘ DIRBTI NAUJOVIŠKAI!

LAIKAS ŽEMĘ DIRBTI NAUJOVIŠKAI!

Mes pasirinkome AB „LYTAGRĄ“, kuri prekiauja naujausia žemės ūkio technika. Ji buvo pristatoma lauke, patogioje, lengvai privažiuojamoje vietoje, ir užėmė nemažą dalį parodai skirto ploto. Atėjusios pamatėm daugybę naujausių traktorių, kombainų, keltuvų ir kitos mums nematytos žemės ūkio technikos. AB „LYTGROS“ stende buvo tvarkingai išdėstyti įvairios detalės su gamintojo pavadinimu, kaina, šalimi iš kur jos atvežtos ir kita informacija apie prekę. Parodos lankytojams buvo demonstruojama kaip dirba naujausia technika, kiekvienas norintis galėjo įsėsti ir apžiūrėti iš vvidaus. Susidomėjusiems konkrečia technika prieidavo vadybininkai ir suteikdavo juos dominančią informaciją.

Mums taip pat teko sėdėti naujuose traktoriuose ir matyti kaip dirba didžiausias parodoje eksponuotas kombainas. Žmonės su dideliu susidomėjimu stebėjo ir noriai apžiūrinėjo traktorių vidų.

Didelis procentas AB „LYTAGROS“ techniką apžiūrinėjančių žmonių buvo vyrai, todėl natūralu, kad mes pastebėjom nemažai nustebusių žvilgsnių. O į vieno firmos vadybininko klausimą, ar norėtumėme dirbti su tokia technika, atsakėme – taip. Traktorių vidus prilygsta naujiems lengviesiems automobiliams. Juose įrengti kondicionieriai, automagnetolos, minkštos ir ppatogios sėdynės.

Su mumis sutiko pasikalbėti „Monitou“ krautuvų ir keltuvų jaunas vadybininkas R.Petraitis. Maloniai atsakinėjo į mūsų pateiktus klausimus, aprodė eksponuojamą techniką ir suteikė inforacijos apie ją, taip pat įtraukdamas į pokalbį pro šalį skubančius kitus vadybininkus. Jo dėka pamatėm iir AB „LYTGROS“ generalinį direktorių Adomą Balsį, kuris mums esant kelis kartus buvo išėjęs iš palapinės. Joje buvo įsikūrę firmos darbuotojai.

Tik gaila, kad kai mes lankėmės, nebuvo lankstinukų. Tai buvo bene vienintelis trūkumas.

KĄ SIŪLO AKCINĖ BENDROVĖ „LYTAGRA“ ?

AB „LYTAGRA“ savo istorijos metraštį pradėjo rašyti dar 1945 m. 1991 m. įmonė privatizuota. Taigi, jau daugiau kaip penkis dešimtmečius įmonė yra viena didžiausių prekyba ir servisu užsiimančių bendrovių Lietuvoje.

Neatsitiktinai veiklos sėkmė ir teisingos ilgsmetės strategijos pasirinkimas daugelį pačių žinomiausių žemės ūkio mašinų gamintojų padėjo apsispręsti savo atstovais pasirinkti būtent šią bendrovę. Firma didžiuojasi dirbdama kartu su: New Holland, Krone, Amazone, Horsch, Manitou, Perkens ir daugeliu kitų pripažintų gamintojų.

Akcinės bendrovės „Lytagra“ vienas tikslų – aprūpinti žemdirbius kokybiška ir našia žemės ūūkio technika, fermų įranga, sudaryti sąlygas ne tik pasirinkti iš kelių gamintojų, bet ir suteikti platų spektrą paslaugų: atlikti mašinų techninės priežiūros ir remonto darbus, tiekti atsargines dalis, syteikti konsultacijas bei rekomedacijas. Be to, pastaraisiais metais sėkmingai veiklą plečia kiti bedrovės sektoriai, ypač statybinių medžiagų, metalų grupės. Neatsitiktinai bendrovės teikiamų paslaugų vartotojas labai įvairus: nuo sodiečio iki ūkininko, nuo žemės ūkio bendrovės iki statybinės organizacijos.

Geras įmonės vardas įpareigoja teikti tik kokybiškas paslaugas. Todėl pastarųjų metų didžiausios investicijos skirtos serviso ddarbui gerinti: įrengiamos naujo patalpos, įsigyjama naujų automobilių ir darbo priemonių. Nepaskutinėje vietoje serviso darbuotojų mokymas bei kvalifikacijos kėlimas.

Visa bendrovės parduodama technika išbandoma Kauno rajone įsikūrusioje Žemės ūkio bendrovėje „Bernatoniai“. Čia sudarytos puikios sąlygos išvysti mašinų darbą, įvertinti juose naudojamus techninius spredimus. Gauta informacija naudinga ne tik bendrovės darbuotojams, bet ir žemdirbiams bei mokslininkams.

Akcinė bendrovė „Lytagra“ įsikūrusi strategiškai patogioje vietoje – Kaune, Ateities pl. 50, šalia svarbiausios šalies magistralės Vilnius-Klaipėda.

Vienas įmonės tikslų būti kuo arčiau vartotojo. Neatsitiktinai jo paslaugoms visoje Lietuvos teritorijoje yra išsidėstę 20 filialų ir 2 verslo partneriai – dukterinės įmonės: AB „Panevėžio ŽŪT“ Panevėžyje ir AB firma „Agrotiekimas“ Vilniuje.

CX serijos kombainai

New Holland CX serijos kombainai – pažangiausi kombainai pavyzdiniams ūkiams.

Pristatytas tarptautinėje parodoje „AgriTechnika 2001“ išsyk pelnė visuotinį pripažinimą: parodos inovacijos medalis už pažangią pjaunamosios aukščio reguliavimo sistemą, Vokietijos žemės ūkio bendrijos skirtas sidabro medalis bei tos pačios šalies žurnalistų CX serija tituluota aukščiausiu įvertinimu – Metų kombainu.

Techninės inovacijos ir pažanga tuo nesibaigia. Tobulesnės konstrukcijos keturių būgnų kūlimo – separavimo sistema apdovanota specialiu „Novita Technica – Eima 2001“ prizu Italijoje. Grūdų kiekio jutiklis įvertintas aukso medaliu Belgijoje vykusioje parodoje „Agribex 2002“.

Keturių būgnų kūlimo – separavimo sistemoje esantis 0,75 m. skersmens kūlimo bbūgnas bei 1,18 m2 ploto pobūgnis – didžiausi tarp gaminamų kombainų. Atitinkamai, CX serijos kombainai – 15 proc. našesni už ankstesnės kartos kombainus.

Visuose CX modeliuose gali būti įrengta skaitmeninė palydovinio ryšio sistema (DGPS) šiaudų smulkintuvas ir pelų skleistuvas – standartinė įranga.

CS serijos kombainai

New Holland CS serija – universalus ir patikimas pagalbininkas.

Ieškantiems universalumo, kompanija New Holland siūlo CS serijos kombainus su trijų būgnų kūlimo – separavimo sistema (0,59 m. skersmens rotorinis separatorius įstatomas pasirinktinai). Įrengta automatinė pjaunamosios aukščio palaikymo sistema.

Pobūgnio gaubimo kampas reguliuojamas nuo 850 iki 1210. Galimi du skitingi rotorinio separatoriaus sukimosi greičiai. Patentuota Opti-Thresh sistema užtikrina didelį našumą, mažiau žaloja grūdus ir nesmulkina šiaudų. Valytuvas, kaip ir visuose New Holland kombainuose, gali būti fiksuotoje padėtyje arba kopijuojantis reljefą. Pastarasis puikiai pasiteisina kalvotose vietovėse, nes valytuvo efektyvumas padidėja 23 proc. Kratomosios lentos plotas didžiausias tarp tokios klasės kombainų: 2,35 m2 arba 2,84 m2 .

Iškrovimo transporterio našumas – 72 l/s.

CS serijos kombainai gali dirbti su 5 – 6-ių eilių kukurūzų pjaunamąja.

TX/TC serijos kombainai

New Holland TX serija – laiko patikrinta konstrukcija.

New Holland TX serija – vidutinio laidumo kombainui.

Keičiamas lenktuvų pirštų polinkio kampas (rapsų kūlimui juos galima apsukti 1800 kampu), didžiausias dalgio judėjimo ggreitis – 1150 eigų per minutę. Sraigės skersmuo (660 mm) suderintas su vijų aukščiu (125 mm), o nuožulnusis transporteris – universalus, t.y. jo nereikia keisti ruošiantis kulti kukurūzų grūdus.

TX serijoje yra keturių būgnų kūlimo – separavimo sistema, kurios bendras visų pobūgnių separacijos plotas siekia 2,25 m2, t.y. apie du kartus didesnis nei vienbūgnių kūlimo aparatų. Valytuve įrengtas išcentrinis – tiesiasrovis ventiliatorius.

Todėl šie kombainai gali iškulti bet kokio drėgnumo augalus ir nuo šiaudų atskirti grūdus, o kūlimo būgnas niekada neapsivynioja šiaudais.

New Holland TC serija – puikus pagalbininkas nedideliame ūkyje.

Nedidelio laidumo kombainas, kuriame pasirinktinai gali būti įmontuotas rotorinis separatorius (trijų būgnų kūlimo – separavimo sistema). Visi modeliai, išskyrus Hydro Plus, gali turėti tiek mechaninę, tiek hidrostatinę transmisiją.

FX serijos smulkintuvai

New Holland FX serija – operatyvumas darbe.

Kompanija New Holland viena pirmųjų, pradėjusių savaeigių smulkintuvų gamybą ir iki šios dienos jų pro gamyklos vartus išriedėjo daugiau kaip 20 tūkst. vienetų.

Atnaujintoje FX serijoje padavimo ritinėliuose įrengtas trečios kartos metalo detektorius Metalert III, turintys didesnį persidengimo lauką ir su bendra elektronine sistema sujungtas skaitmenine duomenų perdavimo (CAN – Bus) jungtimi. Padavimo ritinėlių pavara – hidroststinė, leidžianti belaipsniškai keisti kapojų ilgį. Smulkinimo būgno peiliai spiraliniai; jiems galąsti skirta

Adjust – O – Matic sistema (operacijos trukmė 1-3 minutės).

Kaip ir kombainuose, taip ir smulkintuvuose montuojamos ergonomiškos Discovery kabinos. Joje ne tik elektra valdomi galinio vaizdo veidrodėliai, pašildomas galinis stiklas, bet ir šaldytuvas, kondicionierius, daugiafunkcinis skystų kristalų ekranas Infoview su jutiminiu valdymu.

Prie smulkintuvo montuojami trys skirtingų darbinių pločių žolės rinktuvai ir dviejų tipų kukurūzų pjaunamosios: priklausomos, darbui eilėmis (trijų darbinių pločių) ir nepriklausomos su diskiniais peiliais ir kt.

TG serijos traktoriai

New Holland TG serija – pavyzdingi galiūnai.

Didelės ggalios TG traktorių serija gaminama Kanadoje.

Traktoriuose įrengiama unikali SuperSteer vairavimo sistema, priekinio tilto elestinga priekaba (eiga – 112 mm). Ašinio – stūmoklinio kintamo debito hidraulinės sistemos siurblio debitas 146 l/min. elektrohidraulinio keltuvo keliamoji galia daugiau kaip 81 kN (8138 kg).

Visi varikliai – linijiniai šešių cilindrų, 8,3 l darbinio tūrio dyzeliai, tenkinantys Tier II (įsigalėsiančių 2003 m.) išmetamų deginių toksiškumo reikalavimus. Varikliai su turbokompresoriais ir tarpiniais oro aušintuvais, o modeliuose TG255 ir TG285 įrengta elektroninė degalų įpurškimo sistema bei po 44 vožtuvus vienam cilindrui. Modernios jėgainės pasižymi iki 56 proc. sukimo momento padidėjimu.

Galingesniuose modeliuose įrengiamas 605 l degalų bakas. 17 proc. didesnis kabinos įstiklinimo plotas. deLuxe kabinoje numatyta klimato kontrolės sistema, šildomos sėdynės, skaitmeniniai ekranai integruoti į kabinos staramčius, garso ssistema su šešiais garsiakalbiais.

TM serijos traktoriai

Naujoji New Holland TM serija – dar daugiau universalumo ir puikių savybių.

Šeši skirtingi modeliai su modifikuotais varikliais ir transmisijomis. Dabar jau yra 194 AG modelis, elektroninė degalų įpurškimo sistema ir 50 km/h transmisija. Daug naujos komfortą didinančios įrangos kabinoje, kurioje vien sėdynė turi 14 reguliavimo būdų. Kabina, savo ruožtu, turi reguliuojamo elastingumo pakabą (eiga – 100 mm), iki 25 proc. sumažinančią vairuotojui tenkančias vibracijas. Be abejonės, siūloma ir priekinio tilto elastinga pakaba TerraGlide, automatinis diferencialo blokavimas TerraLock, unikali vairavimo sistema SuperSteer bei nauja valdymo galulaukėse sistema HTS ir daug kitos, darbą lengvinančios įrangos.

Valdymo galulaukėse sistema HTS galima iš anksto sudaryti programą, kurią sudarytų iki 28 skirtingų parametrų, pvz.: variklio sūkiai, pavarų diapazonai, elektrohidraulinio keltuvo ppadėtys, įvestas pauzės režimas ir pan.

Manitou krautuvai ir keltuvai

45 metų patirtis ir kompetencija – vartotojų poreikiams.

Prancūzijoj įsikūręs šakinių ir teleskopinių krautuvų gamintojas Manitou veiklą pradėjo 1957 m. Marseliui Braundui sukonstravus pirmąjį šakinį krautuvą. Šiandien Manitou žinioje esnčių gamyklų išsidėstymas labai platus: Europos Sąjungos šalys, Azija, Afrika, JAV. 1992 m. kompanija pagamino milijoninį krautuvą, o 1996 m. jai suteiktas ISO 9001 kokybės sertifikatas.

Šiandien Manitou statybinėms, komunalinėms kompanijoms ir žemės ūkiui gamina 30 modelių teleskopinių krautuvų, kurių keliamoji galia nuo 20 iki 1160 kN (2 – 16 t), kėlimo aukštis – 4,0 – 22 m, strėlės siekis – 2,70 – 17,0 m. Varikliai, atsižvelgiant į Manitou tradicijas, – dyzeliai Perkins, nuo 39 iki 123 AG.

Išsirtinai žemdirbiams skirti MLT ir MT modeliai, kurių keliamoji galia nuo 23 iki 45 kN (2,3 – 4,5 t), kėlimo aukštis – 5,00 – 7,55 m, strėlės siekis – 2,87 – 4,57 m, variklio galia nuo 52 iki 123 AG. Strėlės stūmimo jėga nuo 45,5 kN (4,55 t) iki 74,0 kN (7,40 t). Hidraulinės sistemos pastovaus debito alyvos siurblio našumas iki 166 l/min, tačiau galimas ir kintamo debito analogiško našumo alyvos siurblys (apkrovai jautri hidraulinė sistema). Transmisija gali būti hidromechaninė su hidrotransformatorium ir visiškai sinchronizuota 4-ių pavarų dėže arba dinaminiu reduktorium, ir hidrostatinė. Visuose modeliuose numatytas elektrohidraulinis reversas, o pasirinktinai – 2-ių lapsnių eigos lėtintuvas. Vairuojami ratai gali būti priekiniai, galiniai, visi (itin manevringos modifikacijos su nedideliu posūkio spinduliu) bei judėjimas šonu (persistatymas “krabo“ forma, kada priekiniai ir galiniai ratai pasukami ta pačia kryptimi). Vairavimo ir stabdžių sistemos – prioritetinės.

Krautuvo ir keltuvo laikantysis elementas – masyvus ir standus rėmas. Strėlė – vientisa, tuščiavidurio stačiakampio profilio. Jos vientisumas (be suvirinimo siūlių) eliminuoja dideles perkrovas ir sukimo bei lenkimo momentus.

Manitou kkrautuvuose tris veiksmus: krovinio paėmimą, strėlės ilginimą ir darbinio priedo valdymą, – galima atlikti vienu metu, svirtele. Kabina yra ne tik ergonomiška, bet ir atitinka visus saugumo reikalavimus. Už papildomą mokestį galimas oro kondicionierius. Darbo komfortą užtikrina elastinga pakaba.

Užsisakius krautuvą ar keltuvą galima pasirinkti daugiau kaip 36 darbinius priedus: įvairaus tūrio ir paskirties kaušus, pašarų dalytuvus, šakes, paletes, rulonų vyniotuvus, siloso atpjautuvus, žnyples, kablius ir t.t.

Avant ir Belle krautuvai

Universalūs pagalbininkai.

Belle – šakinių krautuvų gamintojas iš Didžiosios Britanijos.

Kompanijos istorija mena 50-uosius praėjusio amžiaus metus. Be įvairios paskirties komunalinių, statybinių mašinų, įrenginių, Belle vardas glaudžiai siejamas su mažais ir manevringais šakiniais krautuvais. Šiandien gaminamos kelios serijos: 732, 741ir 761 su modifikacijomis. Visoje serijoje montuojami japoniški Yanmar 3 – 4 cl.; 16,1 – 46,0 AG dyzeliniai varikliai.

Modelis 731 yra vienas mažiausių manevringiausių (aukšti – 1,76, plotis – 0,9 m) šakinių krautuvų pasaulyje. Jo keliamoji galia – 3,20 kN (0,32 t). Didesnė seria – 741 – puikus pagalbininkas vidutinio sunkumo darbuose. Keliamoji galia jau 7,41 kN (0,74 t), o mašinos plotis – 1,22 m. Didžiausia, 761 serija, skirta sunkiems darbams krautuvo keliamoji galia – 6,50 kN (0,64 t).

Krautuvai Belle turi hidrostatinę Quadrastatic transmisiją. Mašinose naudojami guoliai yra uždaro tipo, piukiai aapsaugoti nuo agresyvios aplinkos ir nereikalauja papildomo tepimo. Itin patogu aptarnauti iš visų pusių puikiai pasiekiamą variklį ir svarbiausius transmisijos bei hidraulinės sistemos mazgus.

Avant – universali mažoji technika.

Kompanija Avant Tecno Oy įkurta ne taip seniai – 1991 m. Suomijoje. Tačiau per gerą dešimtmetį Avant tapo lydere mažų, iki 10,0 kN (1,00 t) keliamosios galios krautuvų srityje. Verta pabrėžti, kad nesenai įrengtoje gamykloje yra naudojamos tik naujausios technologijos ir įranga.

Šiandien gamintojas gamina dvi pagrindines mažųjų krautuvų serijas: 300 ir 500. Juose montuojami ir benzininiai (Honda; 13 AG), arba dyzeliniai (Kubota; 14 – 28 AG) varikliai. Transmisija hidrostatinė, serijoje 500 naudojama šarnyrinė, lūžtančio rėmo konstrukcija. Didžiausias transportinis greitis, priklausomai nuo modelio – 4 – 14 km/h. Keliamoji galia – 7,50 – 10,0 kN (0,75 – 1,00 t). Mašinos masė be krovinio esti nuo 0,53 t iki 0,93 t. Gamintojas siūlo daugiau kaip 40 darbinių priedų: palečių, peilių, kaušų, žnyplių, griebtuvų, atkandėjų, specializuotų priedų kominaliniam ūkiui, statybininkams. Hidraulinė sistema leidžia krautuvą naudoti kaip ekskavatorių, žemkasę, krūmokšnių ar medžių atraižų smulkintuvą.

Balkancar šakiniai krautuvai

Gerai žinoma technika vartotojų poreikiams!

Bulgarijoje, Sofijos mieste įsikūręs šakinių krautuvų gamintojas jau senai žinomas Lietuvoje. Gamintojas, tęsdamas ilgametes tradicijas siūlo visą gamą naujų ir patobulintų

mašinų už nedidelę kainą.

Balkncar gaminamų šakinių krautuvų keliamoji galia esti nuo 12,5 kN (1,25 t) iki 50,0 kN (5,00 t). Krautuvai gali būti su dyzeliniais varikliais (Vamo, pagal Perkins licenciją) ir elektriniai (energijos šaltinis – akumuliatorių baterija), triračiai bei keturračiai. Be jų kompanija gamina elektrinius ir rankinius padėklų vežimėlius.

Populiariausia mūsų rinkoje EB serijos elektriniai šakiniai krautuvai, kurių keliamoji galia 12,5 – 16,0 kN (1,25 – 1,60 t), kėlimo aukščiui esant 2,8 m; 3,3 m; 4,5 m ir 5,2 mm. Ne per seniausiai kompanija pristatė iš pagrindų atnaujintas krautuvų serijas, iš kurių ypač populiarios Optimal (keliamoji galia 12,5 – 50,0 kN arba 1,25 – 5,00 t) ir Compact (Pony).

Vietoje standartinėje yrangoje numatytų šakių galima sumontuoti bet kokį kitą kėlimo įrenginį, standartinius ratus pakeisti į atitinkančias konkrečias darbo sąlygas, pvz. ne pneaumatinės, o pilnavidurės. Krautuvų šasi – tarpusavyje suvirintas plieninis karkasas (iš ne plonesnio kaip 5 mm lakšto, pasižyminčio dideliu atsparumu sukimui ir kitoms mechaninėms apkrovoms), prie kurio tvirtinasi visi mmašinos elementai. Vairavimo sistema prioritetinė, hidrostatinė (ZF licencija), vairuojami ratai – galiniai. Didesnės keliamosios galios krautuvų elektros sistemoje įrengti belaipsniai, impulsiniai greičio reguliatoriai.

Krautuvuose, kuriuose įmontuoti dyzeliniai varikliai, numatyta transmisija su 1F/1R (arba 2F/1R) dinaminiu reduktoriumi, elektrohidrauliniu reverse ir hidrotransformatoriumi ((Fichtel & Sachs).

Krone – išskirtinės mašinos žaliajam pašarui ruošti.

Krone technika

Nuosekliai, kompetetingai. Toks Vokietijos kompanijos Krone šūkis, jau visą šimtmetį lydintis naujų gaminių karas ir įdiegiamas technologijas. Kompanijos produkcijos gamą sudaro mašinos išskirtinai žaliajam pašarui ruošti: šienapjovės (tame tarpe ir savaeigės BIG M su 9,1 m ir 9,7 m užgriebio pločiu), šieno vartytuvai ir grėbliai, ruloniniai ir stačiakampiai ryšulių presai (pirmieji gali būti kartu su apvyniotuvu), rintuvinės ir universalios priekabos, didžiausi pasaulyje savaeigiai smulkintuvai. Šiandien Krone – šienapjovių ir rulononių presų rinkos lyderis, o parodoje AgriTechnica 2001 kompanija pristatė didžiausią savaeigį smulkintuvą BIG X, kurį Vokietijos žurnalistai ir ūkininkai išrinko 2002 Metų mašina.

Mūsų ūkininkams ir bendrovėms kompanija siūlo rotacines šienapjoves: pakabinamas AM ir prikabinamas AMT. Pirmųjų darbinis plotis yyra nuo 2,0 iki 4,0 m, o antrųjų – 2,8 – 4,8 m.

Pakabinamos šienapjovės gali būti su plaušintuve ir be jos, prikabinamos su plaušintuve arba traiškytuvu.

Rotoriniai šieno vartytuvai KW pasižymi ne tik puikiai išbalansuota pavara, bet ir dideliu našumu. Vartytuvai yra pakabinami (darbinis plotis 4,60 – 8,50 m) ir prikabinami (darbinis plotis 7,70 – 10,5 m). Ruošti įvairų pašarą padeda be papildomų įrankių keičiamas vartymo kampas nuo 120 iki 190.

Swadro serijos grėbliai gali būti vieno (užgrėbio plotis –– 4,60 m) ar dviejų rotorių (užgriebio plotis – 6,10 – 13,0 m). Dviejų rotorių griebliai gali suformuoti nuo 6,20 iki 7,61 m pločio centrinę sąvalką. Gaminamas ir šoninės sąvalkos grieblys Swadro 1201. Swadro 1401 pagal pageidavimą gali grėbti į vieną arba dvi pradalges.

Dėka ruloninių presų serijos Round Pack Krone yra rinkos lyderis Vokietijoje, Prancūzijoje ir Olandijoje. Jų konstrukcija kompaktiška , nedidelė masė, paprasta pavara. Presai gali būti pastovios (rulono skersmuo 1,20 m ir 1,50 m) ir kintamos (rulono skersmuo 1,00 – 1,50 m ir 1,00 – 1,80 m) kameros. Apvynioti rulonus galima tiek virve, tiek tinklu. Visi ruloniniai presai gali turėti smulkintuvą su 17 peilių, centralizuotą tepimo sistemą, elektronines valdymo sistemas ir kitą. Big Pac – stačiakampių ryšulių presai. Rulonų aukštis – 0,8 m, plotis – 0,7 m ar 0,8 m arba 1,2 m, o ilgis – bet koks tarp 1,0 m ir 2,5 m.

Didžiausio rinkoje savaeigio 4 WD smulkintuvo BIG X galia įspūdinga – 605 – 780 AG. Transportinis greitis 40 km/h esti tik prie 1600 min-1 variklio sūkių. Pastaruosius galima keisti automatiškai, priklausomai nuo važiavimo greičio ir apkrovos.

Prie smulkintuvo montuojama nepriklausoma nuo eilių kukurūzų pjaunamoji erba priklausoma, 8, 10 ar 12 eilių.

Amazone technika

Amazone –– patikimos ir našios vokiškos sėjamosios, purkštuvai, trąšų barstytuvai.

Dar 1883 m. įkurta kompanija šiandien turi gamyklas Vokietijoje, Prancūzijoje, kuriose gamina: purkštuvus (pakabinamus, prikabinamus ir savaeigius), trąšų barstytuvus (pakabinamus ir prikabinamus), sėjamąsias, jėgines akėčias, volus, kombinuotus sėjos, dirvos dirbimo su pasyviomis ir aktyviomis darbinėmis dalimis agregatus, grūdų sandėlius. Šiandien, kokybės, nuodugnių mokslinių tyrimų ir inovacijų dėka, Amazone sėjamosios ir trąšų barstytuvai yra rinkos lyderiai Europoje.

Amazone – patikimi ir našūs vokiški kultivatoriai, purkštuvai ir trąšų barstytuvai.

Horsch technika

Horsch – pripažintas beariminės žemdirbystės ekspertas.

Minint kompaniją Hosrsch Maschinen GmbH iš Vokietijos tenka kalbėti ne tik apie jos gaminamas beariminio žemės dirbimo, unikalius savaeigių mašinų projektus dideliems ūkiams, bet ir pasitelkiant agronomijos ir net ekonomijos mokslų tyrimus – apie netradicinį požiūrį į žemės dirbimą, laužantį daugelį iki šiol nusistovėjusių teiginių. Nors ir jauna – įkurta 1984 m., kompanija sėkmingai plėtoja gamybą. Gamoje esti: skutikai, sėjamosios, kompensacinės priekabos, unikalios savaeigės mašinos.

Šiuo metu kompanija Horsch siūlo plačią gamą minimalaus dirvos dirbimų mašinų. Galima pasirinkti kultivatorių – skutiką sekliam dirvos dirbimui ir optimaliam sėklos guoliavietės paruošimui (priklausomai nuo dirvos savybių naudojami nuo 7,50 iki 37,0 cm pločio noragėliai), sunkiąsias akėčias su pasyviomis darbinėmis dalimis – sekliam dirvos dirbimui, sunkiąsias lėkštines akėčias kartu su gilaus ddirbimo noragėliais bei dvigubais diskiniais volais (Quattro kompleksas) – giliam dirvos dirbimui ar tiesiog kompleksą Mono su gilaus dirbimo noragėliais – siekiant visiškai supurenti dirvą ir atstatyti kapiliarinę struktūra.

Kimadan įranga

Kimadan – specializuota veikla ir ilgametės tradicijos.

Kompanija Kimadan A/S (nuo 1972 m), Navtek A/S (nuo 1950 m) ir Kimadan A/S (nuo 1958 m).

Kimadan ir jos padaliniai jau eilę metų kuris ir tobulina išskirtinai skystų organinių trąšų paskleidimą mašinas bei įrenginius, ypač srutvežius. Produkcijos gamą sudaro: siurbliai (pavara elektrinė arba nuo traktoriaus GTV; stacionarūs ir mobilūs), srutvežiai (nuo 4 tūkst. L iki 30 tūkst. L talpos) su įvairia išlaistymo įranga, srutų maišyklės, laistymo žarnos ir laistikliai, tąšų barstytuvai bei kt.

Visa kompanijos Kimadan gaminama įranga atitinka visus ES valstybėse galiojančius reikalavimus tokio tipo mašinims.

Keenan įranga

Keenan System pašarų maišytuvai – dalytuvai – visad optimali pašarų kokybė.

Kompanija Keenan System turi ilgametes tradicijas pašarų maišytuvų – dalytuvų gamybos srityje. Šiuo metu mūsų rinkai siūloma nauja Keenan System gaminių serija – Klassik.

Klassik serijos pašarų maišytuviai – dalytvai turi sudėtinę dviejų kamerų konstrukciją. Vienoje iš jų, didžiausioje, pašarai smulkinami 900 kampu viena kitos atžvilgiu išdėstytomis mentėmis. Pro kitą, mažesne kamera, esančia maišytuvo – dalytuvo kairėje pusėje, iškraunami reikiamos struktūros

pašarai. Šias dvi kameras maišymo metu atskiria VFC (Variable Feed Control – kintamo dozavimo sistema) tipo durys. Visos sudedmosios pilnaverčių pašarų dalys maišant tiekiamos tuo pačiu metu. Iškrovimo spartą garantuoja per visą angos plotį įrengtas prailgintuvas.

LJM įranga

LJM grupės produkcija – našesniam fermų ir tvartų tvarkymui.

LJM grupė nuo 1964 m. užsiima išskirtinai srutų ir mėšlo tvarkymu tecnologojų kūrimu. Verta paminėti, kad grupė sudaryta iš penkių, glaudžiai tarpusavyje susijusių atšakų: Hydraulik (nafto gręžinių įranga, pramoninės paskirties hidraulinės sistemos, specialūs hhidrocilindrai), Agro (žemės ūkio paskirties, srutų ir mėšlo tvarkymo įranga), Idustri (pramoninės paskirties nuotekų valymo sistemos), Lydersens Maskinfabrik (įvairių tipų maišytuvai – dalytuvai, gyvulių šėrimo įranga) ir Bio reco (alternatyvios vandens telkinių priežiūros sistemos).

Kompanija, nors ir nedidelė, – turi apie 150 darbuotojų, tačiau dirba lanksčiai ir kokybiškai. Neatsitiktinai darbo ir kokybės valdymo procesa įvertintas ISO 9001 ir ISO 14 001 sertifikatais.

MAZ technika

MAZ – darbštumo ir kantrumo sinonimas.

Pro Minsko automobilių gamyklos kaimyninėje Baltarusijoje vartus pirmasis sunkvežimis išriedėjo 11947 m. Per daugiau kaip 50 metų šie kantrūs ir nereiklūs sunkvežimiai tapo gerai pažįstami ir Lietuvos vairuotojams.

Gmintojas deda daug pastangų modernizuojant gamybos procesą, įdiegiant naujas technologijas. Neatsitiktinai gerą dešimtmetį MAZbedradarbiauja su tokiais didelį autoritetą turinčiais gamintojais, kaip MAN, NNeoplan, ZF.

Šiandien MAZ siūlo: dviašius (4 x 2) ir triašius (6 x 4) balninius vilkikus; 4 x 2 ir 6×4 savivarčius; padidinto pravažumo 4 x 4 ir 6 x 6 sunkvežimius; 4 x 2 ir 6 x 4 važiuokles (betono maišyklėms, kranams, bokšteliams, talpykloms, gaisrinėms mašinoms ir pan); įvairios paskirties vienaašes, dviašes ir triašes puspriekabes, priekabas, namelius ant ratų. Itin populiariems pervežimams mieste gamintojas siūlo specialias modifikacijas su mažesnio skersmens ratais. Miškininkams siūlomos taip pat atskiros, 4 x 4, 6 x 4 ir 6 x 6 važiuoklės su saugos reikalavimus atitinkančiomis dviašėmis ar triašėmis priekabomis bei puspriekabėmis. Pagal pageidavimą pastaruosiuose automobiliuose montuojami pakrovėjai. Specialus MAZ padalinys pagal Neoplan licenciją gamina žemagrindžius miesto tipo ir komfortabilius tarpmiestinius autobusus bei troleibusus. GGamoje yra autobusai su priekaba.

VTZ traktoriai

Vladimiro traktorių gamyklos technika nedideliems ūkiams.

Vladimiro traktorių gamykla Lietuvos žemdirbiams ne vieną dešimtmetį gerai pažįstama iš 6,0 kN klasės traktorių T – 25 ir jo modifikacijų. Šiandien gamoje yra: 4 WD traktoriai VTZ – 2048A (su seno ir naujo tipo kabinomis), 2 WD traktoriai VTZ – 2027/2032 (su kabina ir be jos), savaeigės šasi VTZ – 30SŠ bei jų modifikacijos. Be to, teaktoriai gali būti komlpektuojami su priekiniu keltuvu (keliamoji galia 7,0 kkN arba 0,7 t), peiliu, freza, pėsčiųjų takų bei gatvių priežiūros (šepečiai, sniego valytuvai) įranga.

Be viso to siūlomas itin platus taktorių, mobilios technikos ir kitų mašinų atsarginių dalių asortimentas uš daugelio specializuotų gamintojų Europoje.

Originalios darbinės dalys visiems rinkoje esantiems plūgams, kultivatoriams, akėčioms, skutikams, žoliapjovių ir kombainų pjaunamųjų dalgių segmentai, rulononių bei stačiakampių ryšulių presų, grėblių, vartytuvų darbinės dalys. Didžioji dalis atsarginių dalių gamintojų savo produkciją tiekia tiesiogiai mašinų gamintojams.

Įvairios paskirties ir geometrinių matmenų padangos: lengviesiems automobiliams, sunkvežimiams, autobusams, priekaboms, taktoriams, kombainams, pakrovėjams ir specializuotai mobiliai technikai, naudojamai kelių tiesimui, miško ruošos darbuose, karjeruose.

Ir tai dar ne viskas!

Jie siūlo originalias dalis visoms NVS šalyse gaminamoms mobilioms mašinoms: lengviesiems automobiliams, sunkvežimiams, traktoriams, kombainams bei žemės ūkio agregatams. Nuolatos didinama vakarietiškos technikos detalių asortimentą. Ilgametė patirtis ir vardas įpareigoja bendradarbiauti tik su aukštą gaminių kokybę ir darbo kultūrą vartotojui siūlančiais gamintojais.

Užsukę į AB „Lytagra“ ar jos filialus rasite ir statybinių medžiagų, reikiamų eksploatacinių skysčių, priežiūros priemonių, sutiksite pasiruošusį Jums padėti kolektyvą.